PDA

Zobacz pełną wersję : L.t. annulata parka w jednym pojemniku??

alek25
01-03-2009, 20:48
czy mogę trzymać w jednym pojemniku parkę annulat...oczywiście nie będą chodziły(pełzały) głodne.

samiec na jakieś 30-35cm a samice planuje dopiero kupić...ale podobnych rozmiarów...

Pituophis
01-03-2009, 21:53
Zwłaszcza takie młodziki mogą się pozjadać, odradzam.

Maciej Pokrywka
01-03-2009, 21:54
Może być różnie, wszak Lampropeltisy są znane ze swoich skłonności kanibalistycznych. To trochę tak jakbyś trzymał dwa pająki - mimo, że będą najedzone, to pewnego razu jeden może drugiego zabić tylko dlatego, że potraktuje go jak potencjalny posiłek (którego może w ogóle nie zjeść) lub wroga. Lampro najlepiej łączyć na czas rozrodu, gdy obie płcie biorą nie jedzenie, ale kopulację za priorytet... A i nawet wtedy trzeba uważać, bo słyszałem o przypadkach zjedzenia partnera jeszcze przed kopulacją. Takie moje zdanie. :-)

alek25
01-03-2009, 22:04
tak myślałem...wiec będą osobno:)

Dawid Krótki
01-05-2009, 22:42
Moje dorosłe L. t. hondurensis są ze sobę większość czasu (od 3 lat), osobno się stymulują tylko i ponownie łączę. Ale nikomu nie radzę trzymać razem Lampro, to tylko taka ciekawostka, wyjątek :) Poprostu tak się mi trafiły i tak dobrały.

Gonthy
01-06-2009, 11:03
Dawid to nie taki wyjątek, podobnie jest z moją parką Lampropeltis ruthveni trzymam je ze sobą od 2 lat rozdzielam tylko na czas karmienia. I nigdy nie było żadnych objawów agresj. Jednakże spotkałem się z przypadkiem, że po kilku latach trzymania razem parki L. mexicana samiec próbował zjeść samice, niestety nie dał rady jej połknąć... następnego dnia obydwa węże zostały znalezione martwe.

Pituophis
01-06-2009, 23:31
Ja znam osobę, która trzyma wiele swoich dorosłych Lampropeltis razem - L. getula ssp (także 2 dorosłe samce), L. mexicana, kilka innych. Węże były łączone jako dorosłe - para po sezonie nie była dzielona. U niego funkcjonuje to od kilku lat.

Natomiast jest to niestety kwestia osobnicza - jedne węże zjedzą się zaraz, inne po jakimś czasie, inne nigdy. Ja tylko L. calligaster uważam za gatunek bezpieczny i nie wykazujący zainteresowania wężami, jako pokarmem w starszym wieku. Inne już nie, i decyzja o połączeniu dorosłych musi być podjęta na podstawie indywidualnych cech zwierząt.

Na pewno nie należy łączyć młodzików, nie "ustawionych" na zjadanie gryzoni.