PDA

Zobacz pełną wersję : [boa dusiciel] populacja Costa Rica.

Mateusz Wojdas
08-06-2008, 13:59
Witam.
Chciałbym zasięgnąć informacji odnośnie tej populacji.
Chodzi głównie o kwestia ubarwienia.
Nie ukrywam ,że najbardziej podobają mi się te najciemniejsze osobniki.
Czy ubarwienie tej populacji zmienia się znacznie wraz z wiekiem?
Np jasne młode o dość wyraźnym wzorze ciemnieją?
NA tej stronie:
http://www.uga.edu/srelherp/jd/jdweb/Herps/species/Forsnake/Boacon.htm
Mozna zauważyć jak bardzo mogą się one różnić... np 2 zdjęcie i przed ostatnie to na pewno nie różnica oświetlenia..
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Pituophis
08-06-2008, 17:09
Nie znam zbyt dobrze tych boa, ale niekiedy u boa dusicieli ubarwienie zalezy wrecz od stanu fizjologicznego osobnika, ktory moze jasniec lub ciemniec. Zmiana ubarwienia zajmuje jednak kilka-kilkanascie dni, nie ma mowy o szybkich zmianach, jak np. u jaszczurek.

Rydzu
08-06-2008, 23:41
Chyba coś w tym musi być, bo czasami mam wrażenie, że 1 z moich samiczek jest jaśniejsza albo ciemniejsza... Ale to może tylko moje omamy wzrokowe...
pozdrawiam

Dawid Krótki
08-07-2008, 00:04
U mnie zdarza się, że ciemnieje znacznie w przeciągu jednej doby. Odnośnie Cost - dużo lależy z jakiej populacji waż pochodzi, gdyż wiele z np. Costy z wyżej położonych lasów deszczowych Monte Verde, gdzie temp. jest znacznie niższa i ciemniej ubarwione osobniki łatwiej absorbują ciepło, wszyscy wiemy dlaczego :) Populacje nizinne sa znacznie jasniej ubarwione, mają więcej pomarańczu i rdzawo-czerwono ubarwione ogony.

FUNNY
08-11-2008, 12:45
witam mlode ktore mam i ma ok.6m-cy jeszcze pozostaje nadal ciemne natonmiast starszy osobnik ktory ma ok.100cm widze,ze zaczyna jasniec zmiana nastapila juz w granicach 25-30% one niestety maja to do siebie im sa wieksze tym bardziej jasnieja jedne mniej drugie bardziej ale jednak jasnieja pozdrawiam

Azazel
09-05-2008, 21:42
Cechą charakterystyczną tej populacji jest jej zmienność intensyfikacji ubarwienia.
Potrafią być ciemne, czekoladowe by w ciągu dni kilku zmienić barwe na znacznie jaśniejszą.
Mnie osobiście podobają się te najciemniejsze.

Mniejszą zdolność do zmiany barwy posiada forma Nicaragua.

Nemo Art
09-17-2008, 16:32
Moje costy bardzo rzadko zmieniały ubarwienie - chodzi mi o intensywność ubarwienia... One po prosty były bardzo ciemne.

Widziałem w prywatnej hodowli około 10 letniego samca costy, który na całym korpusie był bardzo jasny. Typowy dla cost miał tylko ogon, charakterystycznie ciemny...

robert1976r
11-23-2008, 19:37
Witam serdecznie posiadam boaska zapewne mieszaniec i jest właśnie od polowy bardzo ciemny wrecz czarny nie posiada koloru czerwonego i jego zachowanie jest dziwne tylko suche miejsca itp i chłodne i moge przypuszczac ze to costa?

robert1976r
11-23-2008, 19:41
Witam serdecznie posiadam boaska zapewne mieszaniec i jest właśnie od polowy bardzo ciemny wrecz czarny nie posiada koloru czerwonego i jego zachowanie jest dziwne tylko suche miejsca itp i chłodne i moge przypuszczac ze to costa?

http://images47.fotosik.pl/32/5efbc6dbd0ee7686.jpg
http://images28.fotosik.pl/295/1ddaebf6239f95f5.jpg