PDA

Zobacz pełną wersję : Wąż królewski mleczny

Anka.pl
02-14-2009, 17:08
Parę pytań mam dot. węża mlecznego
1 . Czym karmić ?
2 Czy w terrarium mogą być rośłiny ? Jakie ?
3 Czy w terrarium może być woda do pływania ?
4 Czy gryzie ? Można go wziąść na dłonie ?
5 inne nazwy
6 Trudny w hodowaniu
7 do ilu dorastają cm ?

Grzegorz Porowiński
02-15-2009, 01:36
Witaj!

Zacznij od opisu gatunku, a później pytaj o szczegóły:
http://www.terrarium.com.pl/zobacz/lampropeltis-triangulum-waz-mleczny-649.html

Pozdrawiam.

Olek Lesica
02-15-2009, 10:33
Nie ma takiego czegoś jak wąż królewski mleczny. L.getula - królewski L.triangulum - mleczny. Pozatym jest ich tyle podgatunków że nie da się odpowiedzieć na żadne twoje pytanie, dopóki nie sprecyzujesz jaki cię interesuje

Przeczytaj najpierw opis podany wyżej, najlepiej parę razy a potem pytaj.

lordmidian
02-15-2009, 19:59
zakładam ze chodzi Ci o L. getula czyli królewskiego (logiczne bo jest przecież ładniejszy i ogólnie fajniejszy;P)

1. gryzoniami;) zacznij jak najszybciej podawać mrożone- unikniesz kłopotów na przyszłość
wystrzegaj się karmienia chomikami wg moich doświadczeń uzależniają (ale nie wiem na jakiej zasadzie:/ może ktoś mądry się wypowie?)

2.mogą być:
"jeśli dobrze zabezpieczysz rośliny a do tego kupisz "mocne" gatunki to jakiś czas wytrzymają. Widziałem takie terraria i
1. wyglądają na prawdę fajnie
2. wytrzymywały bardzo długo, czasem zawsze.

u siebie mam w terra z dorosłym samcem ECC żywe i nie ma problemu- polecam scindapsus- trudno się lamie, szybko odrasta i jest wytrzymały i na brak wody i temperatury ( pamiętaj że w terrarium często jest zbyt wilgotno i ciepło dla wielu gatunków)
u lampropeltisów trzymam z powodzeniem również delikatniejsze gatunki-głównie sukulenty.
z doświadczenia podpowiem ze bardzo źle wpływa na rośliny jeśli liście zabrudzone są kałem, szczególnie przy zraszaniu (ale to chyba oczywiste) zwracaj na to uwagę:)
no i oczywiście zakładam że nie muszę pisać iż kaktusom i innym kolczastym mówimy NIE;) "

3.może i powinna być miska w której cały się zanurzy (akurat w przypadku lampropeltisów które są sucholubnymi gatunkami nie jest to konieczne ale pomaga przy wylinkach IMO)

4.nie bierz na dłonie jeśli nie ma potrzeby- to nie jest maskotka wystarczy jak weźmiesz go podczas sprzątania. (ja jeszcze biorę po każdej wylince żeby dokładnie obejrzeć
czy gryzą... hmmm... bardzo różnie, zależy często od osobnika, tego czy jest przyzwyczajony, jaki ma charakter. generalnie lampropeltisów nie uważa się za agresywne w porównaniu z innymi gatunkami
Już nie mówiąc o tym że krzywdy nie zrobi;)

5.inne nazwy czego? w polskim nazewnictwie(:/) spotykamy wąż królewski, lancetogłów, pseudokoralówka. ale jeśli chcesz szukać rzetelnych informacji, unikać klopotów i pomyłek skup się na łacinie. w tym przypadku Lampropeltis getula (i co dalej nie wiem, bo nie wiem co masz, daj zdjęcie na maila albo forum to się określi:))

6. jeden z polecanych dla początkujących:) ale nie nudny bynajmniej:)

7. w zależności od karmienia i płci.

pozdrawiam i polecam Lampropeltisy;)

przeczytaj proszę opis bo pytania które zadałaś? wskazują na średnie przygotowanie do tematu<ojoj><nono>
ale spokojnie, wszyscy zaczynali kiedyś:)

Anka.pl
02-15-2009, 21:03
Chodzi mi o Lampropeltis triangulum sinaloe

[edit: Grzegorz] odpowiedź w moim pierwszym poście

Anka.pl
02-18-2009, 20:18
A aloes mógłby być ? A grubosz ?

Dawid Krótki
02-18-2009, 20:56
Grubosz jak najbardziej, aloes, to zależy jaki. Te z wiekszymi, ostrymi kolcami odpadają.

manieko
04-12-2009, 23:44
1. gryzoniami;) zacznij jak najszybciej podawać mrożone- unikniesz kłopotów na przyszłość
wystrzegaj się karmienia chomikami wg moich doświadczeń uzależniają (ale nie wiem na jakiej zasadzie:/ może ktoś mądry się wypowie?)

Chomiki mają bardziej słodkie mieso dlatego węże je wolą