Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Węże

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-22-2011, 13:11   #1
Kava92
nowo zarejestrowany

Smile Początek przygody :)

Witam chciałbym powiększyć swoją hodowlę o jakiegoś węża. Jednak do tej pory hodowałem wyłącznie ptaszniki. Mam na oku pytona królewskiego przeczytałem masę suchych informacji i chciałbym usłyszeć kilka opini ludzi którzy hodują ten gatunek. Byłbym wdzięczny za każdą radę
Kava92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-22-2011, 16:47   #2
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Lightbulb

Cytat:
Napisał Kava92 Zobacz post
Witam chciałbym powiększyć swoją hodowlę o jakiegoś węża. Jednak do tej pory hodowałem wyłącznie ptaszniki. Mam na oku pytona królewskiego przeczytałem masę suchych informacji i chciałbym usłyszeć kilka opini ludzi którzy hodują ten gatunek. Byłbym wdzięczny za każdą radę
Witam.Pytony królewskie to piękne i bardzo łagodne węże. Są dosyć proste w hodowli i nie kłopotliwe w obsłudze. Ja osobiście w swojej karierze hodowlanej miałem trzy i z żadnym jakichkolwiek problemów. Więc śmiało polecam....chociaż oczywiście polecam zapoznać się wnikliwie z opisem co do hodowli i utrzymania.
EXO-FAN-84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-22-2011, 17:42   #3
Kava92
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Dzienki za info Ciekawi mnie jeszcze czy obecność ptaszników nie wpłynie na jego zachowanie gdyby był blisko nich.
stare 01-23-2011, 03:48   #4
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Lightbulb

Powiem szczerze że pytonowi i ptasznikom będzie to obojętne. Ja mam dorosłego legwana zielonego samca,podrostka 70 cm warana stepowego itd....i nigdy nie zaobserwowałem jakichś większych problemów. Zwierzaki się znają i tolerują.Powiem więcej waran zaprzyjaznił się z legwanem. Ale mimo wszystko dobrze by było,jakbyś zachował pewien dystans a nie stawiał jednego terra przy drugim. Włoski strzepywane z odwłoka pająka mogą podrażniać śluzówkę pyska pytona. To taka mała podpowiedz.Pozdro.
EXO-FAN-84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-23-2011, 10:45   #5
Kava92
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Wielkie dzienki
stare 01-23-2011, 19:45   #6
Natalia Maj
Vipera Onseni

Domyślnie

jednym z problemów, jakie może sprawiać regius to kłopoty z przyjmowaniem pokarmu. Dlatego warto wydać więcej ale kupić węże od polskich hodowców, poleconych przez innych i rozkarmione węże
stare 01-24-2011, 06:32   #7
Kava92
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Sęk w tym że chciałbym młodego węża Polecono mi Bednarka podobno ma najlepsze węże w PL chociaż ja osobiście nie jestem w temacie.
stare 01-24-2011, 07:35   #8
Natalia Maj
Vipera Onseni

Domyślnie

wypadałoby podać imię....Bednarków to jest na pęczki. Jeśli chodzi o Piotra Bednarka z Warszawy do również polecam. Miałam od niego węże - pierwsza klasa
stare 01-24-2011, 21:50   #9
Kava92
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Został mi polecony przez użytkowniczkę forum arachnea imienia nie znam ale wiem że jest z Poznania najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu zamówie u niego wężyka 40-50 cm Trochę przeraziła mnie cena ptaszniki są o wiele tańsze ale co tam
stare 02-06-2011, 21:26   #10
Kava92
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Hehe mam już swojego pierwszego gada Boa dusiciel samiec 70 cm Ma chyba ADHD i jest bardzo ciekawski jest trochę wystraszony ale jak wkładałem mu miszeczkę z wodą to ,,szedł" w stronę mojej ręki Gdy powiedziałem moim znajomym o chęci zakupu to zostałem wyśmiany matka zrobiła mi aferę w domu ze wszystkich pozabija itp. Nawet gdy pojechałem po niego z bratem to musiałem siedzieć na tylnim siedzeniu i go pilnować żeby nie wyszedł. Ale gdy już go mam zrobił wrażenie na wszystkich brat powiedział że chyba też sobie kupi a matki nie mogę odpędzić od terrarium bo chce go brać na ręce. Polecam każdemu tego zwierzaka kupujcie chodź by nie wiem jak was zniechęcano Pozdro
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania