Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Terraria i rośliny

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-10-2009, 22:53   #1
SandokanGliwice
nowo zarejestrowany

Domyślnie Kolejny Rack system! [Tania alternatywa dla płyty wiórowej]

Witam serdecznie pokaże wam jak zbudowałem swój kolejny już z kolei prosty rack.
Budowa takiego racka jest kilka krotnie tańsza i prostsza od budowy takiego samego racka z płyt wiórowych.
Do budowy będą potrzebne nam:
-Profile pod ściankę karton-gips 6szt.=22,50 zł
-tzw. Pchełki 100szt(niestety tylko taka ilość jest dostępna więc potem zostają)=7,50zł
-wkrętarka
-śrubokręt
-nożyce do blachy lub sekator
-trochę chęci i około godzina wolnego czasu
-pudełka do rack ja zakupiłem u użytkownika Camil(z TCP) (Po raz kolejny serdecznie polecam!!!)8szt. =143 zł
W SUMIE=173zł
Jak odmierzyć profil do przycięcia chyba każdy wie :P więc wstawię już gotowy produkt

A w taki sposób zamocowane są pudełka dzięki czemu zabezpieczona jest pokrywka przed otwarciem i można je wysuwać

P.S Oczywiście wszystkie ostre zakończenia będą zaokrąglone i wygładzone

Ostatnio edytowane przez Natalia Maj ; 05-10-2009 o 23:19.
SandokanGliwice jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-2009, 23:36   #2
Łukasz Stańczyk
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Łukasz Stańczyk
Domyślnie

Ja generalnie nie jestem zwolennikiem rack systemów. Tym bardziej kiedy pudła mają wieczko i żeby zajrzeć do zwierzaka trzeba wysunąć pudełko i zdjąć pokrywę. Sam pomysł fajny, tylko obawiam się o wytrzymałość kątowników aluminiowych na odkształcenia.
stare 05-12-2009, 18:03   #3
snarf
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Może i spoko ale tylko w pokoju hodowlanym gdzie masz ogrzewanie, chyba że do ogrzewania używasz mat grzewczych. Jednak uważam że taki rack choć tańszy od płyty to gorszy, nie ma gdzie schować kabli wszystko na wierzchu (brak jakiej kolwiek estetyki), utrzymanie temperatury w tak wentylowanym rack-u jest koszmarnie trudne i drogie. Uważam ten pomysł za mało opłacalny i troche tandetny ale to tylko moje zdanie i bez urazy. Pozdrawiam
snarf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-12-2009, 22:24   #4
yarpen0
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Zeby to ocieplić możesz na te profile od zewnątrz przykręcić płyty gips-karton, pomiedzy profile steropian 3cm, wszystko "otynkować" i pomalować pod kolor pomieszczenia. Wyjdzie fajny mebel i na pewno będzie Ci trzymał temperature i nie szpecił pokoju.
yarpen0 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-13-2009, 13:20   #5
SandokanGliwice
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Hehe dzięki za konstruktywną krytykę Odrazu biorę się za wyjaśnienia. Pokój w którym znajduje się rack powoli jest przerabiany na pokój hodowlany niestety jeszcze muszę się pozbyć komody i biurka które już mają nowe miejsce "zamieszkania" ale od miesiąca jest ono remontowane docelowo Rack będzie obity płytami które są tylnią stroną mebli co zapewni szczelność. Fakt faktem ogrzanie takowego racka jest bardziej skomplikowane ale suma sumarum wychodzi to jednak taniej niż ogrzanie zwykłego racka (wiem bo sprawdzałem) w tej chwili w racku bez ogrzewania temperatura wynosi 27,3* myślę że to całkiem niezły wynik w pozostałych dwóch rackach temperatura w ciągu dnia waha się pomiędzy 29*-37 *(na wyspie ciepła jest dokładnie pomiędzy 35*-37*) Więc myślę standardowo a cena z całym osprzętem i pudełkami nie przekracza 210 zł. Co do estetyki to już kwestia gustu ja w pokoju hodowlanym nie nastawiam się na estetykę a na funkcjonalność
Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziękuje za konstruktywną krytykę
SandokanGliwice jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania