Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Owady

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-09-2011, 12:31   #1
Szlaku
nowo zarejestrowany

Question Hierodula Membranacea - Giant Asian Mantis (w czym trzymac, najlepjej)

Witam.
Moje pierwsze malenstwa. Nie mam dosiwadczenia z tymi stworzeniami. Wiec wole spytac, na wszelki wypadek.
Samica L3 albo L4 ma lekko ponad 2 cm. Samiec, troszke mniejszy. W czym trzymac najlepjej? Kliszowka? Przyszly do mnie w malych plastikowych kubeczkach... Gosciu dolaczyl tez kubek z malutkimi swierszczami. W sumie sa 1/3 rozmiaru modliszek. Tyle,ze samiec sie nie kwapil do jedzenia. Wydaje mi sie, ze owocowki beda leprze.
Czytalem, ze ten gatunek jest calkiem zarloczny i radzi sobie z polowaniem nawet w wiekszych boxach. Postawilem je na macie grzewczej 16 WATTS. Ale mysle, ze spokojnie dadza sobie rade w tem. pokojowej. to znaczy 20-22 C. Wygladaja na najedzone. Samica wlasnie zjadla malego pajaczka, co sie napatoczyl w pokoju (mam nadzieje, ze jeje nie zaszkodzi). Samca trzymam w malym sloiku o wysokosci 10cm. Torf na dnie i pare galazek, gaza na gorze. Samice wrzucilem do boxa 15,5cm. dlugosc, 10x10. Recznik kuchenny na spodzie, od gory gaza oczywiscie galazki w srodku. Wydaje mi sie,ze pudelko jest lekko dla niej przyduze. W co je najlepjej po przekladac? Dzieki za pomoc.

Ps. Czekam na kabel grzewczy 6m. 25W powinien przyjsc lada dzien. Niestety, nie mam zadnych "mocz-boxow" Zamiast kliszowek mam plastikowe kieliszki Dysponuje tez duza liczba kubkow do kawy 12oz. Natomiast wiekszosc plastikowych boxow co mam jest dluzsza jak wyzsza. Mialem chodowac naziemne ptaszniki. Nie stety musialem zmienic plany. Tak czy siak. Modliszki tez sa super!

Pozdrawiam.
Szlaku jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania