Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Płazy

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-27-2009, 00:28   #1
Chev
nowo zarejestrowany

Domyślnie START z żabami

Witam,
Postanowiłem założyć ten temat ponieważ ostatnio zainteresowałem się żabami, a konkretnie tymi skaczącymi. Zauważyłem je na allegro.pl, spodobały mi się niektóre gatunki takie jak Hyla ebbraccata, Polypedates dennysii, chciałbym kupić jakąś w tym stylu „skoczną i o jaskrawych kolorach”. Jednak zanim kupie zwierze to chciałbym zadać Wam kilka pytań:
Czy wszystkie gatunki dają popisy wokalne, jeśli tak to czy jest to głośny i uciążliwy koncert, ile mniej więcej na dobę trwa ich „śpiew”? Mam zamiar kupić akwarium o wymiarach 30x30x50cm i przerobić je na terrarium, czy takie wymiary wystarczą dla parki żabek? Czy wysokość starczy 30cm a podstawa 50cm czy lepiej będzie zrobić wysokość 50cm a podstawę 30cm? Dno będzie zajmować w około 2/3 pojemnik z wodą około 15cm głębokości, reszta torf. Czy do pojemnika z wodą dać grzałkę akwarystyczną i mały filtr? Następna sprawa to rośliny, znacie łatwo dostępne roślinki które dobrze sprawują się w terrarium z żabkami? Co do ogrzewania to mam zamiar nie przesadzać i po prostu zamontować w górnej części świetlówkę- grzać dużo nie będzie ale w domu zawsze temperatura jest ~20*C a zbliża się lato więc ciepło będzie. Jeśli chodzi o karmienie to można karmić tylko świerszczami? Ile dziennie zjada żaba?
To NA RAZIE wszystkie pytania. Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam, Bartek

PS. Tak przy okazji to mile widziane oferty sprzedaży.
Chev jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-2011, 20:31   #2
Julka Żabulka
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Poszukaj w www.google.pl . Sama szukałam i nic nie znalazłam. Sorry, że nie mam informacji.
Julka Żabulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania