Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Ssaki egzotyczne

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-20-2008, 10:28   #1
Natalia Maj
Vipera Onseni

Domyślnie [duże koty] Hodowla "w domu" co sądzicie?

Witam,

Jak często można obejrzeć na AP lub NG Amerykanie często fundują sobie w domach pumy, czasem nawet tygrysy. Czesi hodują rysie, oceloty, żbiki itp mniejsze koty. Nie ukrywam,że moim marzeniem są takie koty i czuję do nich słabość. A co Wy o tym sądzicie?
pozdrawiam
stare 07-20-2008, 15:18   #2
picol
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Pomijajac kwestie bezpieczeństwa itp.
Jestem zakochany w jaguarach slyszeliscie moze aby ktos hodowal je w domu ?? Jakies ogromne woliery czy co ??
picol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-20-2008, 17:40   #3
Thonny
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Ja jestem temu przeciwny, kot to nie wąż i potrzebuje ogromnego terenu, a trzymanie go w klatce powoli go zabija. Raczej nie są szczęśliwe z takiego obrotu sprawy, no i ich psychika na tym cierpi. Poza tym w Polsce chyba nie wolno trzymać takich zwierząt co ??
Thonny jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-20-2008, 17:59   #4
Michał D.
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Poza tym w Polsce chyba nie wolno trzymać takich zwierząt co ??
Puki co, sprawa hodowli dużych kotów jest nie uregulowana prawnie. Sytuacja jest bardzo podobna do tej z jadowitymi wężami. Przynajmniej ja nigdzie nie spotkałem się z całkowitym zakazem hodowli dużych ssaków.
stare 07-21-2008, 12:23   #5
snarf
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Ja wole te piękne stworzenia oglądać na wolności, a małych kotów nie lubie, śierściuchy podłe!!!
snarf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-21-2008, 14:22   #6
Pituophis
bywalec

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Pituophis
Domyślnie

W domu to pomylka. Niszcza, znacza teren moczem, nie sa do konca bezpieczne. Wiele osob zaleca onychotomie, co jest zabiegiem barbarzynskim.

W wolierach, odpowiednio duzych, to interesujace zwierzeta, ale pozostaje kwestia wielkosci pomieszczenia i wzbogacen. Kot krecacy sie w kolko, stereotypujacy, to przykry a czesty widok.
Warto tu wspomniec, ze wysokoprocentowe hybrydy kotow dzikich i domowych czesto wymagaja podobnych warunkow co koty dzikie.
Pituophis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-21-2008, 21:22   #7
Mariusz Krawczewski
nowo zarejestrowany

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Mariusz Krawczewski
Domyślnie

Natalia, czy Ty masz jakis dostep do tajnych informacji o mnie? Co temat to czuje sie wywolany do odpowiedzi noo.
We srode odbieram z lotniska pierwsza plodna hybryde servala i kota egipskiego mau... przy orobinie szczescia kotka bedzie juz zaplodniona, choc pewnosci czy sie udalo nie ma...

Z kotami duzymi nie jest tak zle, poniewaz Savannah sa na citesie i brany jest pod uwage ze wzgledu na to ze servale sa na citesie a uzyskalem pozytywna opinie rady przyrody, wiec MOZNA HODOWAC PRZYNAJMNIEJ SERVWALE.

Co do warunkow i zachowania ich psychiki w dobrej formie - koty musza byc odchowywane z ludzmi od pierwszych dni! w przypadku pierwszych pokolen Savannah nie ma wiekszego problemu, gdyz i tak kociaki odkarmia sie recznie ze wzgledu na to, ze czesto rodza sie przedwczesnie i wymagaja inkubatora i sa zazwyczaj bardzo oswojone. Jesli chodzi o kocury, to tez nie ma wiekszego problemu, gdyz plodne sa dopiero od 5-6 pokolenia, wiec sa to juz typowo koty domowe.
Krzyzowanie pierwszych pokolen czy to F1 samic z samcem F5 czy F6 , czy z samcem Servala to juz zupelnie inna historia, nie na start i nie dla laikow...

Glowana zasada, koty musza byc osojone i przebywac z ludzmi, bo co zrobicie z dzikimi kotami w klatce? Bedziecie patrzyli na umierajace zwierze... nie warto...

Pozdrawiam
Mariusz Krawczewski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-22-2008, 12:06   #8
Natalia Maj
Vipera Onseni

Domyślnie

Mariusz,
ja mam tajne informacje o wszystkich a tak na poważnie... mam głęboką nadzieję,że kiedyś będę mogła obejrzeć Twoją hodowlę i przyznam się szczerze, jest to moim marzeniem. w pewnym stopniu realizujesz takie plany jakie ja chciałabym zrealizować w przyszłości! Chyba w jakimś sensie mogę się przyznać: Jesteś moim guru!

A wracając do tematu. nie do końca mnie zrozumieliście... oczywiście nie mówię o chowie w domu! mówię o wolierach, wybiegach...w tej chwili jakby nie patrzę przez pryzmat gotówki a pewnych planów i zamierzeń, projektów. Wydaje mi się, że przy odrobinie wyobraźnie i możliwości taka hodowla byłaby ciekawa i ekscytująca.
stare 07-22-2008, 19:16   #9
macraei
Moderator

Domyślnie

Hejka
na razie chodzi nam po głowie kot rasy bengalskiej.cudo. szkoda ,ze tyle kosztuje w funtach- nawet pomimo takiego kursu porażka
co do serwali to jeśli mnie "pudelkowa" pamięć nie myli to któraś z "gwiazd" polskich trzyma serwala...
Niestety argument ,że amerykanie coś robią masowo nie oznacza ,ze jest to dobre dla zwierząt czy dla nich samych myślę ,ze rozsądnie do wykonania, ale trzeba się do tego dobrze przygotować, tj czytać czytać..inwigilować innych..czytać....
Odopwiadając na pytanie Natalii, sądzę, że warto i sądzę ,że CHCĘ
macraei jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-22-2008, 19:26   #10
mordd
Guest

Domyślnie

Zdaje się, że jeśli chodzi o bengalskie to to właśnie w ilościach niepoliczalnych oblazło mnie u Mariusza.... świetne. I chyba stanowią dobrą zaprawę przed "dzikszymi" wersjami.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
duże koty, felidae, felis pardalis, lynx lynx, panthera tigris

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania