Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Węże

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-05-2009, 20:12   #1
Piotr Michałowski
nowo zarejestrowany

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Piotr Michałowski
Domyślnie [Odbyt] P. obsoletus

Witam. Zauważyłem ostatnio na pysku i ciele plamki, które g. mnie mogą być po prostu zaschnietą krwią z rozgniecionej głowy oseska, jednak pojawiły się też zmiany w okolicach odbytu, czy może to być powiązane ze sobą? Co to w ogóle może być?
Odbyt jest zaczerwieniony, trochę przypomina to też zaschniętą krew (dlatego zastanawiam się czy ślady na pysku i na ciele nei są czymś innym niż krew, chociaż niektóre w pewnym stopniu udało się zmyć)
Oto fotki:

http://www.terrarium.com.pl/galeria/foto/112529.jpg
http://www.terrarium.com.pl/galeria/foto/112527.jpg
http://www.terrarium.com.pl/galeria/foto/112528.jpg
http://www.terrarium.com.pl/galeria/foto/112526.jpg
Piotr Michałowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-2009, 21:37   #2
slupczyk
nowo zarejestrowany

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do slupczyk
Domyślnie

ja bym tych dwóch spraw nie łączył ze sobą to na pysku to może być jakieś obtarcie a przy odbycie nie wygląda to aż tak zle byc może wąż sie załatwił i naczynia krwionośne przy kloace sie rozszerzyły
ja bym sie tym aż tak nie martwił poczekał do pierwszej wylinki powinno wszystko wrocic do normy.
ale nie mowie żeby nie obserwować gadziny. jesli to sie nie bedzie powiększało i bedzie takie zasuszone jak teraz to nie ma powodów do zmartwień.
slupczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-2009, 23:09   #3
Piotr Michałowski
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Dzięki. Jak na razie obserwuję to od 3 dni i nic się nie zmienia. Wąż profilaktycznie przełożony na ręczniki papierowe do boxa. Akurat trochę zbielały mu oczy, więc może sprawa się szybko wyjaśni.

A możliwe jest, że coś się stało podczas sondowania?
stare 06-05-2009, 23:20   #4
Pituophis
bywalec

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Pituophis
Domyślnie

Odbyt wygląda na tych fotkach normalnie.
Pituophis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-2009, 23:44   #5
Piotr Michałowski
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Zdjęcia są niestety słabej jakości. Normalnie widać bardziej, ze jakby podszedł krwią.
stare 06-06-2009, 15:24   #6
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotr Michałowski Zobacz post
Dzięki. Jak na razie obserwuję to od 3 dni i nic się nie zmienia. Wąż profilaktycznie przełożony na ręczniki papierowe do boxa. Akurat trochę zbielały mu oczy, więc może sprawa się szybko wyjaśni.

A możliwe jest, że coś się stało podczas sondowania?
raczej nie wyglda ale to nie znaczy ze nic sie nie stalo. odbyt o tyle o ile wyglada na 'normalny' to nagla zmiana nie. w polaczeniu ze sladami krwi jest to dosc nietypowe. sama wylinka nic nie zmien ale bedziesz wiedzial czy zaczelo wracac do normy czy dalej jest klopot. mozemy tu tylko spekulowac wiec jesli mozesz wez go do dobrego weta.
mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.
alinoee jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-2009, 17:34   #7
Piotr Michałowski
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Wąż jeszcze nie liniał. Dzisiaj podczas oględzin zauważyłem, że wygląd odbytu się pogorszył. Jest bardziej zaczerwieniony i podszedł krwią. Jutro wybiram się do polecanego przez znajomych weterynarza. Mam nadzieje, że dowiem się co to jest i że wszystko wróci do normy. Dam znać.
stare 06-07-2009, 22:21   #8
Piotr Michałowski
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Oglądałem węża raz jeszcze, Odbyt wygląda jakby był lekko nabrzmiały. Pod światło widać coś ciemnego w okolicach jelit, zastanawiam się czy to kał, czy wąż jest zaczopowany (rzeczywiście czips kokosowy mógł się przykleić do rozgniecionej głowy oseska).
stare 06-08-2009, 12:45   #9
Piotr Michałowski
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Byłem dziś u weterynarza. Niektóre zmiany skórne i przebarwienia dało się trochę doczyścić, ale minimalnie, znajdują się one pod łuskami. Odbyt też został oczyszczony i ponoć albo jest wynikiem podrażnienia podczas sondowania, albo to wina pasożytów. Mam jutro oddać kał do analizy i zobaczymy co wyjdzie. Ogólnie nic konkretnego się nie dowiedziałem, tak jak przypuszczałem. Na dniach powinna być także wylinka, zobaczymy jak wtedy wąż będzie wyglądał. Zastanawiam się też czy jest możliwość aby zalegała na nim niezrzucona wylinka i stąd te przebarwienia.
stare 06-09-2009, 18:33   #10
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotr Michałowski Zobacz post
. Zastanawiam się też czy jest możliwość aby zalegała na nim niezrzucona wylinka i stąd te przebarwienia.
raczej malo prawdopodobne. zrob tak jak wet zalecil. te dwie przyczyny wydaja sie najsensowniejsze.
alinoee jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania