Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Media

Serwis współpracujący:

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-20-2008, 23:20   #1
Łukasz Stańczyk
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Łukasz Stańczyk
Domyślnie Ukąszenie przez żmije zygzakowatą - bezradność lekarzy

My tu gadu gadu o złagodzeniu ustawy, a jak słucham wypowiedzi tego lekarza to aż się płakać chce. Polska Służba Zdrowia jest całkowicie nieprzygotowana na wypadki ukąszeń... Nawet ten lekarz nie znał podstawowych zasad postępowania z ukąszonym przez żmije pacjentem i plótł takie bzdury, aż pomyślałem że to szpitalny woźny się wypowiada, a nie lekarz.Po takim "popisie" powinno mu się zabrać licencję lekarską.

http://www.tvn24.pl/2134263,0,125865...zic,wideo.html
stare 09-21-2008, 13:17   #2
Daniel Wieczorek
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Czy ten lekarz to nie była pielęgniarka po tygodniowym kursie?? . Jego tok myślenia, sposób bycia i wyniosłość mówi tylko o tym, że z dnia na dzień bu barek wyparowuje przez jego skórę... Kurczę, że tacy ludzie to na medycynę idą i jeszcze lekarzami zostają
Zresztą to wyglądało jak zapowiedź nowej serii "Szpital na perypetiach".
Daniel Wieczorek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-22-2008, 00:47   #3
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Widać w czym lubują się media....

Dodatkowo widać, że lekarz nie słyszał o czymś takim jak leczenie objawowe... No cóż trudno im się dziwić, skoro tak rzadko mają z tym kontakt. Zamiast się denerwować należy wspomóc ich wiedzę w tej dziedzinie, w końcu żaden człowiek nie jest Alfą i Omegą.
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-15-2009, 20:34   #4
Persephona8
nowo zarejestrowany

Hmm...ale niestety tak jest z służbą zdrowia. Mnie gdy ukąsiła żmija i pojechałam na pogotowie, to wmawiano mi że to był padalec, że to iż mam podwyższone ciśnienie i tętno, to sprawa stresu i tego że musiałam sama wejść na jednej nodze na góre <bo dzwoniłam i nikt nie odbierał, nacisnełam na klamkę weszłam po schodach na górę a tam panowie ratownicy sobie ciupią w pingla>. Wmawiali mi że to padalec, śmiali się, czy go nie złapałam i nie przyniosłam ze sobą... <wnerw>. Lekarka dyżurna też nie bardzo wiedziała co ze mną zrobić bo nie miałam objawów ogółnych...ale wyprosiłam skierowanie do szpitala po surowice, jak to powiedziałam...profilaktycznie.
Koszmar!!
Persephona8 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania