Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Ptaszniki i pozostałe pajęczaki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-22-2009, 14:21   #1
melartic
nowo zarejestrowany

Domyślnie Pierwszy ptasznik i pajęczyna!

Witam !

Mam problem w znalezieniu pajączka dla pewnej początkującej osoby. Osobiście posiadam Ptasznika Kędzierzawego i Słonecznego. Osoba nigdy nie miała styczności z terrarium ani jego mieszkańcami, zależy jej tylko by był dość masywny i wytwarzał dużo pajęczyny, sieci. Oczywiście nie agresywny i nie jadowity w dobitny sposób. Jej chodzi tylko i wyłączne o pajęczynę. Proponowałem jej (Ptasznik tygrysi - Cyclosternum fasciatum) ale nie jest do niego przekonana.
Wolał bzm pełne nazwy ptaszników.

Z góry dziękuję Mallvin
melartic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-22-2009, 20:30   #2
Flapsiu
nowo zarejestrowany

Talking

Może Chromatopelma cyaneopubescens.
Flapsiu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-22-2009, 20:37   #3
melartic
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Chromatopelma nie jest masywna, ma bardzo "cienkie" nogi w porównaniu do innych ptaszników, ale racja - jest to piękny pająk i wart zainteresowania, jak i polecenia początkującej osobie. Poza tym ciężko znaleźć pająka, który robi równie dużo sieci - może ew P.cambridgei lub P.irminia, lub Avicularie, ale ograniczy się to do pajęczynowego gniazda.
melartic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-24-2009, 00:28   #4
Tomasz Drożdżal
Moderator

Domyślnie

Witam,

Mimo tych "patyczakowatych" odnóży polecałbym jednak poważnie rozważyć jej wybór. Sam przez te odnóża długo nie mogłem przekonać się do tego gatunku. W końcu jednak się przemogłem i nie żałuję ;-)

Każdemu początkującemu polecam właśnie ten gatunek - żarłoczny, szybko rosnący, stosunkowo łatwy w utrzymaniu, pięknie ubarwiony od samego początku, robiący dużo sieci, przeważnie dosyć aktywny... Chyba można przy tych zaletach wybaczyć brak pełnych ud? ;-)

Pozdrawiam,
Tomek

© 2008-2010 by Tomasz Drożdżal
Tomasz Drożdżal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pajęczyna, pierwszy ptasznik, sieć

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania