PDA

Zobacz pełną wersję : [boa dusiciel] zwracanie pokarmu

TaJP
08-03-2008, 11:39
Witam! od miesiąca mam boa dsiciela z hodowli Wicia. Był u mnie karmiony 4 razy z czego 2 razy zwrócił pokarm :/

karmiony był martwymi niewielkimi myszkami. jak karmiłem go tydzień temu to po 4 dniach zwrócił pokarm, dałem mu kilka dni przerwy i podałem znowu jedzenie to dzisiaj znowu zwrócił, dokładnie 2 dni po zjedzeniu.

temperatura w terrrarium w najcieplejszym miejscu 35*, wilgotność 70-80%.
Wąż jest młody bo wczoraj skończył 2 miesiace. Boasica jest ruchliwa, ale spokojna, nie atakuje przy sprzataniu terra...

hmm... nie mam pojęcia co może byc przyczyną tego, więc prosze o jaką kolwiek pomoc lub porady

Łukasz Stańczyk
08-03-2008, 12:31
Moim zdaniem kilka dni przerwy to za mało. Organizm węża nie zdążył w takim czasie odbudować soków trawiennych, stąd ponowne zwrócenie pokarmu.

ps. Zanosiłeś kał do badania na obecnośc pasożytów?

TaJP
08-03-2008, 13:15
ps. Zanosiłeś kał do badania na obecnośc pasożytów?

yyy... no właśnie nie zaniosłem

Olek Lesica
08-03-2008, 14:23
po wymiotach minimum to 10 dni bez pokarmu, świeża woda i kompletny spokój. daj mu teraz spokój, pilnuj żeby pił bo wymioty i brak picia to murowane odwodnienie.

Mateusz Wojdas
08-03-2008, 18:02
Warto też podać nieowłosiony pokarm.
Osesek mysi lub szczurzy.

MasReptiles
08-03-2008, 21:46
To na pewno był zwrot czy wypluwka ? Młode węże często zamiast wydalać niestrawioną sierść kloaką robią to drugą stroną, takim wymiotom trezba się przyjrzeć czy śmierdzą i czy jest to sama sierść czy rzeczywiście niestrawiony pokarm.

TaJP
08-04-2008, 00:09
na sierść to nie wyglądało bo było to zbyt ciężkie..., smród niesamowity

Evoker
08-04-2008, 10:27
Jeżeli tego nie zrobiłeś skontaktuj się z Wiciem, zapewne dobrze Ci doradzi.
Dokładnie przemierz temp. - ostatnio jest upalnie - nie zapomnij zapewnić chłodniejszy kąt terra/spadek temp. Obowiązkowo pod dostatkiem świeżej, przegotowanej wody, zapewnij absolutny spokój, karm po 10-14 dniach, jeśli zje i będzie ok, kolejne karmienie po 14 dniach.

warrior
08-20-2008, 17:13
2 tydodnie przerwy, woda, i może troche zmniejsz temperature w najcieplejszym miejscu do powiedzmy 30 stopni.... A następny pokarm daj troche mniejszy, jakiegos skoczka. Powodzenia

TaJP
08-21-2008, 00:13
byłem u weta, dostawał krople do żołądka bo miał jakiegoś wirusa... nie pamiętam jak to sie nazywało dokładniej, ale w kazdym razie w kale żyły sobie robaczki... 22 mam podać szczurzego oseska i powinien strawic na spokojnie, prawdopodobnie nie powinno wystąpić kolejne zwracanie

straszyk
08-24-2008, 16:28
Moja dorosła samica Vipera Aspis podobnie zwracala pokarm,po dwu-trzech dniach nadtrawione myszy,bardzo cuchnące,po sekcji okazało się,że ta chproba węża to pseudomonas,w tym czasie nieuleczalna choroba,antybiotyki nic nie dawały.Odłącz węża od innych,sterylizacja narzędzi.

TaJP
08-30-2008, 10:33
Wąż już po pierwszym karmieniu, strawil bezproblemowo oseska szczurzego. Ogólnie wrócił do normalności, czyli jest w pełni aktywny :)

Azazel
10-10-2008, 22:28
Wąż już po pierwszym karmieniu, strawil bezproblemowo oseska szczurzego. Ogólnie wrócił do normalności, czyli jest w pełni aktywny :)

Podkarm go jeszcze 2-3 razy na takich oseskach, możesz podać po 2 ale nic włochatego. Im mniej balastu w postaci sierści tym lepiej.
Pilnie zwracaj uwagę na karme. Gryzonie z niepewnych źródeł są przyczyną wielu problemów.
Polecam gryzonie trzymać przed podaniem min 3 dni - na porządnej diecie. Im lepiej odżywiony gryzoń tym lepiej dla węża.
Szczury przed podaniem karmię mieszanką ziaren i eukanubą, której trochę podbieram psu ;). Po 3-4 dniach obfitej diety - szczurki lądują w terrariach. Od kilku lat się sprawdza to doskonale.

Powodzenia z maluchem.

TaJP
10-11-2008, 13:03
dzisiaj znów zwymiotowała :( a 2 miesiące było dobrze... 3 karmienia były na oseskach, potem przechodziłem w stopniowo w większe myszki...trawiła normalnie... następną mysz podam za jakieś 2 tyg jak znow zwroci to bede zmuszony odwiedzic weta... (ale chcialbym tego uniknac) zwłaszcza że i tak była już na antybiotykach i te wirusy w żołądku miala...