Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Jaszczurki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-04-2012, 19:48   #31
vanilla4
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Hi. Jestem szczęśliwą posiadaczką warana stepowego około 4 miesiące, samiec.
Odnoszę wrażenie, że mój Set jest dośc nietypowy... Z wielkim upodobaniem wspina się na ściany terra (są wyclielone specjalną gombczasta substancją do terrarii), raczej żadko siedzi w swojej kryjówce, kiedy się opala pod promiennikiem to wszystkie łapki ma powyciągane jakby się rozciągał i godzinami siedzi w basenie. Nie znalazłam info aby inne robiły takie rzeczy.
Ogólne info o moim terra to 180dł, 120szer, 85wys. Świetlówka UV 10%, promiennik 100W, mata grzewcza 45W i heater elekrtyczny 300W. Wszystko jest tak zrobione że pod promiennikiem jest około 39"C, koło kryjówki 25"C a ogólna temperatura to 33"C. Woda w jego dużym basenie nie jest grzana bo znajduje się on koło heatera.
Najchętniej je ślimaki i karaczany, ale małe ryby typu sardynki oraz jajka przepiórek też lubi. Nie podaje mu jeszcze myszy, poczekam jeszcze z miesiąc. Jego dieta jest bardzo urozmaicona i czesto biega po mieszkaniu podczas polowań na kawałek miękkiej chrząstki lub indyka.
Zastanawiam się nad zrobieniem mu przestrzeni wspinaczkowej skoro ma takie zapędy.
Wcześniej miałam 11lat legwana zielonego, ale niestety całe życię męczył się z nerkami, które niestety przestały pracowa (od małego był chory, takiego go przygarnęłam).
Czekam na wesze sugestie odnośnie tego co może stłaniac naziemną jaszczórkę do wspinaczek.
P.s. nie mam onnego domownika bo mieszkam sam, jako inne zwierzęta mam tylko pielęgnice pawiookie red fire oscar więc nie ma zadnego stresu związanego z buszującymi po mieszkaniu osobnikami poza mną. Pasożytów w terra też nie mam.
vanilla4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-2012, 08:34   #32
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Pasożytów w terra może nie mieć,ale w jelitach owszem. W terra może mieć ewentualnie roztocza wszelkiej maści,ewentualnie jaja pasożytów pozostałe w kale. Jego zachowanie wcale nie jest nie typowe. Warany w naturze wspinają się kopią nory w poszukiwaniu pokarmu,nawet te prowadzący naziemny tryb życia. To normalne zachowania. Ps.Co do utraty legwana szczerze współczuje. Mimo Choroby osiągnął piękny wiek. Wspaniałe zwierzęta,bardzo majestatyczne. Sam mam ponad 13 letniego samca mam nadzieję że będzie ze mną jeszcze długo.
EXO-FAN-84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania