Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Prawne aspekty terrarystyki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-19-2009, 21:45   #1
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie rejestracja wezy w polsce.

witam wszystkich. jestem nowy na forum i mam pytanie zwiazane z przywozem wezy do Polski z UE.
mieszkam w Irlandii i planuje powrot na wiosne. zabieram zwierzaki ze soba ale dokladnie nie wiem co trzeba zrobic przywozac je zeby nie byly nielegalnymi imigrantami .
zdaje sie ze wszystkie sa w zalaczniku B (kiedys sprawdzalem ale nie moglem znalezc hogisland). teraz nie moge znalezc tego zalacznika w internecie.
mam :
jungle python/Morelia spilota cheynei (pyton rabowy?)
hog island boa
hognose"/Heterodon
i dwie zbozowki.
weze byly kupione w sklepie (mam paragon) beda przewiezione w warunkach wymaganych przez UE itd.
mam również oswiadczenie o sprzedazy (nie jest to formularz urzedu polskiego). zdjae sie ze mam 2 tygodnie zeby zakonczyc rejestracje. czy potrzebuje cos jeszcze? z gory wielkie dzieki za pomoc z procedurami.
alinoee jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-20-2009, 09:16   #2
Wiciu
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Witaj zgonie z art 64.1 znowelizowanej ustawy OP pisemnemu zgłoszeniu do rejstru podlegają zwierzęta gatunków wymienionych w Załącznikach A i B rozporządzenia Rady (WE) nr 338/97 z dnia 9 grudnia 1996 r. w sprawie ochrony gatunków dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi, zaliczone do płazów, gadów, ptaków lub ssaków.
Jesli nie jesteś wyłączony z obowiązku zgłoszenia do rejestru (podmioty gospodarcze prowadzące handel w/w gatunkami, ogrody zoologiczne i ośrodki rehabilitacji) to masz ustawowy termi 14 od wystapienia takiego obowiązku tzn. po przekroczeniu granicy RP musisz w ciągu 14 dni zgłosić do wpisania w rejestr swoje zwierzaki (tylko te z aneksu A i B) w starostwie zgodnym z miejscem ich przetrzymywania.
No i teraz problem bo oczywiście nasi urzednicy "szkoleni " przez jedną z organizacji pozarządowych chca tylko Cites Cites i raz jeszcze Cites. Oczywiście są w błędzie.
Nic nie martw przyjedź, zgłosdo rejstru z tym co masz - powołaj sie na art 64.4.11 lit d "inny dokmument stwierdzający legalnośc pochodzenia zwierzęcia"
jJak będą problemy, pisz zaradzimy.
pozdrawiam
Wiciu
Wiciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-20-2009, 13:35   #3
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

dzieki za pomoc. wlasnie tego sie troche boje. jak im cos sie nie spodoba to przysla urzedasa zeby mi zabrac moje pupile a ja predzej nakarmie je urzednikami niz oddam. tak swoja droga to moga jakos sprawdzic kiedy je przywiozlem (wrocilem)? nie wiem czy w dwa tygodnie uda sie pozalatwiac wszystko a na miejscu bedzie mi latwiej dowiedziec sie czegos wiecej. jeszcze raz dzieki i sorry za glupie pytania ale ostatnio mialem do czynienia z urzedem 8 lat temu i z tego co pamietam to byl jakis koszmar.
stare 01-21-2009, 12:34   #4
Maciej C.
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Pozwole sie podpiac pod ten temat, zeby nie zakladac nowego bo problem jest podobony.
Otoz chodzi o to, ze zakupilem mlodego pytona krolewskiego a do niego dostalem tylko wypisane po niemiecku zaswiadczenie o urodzeniu w niewoli wypisane przez hodowce zdaje sie. Teraz pojawia sie pytanie w jaki sposob moge go zarejestrowac ? Wystarczy ze napisze podanie o wpis do rejestru wraz z zalaczonym oswiadczeniem ? Czy bede musial biegac po jakichs tlumaczach bieglcyh itd itd ?

Pozdrawiam
Maciej C. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-23-2009, 17:14   #5
macraei
Moderator

Domyślnie

My musieliśmy tłumaczyć, chyba z niderlandzkiego papiery waranów, ale na szczęście nie wymagali (Kraków) tłumaczenia od przysięgłego tylko ot tak po prostu. Translator wystarczył
stare 01-25-2009, 17:38   #6
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

gdzies wyczytalem ze niektore gatunki potrzebuja papeiry od weta. jakies doswiadczenia w tym temacie?
stare 01-25-2009, 18:33   #7
Grzegorz Mulkowski
Convenienter naturae vive

Domyślnie

Tutaj mowa raczej o osobnikach urodzonych już w Polsce wchodzących w skład jednego z załączników.
Czy kupiłeś swoje z tego zoologicznego niedaleko Naas Road?
Grzegorz Mulkowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-25-2009, 20:50   #8
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

nie,na fishamble street przy urzedzie miasta dublina. jest jakas roznica?
stare 01-26-2009, 16:45   #9
Grzegorz Mulkowski
Convenienter naturae vive

Domyślnie

Różnica żadna Ot, ludzka ciekawość
Grzegorz Mulkowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-28-2009, 00:01   #10
Rafał Tobiasz
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Rafał Tobiasz
Domyślnie

Cytat:
Napisał alinoee Zobacz post
hog island boa
W kwestii wyjaśnienia, Hog Island Boa to nic innego jak jedna z licznych populacji Boa constrictor imperator. W załącznikach próżno szukać nazw populacji. Jedynym constrictorem, który podlega ostrzejszym przepisom jest Boa constrictor occidentalis (Argentine Boa), ten zaliczany jest do I załącznika CITES i Aneksu A rozporządzenia UE.

Gatunki z Aneksu A wymagają tzw "żóltych papierów" wydawanych przez urzędy i obrót nimi jest ograniczony. Ponieważ Hog Island to B.c.imperator potrzebny będzie tylko dowód zakupu lub oświadczenie hodowcy, to samo dotyczy to Morelia spilota. Rejestracja na takie dokumenty w wielu miejscach kraju nie sprawia już problemów. No i słusznie, bo nie powinna. P.guttatus i H.nasicus nie podlegają w PL rejestracji.

<<<RTReptiles.eu>>>

P.S. Pamiętaj pasja jest tylko o krok od obłędu ! Rafter dnia 21 maja 2006 roku.
Rafał Tobiasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania