Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Terraria i rośliny

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-13-2009, 00:58   #1
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie termostaty - wasze doswiadczenia/mozecie cos polecic.

wracam do polski za trzy tygodnie i zabieram tylko weze. terraria i wyposazenie juz sprzedane - nie mam ich jak zabrac. poniewaz musze im odbudowac terra zaraz po powrocie to mam pytanie. mozecie sie podzielic waszymi doswiadczeniami albo polecic jakich termostatow uzywacie? musze kupic odlaczajace (mata/kable) i zciemniajace (pulsproportional) do zarowek/ceramiki. wiedomo. najwazniejsza dla mnie jest niezawodnosc. potem koszt i na koncu dokladnosc bo to zawsze mozna sakalibrowac.
z gory dzieki.
p.s. prosze o wypowiedzi oparte na wlasnych doswiadzeniach. ja tu mam habistat i microclimate.
alinoee jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-13-2009, 01:05   #2
Łukasz Stańczyk
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Łukasz Stańczyk
Domyślnie

Sam nie używałem, ale słyszałem same pochwały w kierunku Habistatów.
stare 06-13-2009, 01:13   #3
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Łukasz Stańczyk Zobacz post
Sam nie używałem, ale słyszałem same pochwały w kierunku Habistatów.
ja mam oba i sa dobre. choc habistat raz mi nawalil ale to inna historia. chcialem sie doowiedziec czy jest jakas alternatywa dla nich w polsce. dzieki.
stare 06-13-2009, 15:47   #4
Mateusz Wojdas
Moderator

Domyślnie

Jeśli chodzi o niezawodność to b. dobre są termostaty do C.O jednak z dokładnością nie jest już tak dobrze..
Mateusz Wojdas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-13-2009, 16:28   #5
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mateusz Wojdas Zobacz post
Jeśli chodzi o niezawodność to b. dobre są termostaty do C.O jednak z dokładnością nie jest już tak dobrze..
C.O.? masz na mysli termostaty do centralnego ogrzewania? jesli tak to one sie nie nadaja.
stare 06-13-2009, 23:02   #6
Rafał Tobiasz
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Rafał Tobiasz
Domyślnie

Cytat:
Napisał alinoee Zobacz post
C.O.? masz na mysli termostaty do centralnego ogrzewania? jesli tak to one sie nie nadaja.
A to niby dlaczego? Z powodzeniem stosowałem je przez kilka lat, wielu znajomych stosuje do dziś. Nadal mam je w zapasie chociaż przy budowie nowych regałów przesiadłem się całkowicie na habistaty.

Aha i jeśli chodzi o termsotaty ściemniające to polecam dimming a nie pulse. Pulse jak sama nazwa wskazuje wysyła impulsy regulując odstęp czasu między nimi zgodnie z potrzebą wskazaną przez sondę. Dimming natomiast działa dokładnie na zasadzie ściemniacza dopasowując poziom przesyłanej energii do wskazania sondy. W dimmingu nie występuje efekt migotania, który przy pulsie łatwo zaobserwować podłączając żarówkę.

<<<RTReptiles.eu>>>

P.S. Pamiętaj pasja jest tylko o krok od obłędu ! Rafter dnia 21 maja 2006 roku.

Ostatnio edytowane przez Rafał Tobiasz ; 06-13-2009 o 23:04.
Rafał Tobiasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-13-2009, 23:12   #7
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rafał Tobiasz Zobacz post
A to niby dlaczego? Z powodzeniem stosowałem je przez kilka lat, wielu znajomych stosuje do dziś. Nadal mam je w zapasie chociaż przy budowie nowych regałów przesiadłem się całkowicie na habistaty.

Aha i jeśli chodzi o termsotaty ściemniające to polecam dimming a nie pulse. Pulse jak sama nazwa wskazuje wysyła impulsy regulując odstęp czasu między nimi zgodnie z potrzebą wskazaną przez sondę. Dimming natomiast działa dokładnie na zasadzie ściemniacza dopasowując poziom przesyłanej energii do wskazania sondy. W dimmingu nie występuje efekt migotania, który przy pulsie łatwo zaobserwować podłączając żarówkę.
jesli chodzi o CO to mialem na mysli ze nie dla mnie . za duzo kombinowania.
co do 'sciemniaczy'(dimming) to sa dwa rodzaje - te stare ktore podnasza opor i te nowwsze - pulse - w obu przypadkach efekt ten sam choc mechanizm innyny. jezeli masz zciemciacz swiatla w domu to 99% to jest 'pulse'. w moich habstatach nie zauwazylem efektu 'mrugania'. chyba poodkupuje habistaty i microclimate.
dzieki za odpowiedzi.
stare 06-16-2009, 18:17   #8
yupik
Moderator

Domyślnie

W Polsce nie kupisz termostatów. Wszystko trzeba sobie sprowadzić z Niemiec lub Anglii. Sam swoje musiałem zamówić w Angli, bo w Polsce nikt ich nie miał. Większość ofert była niepoważna - po zamówieniu dostałem info, że niestety ale nie ma na stanie, albo "jeżeli zbierze się odpowiednio dużo osób to może się pomyśli i się zamówi"

Używam Microclimate z wbudowanym Magic Eye. Następne termostaty jakie kupię to też będą microclimate z wbudowanym Magic Eye. Nie widzę ani jednego habistata, który by im dorównywał praktycznością. Habistatowy magic eye polega na dokupieniu drogiego zewnętrznego modułu, który w moich microclimatach jest wbudowany.
Niezawodne, stabilne, w dzień mam ustawioną jedną temperaturę, gdy zaczynają gasnąć światła termostat obniża temperaturę o ustawioną wartość. Idealne rozwiązanie do terrarium, w których musi być inna temperatura w dzień i inna w nocy. Wygoda i niezawodność za niższą cenę niż habistat.

www.HappyGeckos.com
yupik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-18-2009, 14:37   #9
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał yupik Zobacz post
W Polsce nie kupisz termostatów. Wszystko trzeba sobie sprowadzić z Niemiec lub Anglii. Sam swoje musiałem zamówić w Angli, bo w Polsce nikt ich nie miał. Większość ofert była niepoważna - po zamówieniu dostałem info, że niestety ale nie ma na stanie, albo "jeżeli zbierze się odpowiednio dużo osób to może się pomyśli i się zamówi"

Używam Microclimate z wbudowanym Magic Eye. Następne termostaty jakie kupię to też będą microclimate z wbudowanym Magic Eye. Nie widzę ani jednego habistata, który by im dorównywał praktycznością. Habistatowy magic eye polega na dokupieniu drogiego zewnętrznego modułu, który w moich microclimatach jest wbudowany.
Niezawodne, stabilne, w dzień mam ustawioną jedną temperaturę, gdy zaczynają gasnąć światła termostat obniża temperaturę o ustawioną wartość. Idealne rozwiązanie do terrarium, w których musi być inna temperatura w dzień i inna w nocy. Wygoda i niezawodność za niższą cenę niż habistat.
ja raczej nie potrzebuje magicznego oczka ale jestem rozczarowany, ze w polsce nie mozna i kupic. troche bez sensu , ze sprzedalem terra z nimi.

a tak na inna note to ktos kiedys probowal sie bawic z termostatami sterowanymi przez pc/laptopa? usb termometry/probniki i kontrolowanie przez LPT zrodel ciepla.
cos w tym stylu
http://hackaday.com/2009/06/08/simpl...rolled-lights/
do zarowek/ceramiki raczej sie nie nadaje sie ale kable/matypromienniki o sotsunkowo duzej bezwladnosci powinny dzialac. ja probowalem ale okazalo sie, ze napisanie sterownikow jest daaaleko poza moim zasiegiem i nie moglem znalezc nikogo kto by chcial poeksperymentowac.
stare 07-08-2009, 23:39   #10
dellos
nowo zarejestrowany

Domyślnie

A ja zamierzam przetestować termostat z automatyki taki wiecie, fabryczna kocha z ustawieniami itd. Dokładność podobno wg. producenta +- 0.1 St. C. stosował ktoś ?
dellos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania