Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Terraria i rośliny

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-30-2009, 00:32   #1
bażant
nowo zarejestrowany

Domyślnie Zakup inkubatora

Witam, jestem początkującym hodowcą. Chciałem pobawić sie w inkubacje jaj do czego potrzebny jest mi inkubator. Możecie mi doradzić i służyć pomocą, znalazłem sklepy, które mają kilka inkubatorów które były by dobre dla jaj gadów np: http://www.infermo.pl, chciał bym na inkubator nie wydać więcej niż 1000zł, kolega odradził mi tez akup kiepskiego in kubatora za np 300zł. Jestem w tym temacie zielony. Proszę o opinie.
bażant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-30-2009, 09:11   #2
yupik
Moderator

Domyślnie

W przypadku jaj gadów nie potrzebne (a nawet szkodliwe) są inkubatory z automatycznym obracaniem jajek.
Wśród hodowców np. gekonów lamparcich z USA najpopularniejsze są:
- hovabator za $40 - małe hodowle, kilka gekonów
- przerabianie starych lodówek na inkubatory - większe hodowle
- kupowanie gotowych "lodówek" (najtańsze to jakieś $150)

Ja sprowadziłem sobie hovabator z USA. Zapłaciłem $80 za dwa hovabatory i $30 za ich wysyłkę do Polski. Przy tamtej cenie dolara wyniosło mnie to ok 150zł za inkubator. Na allegro były w tym czasie te same inkubatory w cenie 300zł za sztukę. Obecnie widziałem już w cenie 260zł za sztukę.

Niestety urząd celny postanowił oclić te inkubatory. Dostałem pismo z Poczty Polskiej informacją, że mam 14 dni od daty przyjęcia przesyłki przez punkt celny Poczty Polskiej na dopełnienie formalności.
Wbrew pozorom jest to bardzo proste - w liście była oryginalna faktura z USA i wszystkie potrzebne adresy i telefony. Ja sobie przedzwoniłem na podany numer telefonu i okazało się, że cały proces jest tylko pozornie skomplikowany. Konieczne było tylko zrobienie kopi faktury i dołączenie dowodu zapłaty (podsumowanie transakcji w sklepie internetowym lub wyciąg z karty kredytowej). Dokumenty wysłałem pocztą (list polecony, priorytet).

Inkubatory to maszyny rolnicze, więc cło wynosi 1,2% od ceny inkubatorów ($80). Niestety należy też doliczyć 22% VAT od ceny całości (inkubatorów i wysyłki - $110).

Wysyłając dokumenty do urzędu celnego Poczty Polskiej miałem możliwość zmienienia adresu dostarczenia wysyłki (sklep z uwagi na bezpieczeństwo wysyłał tylko na adres zamieszkania, nie chciał mi wysłać paczki na adres do pracy).

Cło i podatek zapłaciłem w momencie dostarczenia paczki przez listonosza.

www.HappyGeckos.com
yupik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-30-2009, 10:58   #3
Olek Lesica
Sailor man

Domyślnie

A jakie zwierzęta hodujesz ? Bo za 300 zł da się zrobić inkubator z pudła styropianowego z porządnym elementem grzewczym i porządnym termoregulatorem, który na większość jaj zupełnie wystarczy
stare 02-03-2009, 10:46   #4
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Olek Lesica Zobacz post
A jakie zwierzęta hodujesz ? Bo za 300 zł da się zrobić inkubator z pudła styropianowego z porządnym elementem grzewczym i porządnym termoregulatorem, który na większość jaj zupełnie wystarczy
tu sa przyklady takiego. najwiekszym wydatkiem jest termostat. mozna go jednak potem wykorzystac do terrarium.
http://www.reptileforums.co.uk/breed...ncubators.html
alinoee jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-2009, 12:49   #5
Olek Lesica
Sailor man

Domyślnie

O estetyke to na wyspach nie dbają, w większości przypadków z tego co tu widzę Ale patenty proste i sprawdzone, a wykonanie to już mniej znacząca sprawa
stare 02-03-2009, 13:39   #6
yupik
Moderator

Domyślnie

Na zdjęciach z giełdy warszawskiej na TCP jest stoisko LuckyReptile. Tam jest inkubator - lodóweczka. Ktoś się orientuje za ile on był?
Dokładnie ten inkubator był na giełdzie:

http://www.livefoods.co.uk/product_i...roducts_id=927

www.HappyGeckos.com
stare 04-19-2009, 13:52   #7
orzechowa
nowo zarejestrowany

Domyślnie

o,o. my od momentu odkrycia jajek w gekonicy też się szykujemy do inkubatora,ale chcemy go sami zmajstrować-wg tej instrukcji
http://www.gekonlamparci.com/index.php?page=inkubator
Czy jakiś wujek/ciocia geksów mógłby wyrazić swoją opinię?
stare 04-20-2009, 11:04   #8
yupik
Moderator

Domyślnie

Sprawdzona konstrukcja, na pewno działa. Ja w mokrych inkubatorach nie lubię tego, że trzeba pilnować poziomu wody i dodatkowo czasami robi się jakby śluz w części wodnej.

Możesz też kupić domowej roboty inkubator robiony przez hodowce gekonów lamparcich, który już nie jednego gekona wyinkubował - na TCP poszukajcie użytkownika Camil

www.HappyGeckos.com
stare 04-20-2009, 12:14   #9
Łukasz Stańczyk
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Łukasz Stańczyk
Domyślnie

Śluz o którym mówisz jest oznaką obecności w wodzie drobnoustrojów z rodzaju Lactobacillus, a konkretnie chodzi o rodzinę Leuconostoc. Wtywrzany przez nie śluz w procesie fermenatacji cukrowej jest w tym przypadku niepożądany. Dlatego też należy zwrócić uwagę na częste mycie pojników.
stare 08-08-2010, 14:47   #10
Tegu82
nowo zarejestrowany

Domyślnie inkubator

Witam temat dosyc stary ale mam pytanie zwiazane z nim wiec pisze tutaj,a mianowicie chce zakupic inkubator do inkubacji jaj agamy blotnej ktory z tej listy tutaj bedzie najodpowiedniejszy,prosze o rady nie interesuje mnie robionyktorys z tej listy z gory dzieki
http://lllreptile.com/store/catalog/...le-incubators/
Tegu82 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania