Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Węże

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-26-2009, 13:47   #1
krzymko
nowo zarejestrowany

Domyślnie [Lampropertis triangulum sinaloe]zwierzęta karmowe

Witam,
w różnych opisach menu gatunku wystęoują gryzonie, inne gady a także płazy. Czy ktoś próbował karmić węża czymś innym niż myszami i szczurami?
krzymko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-27-2009, 18:20   #2
lordmidian
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Próbowałem z ciekawości karmić jajami przepiórczymi lampropeltisy ale nie triangulumy tylko getule i 2 na 5 zjadły. Odchody tak cuchnęły że sobie odpuściłem na przyszłość:P
Co do innych karmówek to obserwowałem karmienie triangulum martwo urodzonymi thamnopsisami i bardzo chętnie wciągała. U siebie nie próbuje karmić gadami bo boję się ze zaczną wybrzydzać i nie będą chciały gryzoni
lordmidian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-31-2009, 14:00   #3
Pituophis
bywalec

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Pituophis
Domyślnie

Jako uzupełnienie można podawać małe ptaki, ale jeśli to pisklęta to tylko jako dodatek, bo są mało wartościowe.

Hodowlane płazy i gady są mało dostępne, ale martwe, wadliwe można podawać. Pomocne przy rozkarmianiu problemowych młodych.
Pituophis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-2009, 11:15   #4
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Ja bym nie ryzykował, bo może to w przyszłości skutkować wybrzydzaniem. Jestem zdania, że jeśli wąż regularnie i z apetytem przyjmuje pokarm, to nie ma co kombinować. Swego czasu dostawałem troszkę chomików syryjskich dla mojej anakondy i skończyło się tak, że przez długi czas musiałem walczyć by zjadła szczura
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-2009, 08:43   #5
lordmidian
nowo zarejestrowany

Domyślnie

No niestety, chomiki uzależniają choć nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa?
pozdr
lordmidian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-2009, 12:23   #6
Pituophis
bywalec

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Pituophis
Domyślnie

Nie mam pojęcia, może zapach? Faktycznie są bardzo chętnie jedzone, to samo tyczy się nornic rudych, kurcząt, przepiórcząt, a czasami i myszoskoczków. Ja podaję chomiki zawsze okazyjnie, często przed zimowaniem we wrześniu (w ten sposób wąz zjada mi 2-3 posiłki w roku więcej).
U mnie wszystkie kalekie i martwe młode, także pozbierane po znajomych, są zjadane przez lancetogłowy. Nigdy mi się nie zdarzyło, aby po zjedzeniu węża 1-2 razy pod rząd, zwierzę odmówiło potem jedzenia gryzoni. Zdarzają się natomiast sytuacje, gdzie lancetogłów nie jedzący gryzoni je węże i jaszczurki.
Pituophis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania