Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Media

Serwis współpracujący:

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-11-2009, 16:14   #1
Franek Nappi
nowo zarejestrowany

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Franek Nappi
Domyślnie Pod jednym dachem z 60 wężami, szczurami i myszami

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,tit...wiadomosc.html

Taki związany z terrarystyką artykuł.
Bardzo denerwują mnie niektóre komentarze...

Ps: Czy pani Karolina to czasem nie Karla?? :P
Franek Nappi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-2009, 21:10   #2
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Jestem praktycznie na 100% przekonany, że to Karla

Jeśli chodzi o komentarze, to nigdy ich nie czytam na takich niskointelektualnych portalach. Siedzą tam zazwyczaj dzieciaki, którzy nie mają co zrobić z wolnym czasem i szukają sensacji. Czasem wiedzą nawet, że coś dzwoni ale nie wiedza w jakim kościele i potem są komenatrze w rodzaju "Rany, ten gostek trzyma w reku koralowca (chyba)! Z tego co wiem, koralowce sa ...". Szkoda nerwów na ich przeglądanie. Zresztą sam artykuł również jest w pewien sposób tendencyjny, piszą o lęku przed zwierzętami, o jakiś ucieczkach itd. Jeśli do samego wywiadu Pan reporter, czy też Pani reporterka wybiera ludzi pierwszych z brzegu, to później są takie efekty. Mam tu na myśli człowieka, który powiedział, że skorpiony nie są groźne, szkoda tylko, że nie dodał, że wiele zależy od gatunku, a ten którego posiada rzeczywiście można nazwać jednym z bezpieczniejszych pośród skorpionów... No chyba, że po prostu reporter nieumyślnie pominął ten fragment jego wypowiedzi.

Jeśli chodzi o sam lęk, to jest to idealny dowód na ogłupianie społeczeństwa przez wszelkie dostępne media. Jeśli w telewizji jest moda na horrory o wężach, pająkach i innych zwierzętach, to trudno się dziwić, że ludzie mają wypaczony pogląd na to, czym są.

Zamiast propagować prawidłową wiedzę, krzewią w ludziach zabobony i nieuzasadniony strach.
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2011, 16:17   #3
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Lightbulb

Witam.Mnie nasuwa się tylko jedna odpowiedz na ten temat:Niewiedza!Niewiedza! I jeszcze rzaz Niewiedza. Większość ludzi którzy w Polsce natrafili by na żmije zygzakowatą uciekali by w popłochu,albo zabili by ją długim kijem!nawet nie zdając sobie sprawy z tego że jest to gatunek chroniony i bardzo rzadki w Polsce. Sam znam przypadek gdzie pewien "myśliciel"zatłukł kijem przy mnie zaskrońca nad Wisłą,bo myślał że to żmija. Gdy zapytałem się go dlaczego to zrobił odparł,"Jak to panie przecie tu się kompiom małe dzieci" Nie mam cierpliwości do takich ludzi.....podnoszą mi ciśnienie.Ale jeżeli ktoś nie chce zrozumieć i dać sobie wytłumaczyć to nikt ani nic mu w tym nie pomoże.Mój sąsiad który mieszka w domu obok jak dowiedział się że mam w domu warana,legwana i węża to stwierdził żę "O kurde.....ja się przeprowadzam."
EXO-FAN-84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-2011, 18:49   #4
jarofr
nowo zarejestrowany

Domyślnie

bez komentarza
jarofr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania