PDA

Zobacz pełną wersję : Wylinka

kubasa01
11-24-2010, 21:08
Czy węże mogą mieć odrazu wylinke czy trzeba odczekać??

kubasa01
11-24-2010, 21:14
Nie czekać czy mogą odrazu po wylince jeść czy trzeba poczekać. sory xDD

EXO-FAN-84
01-04-2011, 11:45
Witaj. Niektóre gatunki takie jak np.mój lampropeltis getulus jak ma ochote to potrafi skubnąć sobie myszy i w trakcie wylinki. Nie ma na to reguły. Każdy wąż raczej ma apetyt zaraz po wylince i zaczyna intensywnie szukać pokarmu. Więc nie ma na co czekać!;)

LilkuuS
01-05-2011, 22:42
Mam pytanie, ile czasu może trwać wylinka u zbożóweczki? tak mniej więcej, bo mój wąż już ma zmętniałe oczy i kolorki bardzo blade, wczoraj go karmiłam i zjadł normalnie, słyszałam , że jak zje tuż przed wylinką to że szybko ją zrzuci ... nie wiem czy to prawda. Czekam na odpowiedź.

EXO-FAN-84
01-06-2011, 11:03
Witaj. Oczywiście jest to bzdurą. Proces ten nie zależy od tego czy twój wężyk zje coś przed wylinką:rolleyes:czy też nie. Wilgotność,temp,wiek węża i kondycja to są najważniejsze czynniki wpływające na tempo wzrostu i przechodzenie poprawnie wylinki.Oczywiście odpowiednia dieta też. Bez przekarmiania oczywiście.Swojego możesz karmić codziennie jeżeli chce jeść.....oczywiście nie w czasie wylinki. Nie ograniczaj się też tylko do podawania samych mrożonych osesków. Ja na przykład nigdy nie karmiłem swoich zwierząt mrożonym pokarmem,osobiście uważam że nie ma tam żadnych wartości. Zamiast oseska możesz zaserwować mu w misce mała rybke,jak nie chcesz dawać żywej możesz poczekać aż uśnie i podać martwą pod kryjówkę,wężyk powinien się skusić.:D Pozdrawiam.

EXO-FAN-84
01-06-2011, 11:08
Co do wylinki......różnie to bywa ale w przypadku młodej zbożówki powinien sobie z nią poradzić od etapu początkowego do końcowego jakieś 3do 4 dni,u mnie w hodowli przynajmniej tak było.;)