Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Karmówka

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-10-2009, 22:41   #1
Keplianica
Owadziara

Domyślnie [Ssaki karmowe] Tuszki szynszyli na karmę?

Takie zupełnie spontaniczne przrmyślenie: nie hoduję węży, ale zastanawia mnie, co uważacie o karmieniu podopiecznych oskórowanymi szynszylami?
jako odpad po produkcji futer są one zbedne fermom, normalnie przerabia sie je na maczkę miesna.
Rozumiem, że bez skóry szynszyle są mniej wartościową karmę niż szczury/świnki morskie, ale z drugiej strony maja one wiecej ruchu w hodowli niż szczury (zeby sie nie biły nie uszkadzajac futer), są żywione najlepszymi i najbardziej zbilansowanymi karmami, bo tylko to gwarantuje śliczne i duzo warte futra... co o tym sądzicie?
stare 07-11-2009, 11:56   #2
Edyta
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Ja sądzę, że w ogóle powinno się zabronić robienia ubrań ze zwierząt.
I gdybym miała węża na pewno nie karmiłabym go szynszylami, bo według mnie one są najbardziej przyjacielskimi gryzoniami i nie mogłabym ich dać na pożarcie gadowi...
Edyta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-2009, 14:43   #3
Natalia Maj
Vipera Onseni

Domyślnie

Cytat:
Napisał Keplianica Zobacz post
Takie zupełnie spontaniczne przrmyślenie: nie hoduję węży, ale zastanawia mnie, co uważacie o karmieniu podopiecznych oskórowanymi szynszylami?
jako odpad po produkcji futer są one zbedne fermom, normalnie przerabia sie je na maczkę miesna.
Rozumiem, że bez skóry szynszyle są mniej wartościową karmę niż szczury/świnki morskie, ale z drugiej strony maja one wiecej ruchu w hodowli niż szczury (zeby sie nie biły nie uszkadzajac futer), są żywione najlepszymi i najbardziej zbilansowanymi karmami, bo tylko to gwarantuje śliczne i duzo warte futra... co o tym sądzicie?
osobiście uważam,że jak najbardziej można. Pomijam fakt, że jestem przeciwna hodowlom fermowym tego typu zwierząt ale niestety są i tuszki jako odpad też są, w związku z tym jeśli przyzwyczaimy węża do podawania tuszek to jak najbardziej za. Swoim, domowym szynszylem też nie byłabym w stanie
stare 07-15-2009, 16:44   #4
Daniel Wieczorek
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Gorzej z podawaniem i rozmrażaniem. Zamrożony OK, ale jak tylko rozmrozimy, to niestety jest szansa, że w wodzie taka tuszka nam się rozwali i będziemy mieli zupę. Czasami nawet zdarza się, że gryzonie z futrem pękają (rzadko, ale się zdarza), a co dopiero bez futra. Poza tym, jak rozmrozimy, to zaczną z niego wypływać różne płyny z organizmy, więc jest to bardzo brudny interes. Jeśli ktoś się nie boi takich przeciwwskazań, to droga wolna, bo reszta jest na plus.
Daniel Wieczorek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-31-2009, 14:12   #5
Pituophis
bywalec

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Pituophis
Domyślnie

Myślę, że brak futra może być problemem. Pewnie 20% diety w postaci oskórowanych szynszyli nie zaszkodzi, jako danie głowne bałbym się podawać.
Pituophis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania