Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Jaszczurki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-02-2012, 13:09   #1
Karol12552
nowo zarejestrowany

Domyślnie Gekon orzęsiony pytania

Witam jest to mój pierwszy post więc witam się z wami serdecznie

Zwracam się do was drodzy użytkownicy z kilkoma pytaniami dotyczącymi gekona orzęsionego .
Mój gekon ma 1,5 miesiąca ( ten na zdjęciu ) jest u mnie 3 dni mieszka sobie w terrarium o wymiarach 55 x 33 x 33 cm wiem , że trochę małe , ale zamierzam je urządzić tak aby było mu jak najlepiej .
W terrarium na razie znajdują się : 2 miski na jedzenie i wodę , kryjówka wykonana z kokosa , gałąź do wspinaczki , podłoże wykonana jest z maty kokosowej ( sprzedawca mi polecił mówił , że podczas wylinki przydaje się gekusiowi ) i kabel grzewczy i w 3 rogach terrarium położyłem ścierki papierowe ( gekuś lubi się w nich chować )
I teraz pytania :
- co polecacie mi jeszcze kupić do terrarium aby mu było jeszcze lepiej ?
daje mu narazie gerberki i wrzuciłem mu jednego świerszcza ( takiego małego nie wiem jak się nazywają :/ )
gerberki dałem mu do miseczki , ale nie widzę żeby coś ubyło , próbowałem go karmić łyżeczką , ale liznął raz i uciekał od ręki ( wiem , że nie powinienem tak robić ) . Co robić aby jadł ? to normalny proces aklimatyzacji ?
-sprzedawca mówił , że u niego jadł wszystko a u mnie nie martwi mnie to bardzo
-żywym pokarmem się w ogóle nie interesuje świerszcz przez 3 dni biega sobie po terrarium , chciałem mu dać mącznika , ale on go tylko polizał i się nim nie interesował CO ROBIĆ ABY JADŁ NORMALNIE ??????????
piszcie też jakieś wzkazówki jak wy postępowaliśćie podczs waszych gekonów proszę was o wszalakie rady na przyszłość jak z nim postępować itp.
Karol12552 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-2012, 12:14   #2
Zalva
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Jeżeli nie je to MUSISZ karmić go ręcznie, gerberek jest moim zdaniem średni moje wolą jogurciki z biedronki o smaku bananowym. Bierzesz malucha na ręce i musisz mu po prosu kolokwialnie mówiąc u syfić pysk tym jogurtem a on się naje oblizując się. Nie zapominaj o wapnie i witaminkach w papce.Jeśli chodzi o gekony lubią wiele skrytek jeden kokos to lipa (oczywiście będą mieć swoje ulubione miejsca ale im więcej takich skrytek tym lepiej). Jeśli chodzi o roślinność to jakiś gąszcz spróbuj zrobić im gęściej tym lepiej, może i jest to nietypowa roślinka ale ja mam fikusy w swoim i luba się wspinać i chować w nich, więc ja przynajmniej polecam + dużą ilość gałęzi jedna (sorry że tak) jak dla mnie to pic na wodę. A co to świerszczy wiem że nie będzie ich tykać dopóki badzie zestresowany otoczeniem więc tak jak mówiłem wcześniej skrytki, z tego co ja widziałem prze pierwsze kilka dni w zbiorniku tak się chowają że ledwo je widać a potem zaczynają być coraz to odważniejsze. Jeżeli śpi na jakichś szmatkach w katach terrarium to na pewno przyzwyczajenie się do nowego otoczenia będzie bardzo stresujące (bardziej niż powinno) niżeli jakby spędzał dni w jakimś kokosi powieszonym przy suficie terrarium (z doświadczenia wiem że to przynajmniej u moich zawsze były ulubione miejsca ).
Zalva jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania