PDA

Zobacz pełną wersję : regius nie chce jesc!!

Tunczyk
04-15-2010, 17:04
Czesc, mam na imie Artur i mam pytona krolewskiego rok czasu i od prawie 3 miesiecy ,nie chce mi jesc .

Natalia Maj
04-15-2010, 18:06
Regiusy często robią sobie głodówki ale zapobiegawczo przeszłabym się do weta zbadać kał. Warto też zważyć węża i robić to regularnie, żeby sprawdzić czy nie traci za bardzo na wadze.

slupczyk
04-19-2010, 19:53
Jak napisała Natalia :)
Regi lubią sobie robić głodówki, z badaniem kału bedzie problem bo po czym ma sie zalatwić ale mozna wymaz z kloaki zrobic pod względem pasożytów.
możesz jeszcze zrobić na tydzień czasu porę sucha czyli niższa temp o 3-5st i wilgotność wzglęgna pokojowa a po tygodniu temp do standaru i ostro zraszać wodą do 80% może i sie jemu zachce jeść a jak nie to pozostaje wstręt do pokarmu mam na myśli do danego gatunku albo do koloru :)
a co do ważenia to jak najbardziej śledz jego masę ciala.

alinoee
04-20-2010, 20:09
Na poczatek zacznij od podania mniejszej karmy, jesli karmisz zywymi to oglusz albo 'uspij' gryzonia. martwego mozesz zostawic na noc. mozesz tez sprobowac (koniecznie na martwej) rozciecia glowy i rozsmarowania mozgu. Czy waz dusi ale nie zjada czy ignoruje kompletnie? zakladam ze nie jest to samica w ciazy a badania swoja droga warto zawsze zrobic.