PDA

Zobacz pełną wersję : Re : Węże

nygel1
10-20-2009, 14:29
Witam ma ktoś do czynienia z takimi wężami jak
Ahaetulla prasina
Ahaetulla fasciolata
Chrysopelea paradisi
Coluber constrictor
Boiga cyanea
Boiga nigriceps
Gonyosoma frenata
Gonyosoma prasina
Jeżeli tak to bardzo proszę gdzie mogę znaleźć ich opisy po POLSKU i gdzie mogę dostać takie wężę i jaka cena jest tych osobników
z góry Dziękuje i Pozdrawiam nygel1

Maciej Pokrywka
10-21-2009, 13:07
Opisów węży, o które pytasz, w polskiej literaturze nie znajdziesz, a już na pewno nie takich, które zadowoliłyby Twoją ciekawość. W Polsce na sprzedaż bardzo rzadko pojawiają się pojedyncze sztuki, które i tak w głównej mierze były sprowadzane zza granicy. Także w grę wchodzi praktycznie tylko zakup od zagranicznych hodowców/importerów. Ceny bywają różne, w zależności od widzimisię właściciela, bo większość węży, które wymieniłeś, nie jest popularna i każdy narzuca sobie cenę jaka mu odpowiada. Wiadomo, są jakieś granice, ale o cenę musisz się pytać dopiero gdy już znajdziesz gada na sprzedaż. Warto też zwrócić uwagę na pobierany pokarm, gatunki które wymieniłeś bywają również często odławiane i nie są przyzwyczajone do jedzenia myszy.
Pozdr.

TaJP
10-25-2009, 16:28
swego czasu mogłem kupić Coluber constrictor ale nie wiem czemu nie kupiłem... teraz bym chciał go a niestety już nie ma go... cena nie była wielka bo ok 150zl za podrosnietego osobnika... jakbym miał teraz możliwość to bym na pewno kupił ;)

Maciej Pokrywka
10-25-2009, 23:53
Coluber constrictor ... nie kupiłem

Nie pokazuj mi się na oczy. :-P Gdybyś powiedział, ze go nie bierzesz, to na pewno ja bym się zdecydował. Ech, Marcin... :-P

Mateusz Wojdas
10-28-2009, 02:27
Co do cen to ahetule można mieć za kilkadziesiąt złoty odłów.
Boige samca miałem okazję kupić za 600zł.
Ogólnie trudno takie węże kupić trudno hodować i trudno sprzedać ewentualne młode..

TaJP
10-31-2009, 22:30
Gdybyś powiedział, ze go nie bierzesz, to na pewno ja bym się zdecydował.

ale to już dawno było :P teraz go nie ma... ale zaczynam szukać od nowa :P