PDA

Zobacz pełną wersję : Elaphe carinata - opinie

Jakub Wiśniewski
02-11-2009, 11:24
Od warszawskiej giełdy jestem szczęśliwym posiadaczem ok 45 cm E. carinata; z krótkich co prawda obserwacji mogę powiedziec że jest to najbardziej aktywny wąż jakiego do tej pory widziałem, przed buszowaniem po terrarium nie powstrzymuje go nawet posiłek który zdążył zjeść :D Na chwilę obecną nie przejawia agresji (oby mu się to zmieniło) , woli uciec, chyba ze zostanie zaskoczony wtedy do dzieła przystępuje koncówka ogona. Jest piekielnie szybki, wiec zrobienie dobrego zdjęcia graniczy z cudem... ale jak tylko się uda wstawie zdjęcia do odpowiedniego działu. No i ten mezozoiczny wygląd głowy, można się zakochać :)
Co sądzicie o tym gatunku i jakie macie z nim doświadczenia (może jakieś porady?)

Pituophis
02-11-2009, 15:53
Faktycznie to aktywne weze, z agresja mu sie zapewne zmieni - na gorsze, one sa czesto koszmarne, rzucaja sie, wgryzaja jak buldogi, strasza. Dziwne i nietypowe, ze w tak mlodym wieku nie obawia sie poruszac po terrarium, gdy ktos przy nim jest. Zazwyczaj maluchy sa bardzo skryte i nieagresywne, w miare wzrostu staja sie mniej skryte i coraz bardziej "walniete". Dorosle, prawie wszystkie ktore widzialem i spotkalem, nie bardzo uciekaly, ani chowaly sie nawet przy manipulacjach w terrarium. Przyjmowaly postawe obronna, a nawet podchodzily i atakowaly. To jeden z najbardziej agresywnych, o nieciekawym charakterze wezy, zwlaszcza, ze nie poprzestaje na straszeniu, a ugryzc ma czym.

Przy karmieniu szaleja, moga nawet uderzyc w cos i zrobic sobie krzywde.

Terrarium jak najwieksze, nawet 2 x 1 x 2 m nie bedzie za duze dla doroslego. Wejdzie wszedzie, wszystkim sie zainteresuje.

Jakub Wiśniewski
02-11-2009, 22:37
Dziwne i nietypowe, ze w tak mlodym wieku nie obawia sie poruszac po terrarium, gdy ktos przy nim jest.

Masz rację, jest aktywny ale tylko gdy jestem oddalony od terrarium. Dzięki za odpowiedź :)

biruit_ka
03-10-2009, 13:19
Swietny wybor, gratulacje :).Przy okazji napewno juz wiesz, dzieki czemu zawdziecza swoja nazwe waz smierdziel hihi. Moge dodac, zebys przypadkiem nie wpuszczal go do innych wezy, poniewaz sa kanibalami. Powodzenia i pozdrowienia
Monika Soldan

Jakub Wiśniewski
03-10-2009, 20:15
Swietny wybor, gratulacje :).Przy okazji napewno juz wiesz, dzieki czemu zawdziecza swoja nazwe waz smierdziel hihi.
Zgadza się, wystarczy otworzyć terrarium a da się wyczuć specyficzny zapach, ale nie jest aż tak "wykrętny" xD