View Single Post
stare 01-31-2009, 13:45   #1
melartic
nowo zarejestrowany

Domyślnie paiery, świstki Pomocy

Witam
Mam Ptasznika Kędzierzawego dorosła samica. Chciał bym ją „połączyć” ze samcem. Oboje nie mają absolutnie żadnych papierów, nigdzie nie są zarejestrowane, a już na pewno nie były u weterynarza po „świstek”, jeżeli w ogóle jest on konieczny.

Dodam też, że ptaszniki powyżej wymienione (samiec, samica) były zakupione w sklepie zoologicznym jak już były dorosłe. Jakiś miesiąc temu. No samiec troszkę młodszy od samicy.
Bynajmniej przy zakupie nie wręczono mi żadnej kartki, świstka.

I teraz moje pytanie. Jeżeli będę mieć młode czy mogę je spokojnie sprzedawać przez neta, nie posiadając żadnych dokumentów. Jeżeli nie, to co mam zrobić by mieć czyste sumienie i nie martwić się że „jutro” ktoś zapuka do mych drzwi?

Kolejne pytanie. Jakie ptaszniki (gatunki) można sprzedawać przez neta lub na „żywca” tak by nie wysyłać „dawać” razem z nimi żadnych papierów np. że pochodzą z mojej hodowli itp. Itd. I żeby było to zgodne z prawem.

Podsumowując nienawidzę biurokracji, ślęczenia u lekarza, tym bardziej u weterynarza, a nie chcę być na bakier z prawem.

Były już fota tego typu ale żadne według mnie nie wyjaśniały dobitnie sytuacji sprzedaży ptaszników ani ich kupnie.
melartic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem