Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Węże jadowite

Serwis współpracujący:

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-23-2010, 00:27   #1
tabu
nowo zarejestrowany

Domyślnie Gabonica

Witam.
Na forum jestem nowy, weze choduje z pewnym powodzeniem juz prawie pietnascie lat (niedlugo powod do opicia okraglej daty ). Od pewnego czasu (rok) jestem posiadaczem paru gatunkow z rodz. Crotallus jako ze te wlasnie zawsze mnie pasjonowaly.
Tyle jesli chodzi o moja osobe i czas na nurtujaca mnie sprawe:

Mija czwarty miesiac odkad jestem szczesliwym posiadaczem B.g.rhinoceus. To sredniej wielkosci samiczka (ok. 130cm). Jako ze ten gat znany jest z tendencji do otluszczania staram sie jej nie przekarmiac. Srednio co dwa tyg. dostaje duzego szczura. Temp. w terra oscyluje w granicach 28-30 stopni z nieznacznymi spadkami temperatury. Wilgotnosc na dosc wysokim poziomie.
I... no wlasnie... Od samego poczatku nie wydalila zadnych odchodow... Nie podejrzewam zaparcia (przy tej temp., a zwlaszcza wilgotnosci). Chetnie pije (!) wode z basenu. Wiem ze ten typ wezy ma inny metabolizm ale zeby az tak??? Ostatnio dla ewentualnego "rozwolnienia" dostala szesc kurczakow i... dalej nic.
Prosze o opinie posiadaczy tego gat. Posiadaczy chodujacych ten gat. dluzej niz ja

Pozdrawiam Tomek
tabu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-2010, 01:59   #2
Wanderlei
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Witam.

Powiem szczerze że dziwny jest dla mnie fakt, iż przez 4 miesiące jeszcze się nie wypróżniała, tymbardziej że jak piszesz - je...

Moje Bitisy (mam ponad 3 lata B.rhinoceros oraz pół roku B.nasicornis parkę) także jedzą co około 10-14 dni i wszystkie wypróżniają się co około 7-10-14 dni (+/- ten przedział) zależnie od wielkości pokarmu i ilości...

Jak Ci pomóc? Nie wiem, ponieważ nie miałem nigdy takiego problemu, aby te węże nie wypróżniały się tak długi czas...
Wanderlei jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-2010, 16:22   #3
tabu
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Witam ponownie.
Samica wyproznola sie dwa dni temu. Odchody normalne choc w zatrwazajacej ilosci
Kurczaki chyba pomogly... Mimo wszystko ciekawa sprawa wiec jesli ktos ma podobne informacje to prosze o podzielenie sie nimi.
Jak narazie widze ze metabolizm mojej samicy wyglada jak przy curtus`ach
tabu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania