Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Ptaszniki i pozostałe pajęczaki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-04-2008, 19:48   #1
Grzegorz Pełka
Moderator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Grzegorz Pełka
Domyślnie [kokon] Selenocosmia sp. java

Witam!
Jakiś czas temu zakupiłem po bardzo promocyjnej cenie trzy dorosłe ptaszniki z rodzaju Selenocosmia pochodzące z wyspy Jawa. Jeden osobnik szybko padł na skutek rozległej infekcji roztoczy, dwa pozostałe miały się dobrze, aż do niespodzianki jakie mi niedawno obydwa zafundowały
Otóż dosłownie dzień po dniu oby dwie (samiczki się okazało) złożyły kokony Także proszę trzymać kciuki
Fotki jak się uda.

Osobniki na chwilę obecną oznaczone jako Selenocosmia sp. Jawa gdyż nie chcę wypuszczać na rynek kolejnej "99% sure" S. javanensis. jestem w trakcie zdobywanie materiałów Kulczyńskiego, martwy osobnik leży w 70% roztworze etanolu, także myślę, że uda mi się je oznaczyć
Z Waszą pomocą oczywiście, o strukturach taksonomicznie istotnych u ptaszników nie mam zielonego pojęcia

Serdecznie pozdrawiam
Grzesiek
Grzegorz Pełka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-2008, 21:06   #2
Łukasz Zientek
.spiderman.

Domyślnie

No to trzymamy kciuki :-], już chciałem ochrzanić Grześka że nie wpisał w podklejonego posta o kokonach gdyż myślałem że coś się wylęgło, no ale trzymamy kciuki. Co do oznaczeń to przyznam bez bicia że także średnio się znam.
Łukasz Zientek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-2008, 16:36   #3
mariuzs
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Zapomniałeś Grzesiu dodać gdzie zostały złożone kokony Z dwóch kokonów Grześka ostał się jeden, drugi samica niestety spałaszowała( i to niefortunnie kilka dni przed odebraniem... Niemniej jednak po otwarciu ocalałego można się doszukać około 100 nimf, dokładnie nie liczyłem bo nie wszystkie jeszcze opuściły kokon
Ja to mam chyba do tych celów dobrą atmosferę w chałupie bo zobaczyłem dziś Grześkową samicę Ethmostigmus 'Yellow leg' siedzącą na jajkach
Niebawem zapodamy zdjęcia
mariuzs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-02-2008, 00:20   #4
Tomasz Drożdżal
Moderator

Domyślnie

Witam,

maluchy mają się świetnie. Niektóre wykopały system tuneli o długości ok. 10cm.
Sporo jak na takie "kruszynki" :-)

Podaj mi swojego maila. Tak jak powiedziałem, jestem w stanie pomóc Ci w kwestii materiałów Kulczyńskiego.
Ewentualna próba rozpoznania podgatunku może wydawać się nieco karkołomna, ale jestem z Tobą ;-)
(i wcale nie mówię tu o trudności wynikającej z tego że dokument w całości jest w języku łacińskim)
Tak czy siak, próba takowa byłaby z pewnością bardzo cennym doświadczeniem.

Pozdrawiam,
Tomek

© 2008-2010 by Tomasz Drożdżal
Tomasz Drożdżal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania