Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Zdjęcia

Serwis współpracujący:

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-29-2009, 20:51   #1
Płota
nowo zarejestrowany

Domyślnie [skorpion]Lychas mucronatus

Chciałem zaprezentować mój nowy nabytek. Podziękowania dla JackaS za pomoc i dla Gregg'a za skorpiona!
Ze światłem różnie bywało jak widać. Życzę miłego oglądania i liczę na komentarze!

Lychas mucronatus

Pozdrawiam!
Płota jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-30-2009, 11:16   #2
Marcin Kościuk
Moderator

Domyślnie

Skorpion bardzo ladny tylko dlaczego sprzedajacy oddaje je za bezcen i pierwszej lepszej osobie na allegro ( a skorpion z rodizny buthidae!!??)??!!
Za niedlugo bedzie tak jak i z Euscorpiusami... Mesobuthus mertensii, gibosus i L. mucronatus ceny ok. 25 zl za dorosle sztuki - ZAL, ZAL, ZAL!!!
Jak sie nalapie duzo skorpionow i chce sie szybko ich zbyc to sprzedaje sie posrednikom a nie wystawia na allegro za 50% albo i jeszcze mniej!! ceny rynkowej.
Piekne polskie tendencje... Zbozowka w sezonie 25zl, w DE/15E w CZ/300kc; Kameleon jemenski w seznonie 35zl w DE/25Em w CZ/350kc, L. mucronatus w DE/15E w CZ/300kc a Polsce 25zl a nawet i nie....
Ciekawe do czego to prowadzi...

Brak mi slów.
Marcin Kościuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-30-2009, 14:13   #3
Maciej Pokrywka
Mosh pit viper

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Maciej Pokrywka
Domyślnie

Ładny samczyk. :-)

Inhale the seed and spit out a million branches.
Maciej Pokrywka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-30-2009, 15:12   #4
Jarek
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin Kościuk Zobacz post
Skorpion bardzo ladny tylko dlaczego sprzedajacy oddaje je za bezcen i pierwszej lepszej osobie na allegro ( a skorpion z rodizny buthidae!!??)??!!
Za niedlugo bedzie tak jak i z Euscorpiusami... Mesobuthus mertensii, gibosus i L. mucronatus ceny ok. 25 zl za dorosle sztuki - ZAL, ZAL, ZAL!!!
Jak sie nalapie duzo skorpionow i chce sie szybko ich zbyc to sprzedaje sie posrednikom a nie wystawia na allegro za 50% albo i jeszcze mniej!! ceny rynkowej.
Piekne polskie tendencje... Zbozowka w sezonie 25zl, w DE/15E w CZ/300kc; Kameleon jemenski w seznonie 35zl w DE/25Em w CZ/350kc, L. mucronatus w DE/15E w CZ/300kc a Polsce 25zl a nawet i nie....
Ciekawe do czego to prowadzi...

Brak mi slów.
Nie tylko ten skorpion jest sprzedawany za bezcen. Na tym forum np. jest oferta T.ecuadorensis, nowy gatunek , w hobby dopiero od roku. Na początku chodziły po 50-65zł a teraz ta sama osoba ma po 25zł, ZAL, ZAL, ZAL. Już nawet magnimanusy, serrule, stigmurusy chodzą drożej. Ceny ecuadorensisów za granicą są również wyższe 8-10E i spokojnie się sprzedały.

Mucronatusy są bardzo ładne ale szkoda kupować tylko jednego samca i nie próbować rozmnożyć tego gatunku u siebie, może masz takie plany?
Jarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-30-2009, 15:25   #5
Marcin Kościuk
Moderator

Domyślnie

Chcial bym ci Jarku powiedziec ze T. ecuadorensis pierwsze osobniki jakie byly kupowane byly od Kovarika ktory sprzedawal je po ok. 40-45zl/szt teraz sprzedaje po ok. 12zl.
T. ecuadorensis w niemczech kosztowaly 2. lata temu 20E (sam sprzedawalem) a teraz kosztuja ok.5E a czasem i mniej. Dobrze wiesz bo sam kupowales skorpiony (Np. T. asthenes) od Carlosa ktory T. ecuadorensis i inne gatynki ma po 2E/szt w pakiecie 10szt...
T. ecuadorensis za latwo sie mnozy i hoduje zby caly czas cena byla 60zl/szt mlode.
Na prawde nie widzisz roznicy miedzy skorpionem wilkosci 5-6 mm za 25zl/szt gdzie aby go utrzymac do 7inst trzeba sie nagimnastykowac i nie rzadko to sie mimo wszystko nie udaje, a sprzedawanie doroslych skorpionow gatunkow w znacznym stopniu jadowitych za 25zl?
T. ecuadorensis nie jest nowym gatunkiem. Jest to gatunek od ponad 2 lat mnozony w licznych europejskich hodowlach - tyle ze jeszcze do niedawna pod nazwa Tityus simonsi.

Pokaz mi gdzie ecuadorensisy chodza po 8-10E i sie sprzedaja. NIGDZIE TAK NIE MA ale skoro wiesz lepiej to nie ma problemu. W koncu to ty sprzedajesz ten gatunek od 2 lat w Polsce i za granica (gdzie po 4E/szt w pakiecie po 10szt jest je teraz juz trudno sprzedac, a np. L mucronatus po 12E sprzedaja sie bardzo dobrze!).

I to jest wlasnie to... ze jedni sa zli ze ceny spadaja za gatunki ktore kupili kiedys za znaczne pieniadze a teraz sa malo warte bo staly sie popularne, a inny (np. ja) za to ze przywozi sie z "wakacji" ogromne ilosci skorpionow ktore sie sprzedaje byle taniej i szybciej bo po co trzymac 500szt jednego gatunku i jeszcze to trzeba nakarmic!!

Pewnie o czyms jeszcze zapomnialem ale najwyzej dodam to pozniej.
stare 11-30-2009, 15:53   #6
Jarek
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin Kościuk Zobacz post
Chcial bym ci Jarku powiedziec ze T. ecuadorensis pierwsze osobniki jakie byly kupowane byly od Kovarika ktory sprzedawal je po ok. 40-45zl/szt teraz sprzedaje po ok. 12zl.
T. ecuadorensis w niemczech kosztowaly 2. lata temu 20E (sam sprzedawalem) a teraz kosztuja ok.5E a czasem i mniej. Dobrze wiesz bo sam kupowales skorpiony (Np. T. asthenes) od Carlosa ktory T. ecuadorensis i inne gatynki ma po 2E/szt w pakiecie 10szt...
T. ecuadorensis za latwo sie mnozy i hoduje zby caly czas cena byla 60zl/szt mlode.
Na prawde nie widzisz roznicy miedzy skorpionem wilkosci 5-6 mm za 25zl/szt gdzie aby go utrzymac do 7inst trzeba sie nagimnastykowac i nie rzadko to sie mimo wszystko nie udaje, a sprzedawanie doroslych skorpionow gatunkow w znacznym stopniu jadowitych za 25zl?
T. ecuadorensis nie jest nowym gatunkiem. Jest to gatunek od ponad 2 lat mnozony w licznych europejskich hodowlach - tyle ze jeszcze do niedawna pod nazwa Tityus simonsi.

Pokaz mi gdzie ecuadorensisy chodza po 8-10E i sie sprzedaja. NIGDZIE TAK NIE MA ale skoro wiesz lepiej to nie ma problemu. W koncu to ty sprzedajesz ten gatunek od 2 lat w Polsce i za granica (gdzie po 4E/szt w pakiecie po 10szt jest je teraz juz trudno sprzedac, a np. L mucronatus po 12E sprzedaja sie bardzo dobrze!).

I to jest wlasnie to... ze jedni sa zli ze ceny spadaja za gatunki ktore kupili kiedys za znaczne pieniadze a teraz sa malo warte bo staly sie popularne, a inny (np. ja) za to ze przywozi sie z "wakacji" ogromne ilosci skorpionow ktore sie sprzedaje byle taniej i szybciej bo po co trzymac 500szt jednego gatunku i jeszcze to trzeba nakarmic!!

Pewnie o czyms jeszcze zapomnialem ale najwyzej dodam to pozniej.
Wprowadziłeś je jako pierwszy na ogólny rynek pod koniec 2008roku, wcześniej nie były w ogólnej sprzedaży (wiedziałbym o tym). Carlos to inna bajka, kilka gatunków miał już w takich cenach - 2E (m.in. c.balsaensis, c.gracilis, c.margaritatus) i wolę się na ten temat nie wypowiadać.
Mucronatusy są u nas dostępne bez większych problemów od 3-4 lat.Gatunek bardzo dobrze się hoduje, pół roku do dorosłości.
A co do róznicy, tak widzę ale moim zdaniem lepiej jest wziąć takiego młodziaka gdzie przy T.e. dorastają samce przy L5 (4 miesiące) samice L6 (5-6miesięcy) niż takiego dorosłego z odłowu za parę groszy i tylko czekać kiedy padnie. Z resztą sam sprzedawałeś A.australis, L. quinquestritus z Czech po 35zł.
"T. ecuadorensis nie jest nowym gatunkiem. Jest to gatunek od ponad 2 lat mnozony w licznych europejskich hodowlach - tyle ze jeszcze do niedawna pod nazwa Tityus simonsi."
Tylko jak je kupowałem upewniałeś mnie w tym że Kovarik je po raz pierwszy rozmnożył rok temu. Teraz nagle wszyscy trzymali je w piwnicach, mnożyli po kilkaset sztuk itp pewnie.
Może i jest ciężko sprzedać kiedy się narobiło sobie nie zbyt dobrej renomy, przykład ceny po 8E - MarkS, widziałem też po 9 i 10E i sprzedały się szybko.
Jarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-30-2009, 16:16   #7
Marcin Kościuk
Moderator

Domyślnie

"Wprowadziłeś je jako pierwszy na ogólny rynek pod koniec 2008roku, wcześniej nie były w ogólnej sprzedaży (wiedziałbym o tym)."

Byly wczesniej chociazby u Marka Stockmana, Michaela Saitera i kilku innych hodowcow - Kovarik rozmnozyj je juz wczesniej lecz wtedy bralem je tylko dla siebie.

"Carlos to inna bajka, kilka gatunków miał już w takich cenach - 2E (m.in. c.balsaensis, c.gracilis, c.margaritatus) i wolę się na ten temat nie wypowiadać."

Cena taka sama jak i za asthenesy no coz.. ma duzo doroslych to moze sprzedawac setki mlodych za grosze.

"Mucronatusy są u nas dostępne bez większych problemów od 3-4 lat.Gatunek bardzo dobrze się hoduje, pół roku do dorosłości."

Nigdy nie zdazylo mi sie miec z 2inst na 7inst w pol roku.

"A co do róznicy, tak widzę ale moim zdaniem lepiej jest wziąć takiego młodziaka gdzie przy T.e. dorastają samce przy L5 (4 miesiące) samice L6 (5-6miesięcy) niż takiego dorosłego z odłowu za parę groszy i tylko czekać kiedy padnie."

A miales kiedys mlode T. ecuadorensis z samca 5inst i samicy 6inst oraz uzyskales w takim czasie jak podales te wylinki liczac od mlodych 1inst? Bo ja nie a trzymam obecnie 3 pokolejnei tego gatunkow urodzone u siebie.

"Z resztą sam sprzedawałeś A.australis, L. quinquestritus z Czech po 35zł"

Tak, stosunkowo czesto mam skorpiony z odlowu. A. australisow bylo kilkanascie a l. quamiquestriatus chyba 5 osobnikow. Jak bym wyskoczyl z cena australisow i quinquestriatusow 80zl/szt w czasach gdy do polski przybyl odlow liczacy okolo tysiac osobnikow lacznie obu gatunkow to zostal bym wysmiany przez 99% terrarystow polski - przez Ciebie pewnie tez.
90% tych skorpionow poszly za granice.

""T. ecuadorensis nie jest nowym gatunkiem. Jest to gatunek od ponad 2 lat mnozony w licznych europejskich hodowlach - tyle ze jeszcze do niedawna pod nazwa Tityus simonsi."
Tylko jak je kupowałem upewniałeś mnie w tym że Kovarik je po raz pierwszy rozmnożył rok temu. Teraz nagle wszyscy trzymali je w piwnicach, mnożyli po kilkaset sztuk itp pewnie."

Nikt nie mowil ze mnozyli po kilkaset sztuk ale Kovarik jako pierwszy sprzedal je Saiterowi i mi a ja Stockmanowi i kilku innym osobom z Europy gdzie w polsce nie bylo jeszcze o nich nic wiadomo.

"Może i jest ciężko sprzedać kiedy się narobiło sobie nie zbyt dobrej renomy, przykład ceny po 8E - MarkS, widziałem też po 9 i 10E i sprzedały się szybko."

Moja renoma moja sprawa.
Skad wiesz ze zostaly sprzedane? Znikniecie z oferty nie jest jednoznaczne z tym ze zostaly sprzedane.
Mark wymeinil sie za gatunki ktorych jeszcze nie mial w hodowli z osoba ktora nie miala T.ecuadorensis - obustonna korzysc. Zreszta tak samo nabyl te T. ecuadorensis wymieniajac sie ze mna T. ecuadorensis za R. princeps.

Skoro nie odpowiadaja ci moje ceny, podejscie do sprawy itp to dlaczego ciagle kupujesz ode mnie skorpiony? Tego nie rozumiem....

Swoja droga ten temat nie jest po to, aby poruszac sprawy personalne dotyczace mojej osoby. Jesli chcesz takowe poruszyc - napisz w odpowiednim watku - wszystko.

DO AUTORA ZDJEC I POSIADACZA SKORPIONA NA ZDJECIU:

Wiesz z jakiego regionu pochodzi osobnik?
stare 11-30-2009, 16:33   #8
Łukasz Stańczyk
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Łukasz Stańczyk
Domyślnie

Koniec dyskusji na tematy handlowe Ten dział do tego nie służy. Jak chcecie to wydziele Wam te posty w innym dziale i będziecie mogli dalej dyskutować.
stare 11-30-2009, 16:52   #9
Marcin Kościuk
Moderator

Domyślnie

Nie ma takiej potrzeby ja mimo to, ze na to nie wyglada z Jarkiem zyje "w pokoju" hehe :].
stare 11-30-2009, 22:37   #10
Płota
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Co masz na myśli mówiąc: "Skorpion bardzo ladny tylko dlaczego sprzedajacy oddaje je za bezcen i pierwszej lepszej osobie na allegro"?

Tak się składa, że mam głowę na karku i raczej poradze sobie z tym gatunkiem(to zweryfikuje przyszłość). Sugerujesz, że to Ty powinienneś mieć te skorpiony, a nie pierwsza 'lepsza' osoba?
Wg mnie to jest 'pikuś' w porównaniu z Lampropelmą violaceopes, którą aktualne mam w hodowli.
Myślę że cena była trochę pokierowana popytem na Polskim rynku. Nie oszukujmy się, że jakiegoś szału na skorpiony nie ma. Sam ze świecą szukałem gatunku pokroju właśnie Lychasa, a że chciałem zdążyć przed mrozami, a 'napatoczył' się Gregg, więc czemu nie?

Samiec nie jest jeszcze dorosły. Najprawdopodobniej dokupie samicę, nie wiem jak to się wszystko potoczy, ale będę chciał rozmnożyć ten gatunek jeśli będzie to możliwe. Mogę jedynie zapewnić, że na pewno nie będę sprzedawał ich za grosze, bo ten gatunek po prostu na to nie zasługuje.

Możecie prowadzić dyskusje na tematy handlowe. Lubie wiedzieć jakie zdanie mają inni hodowcy. Ciekawi mnie to po prostu. Może uda się coś z tym fantem 'cen' zrobić przez jednostkowe przypadki.
Płota jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lychas, lychas mucronatus, mucronatus, skorp, skorpion

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania