Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Sprawy forum > Redakcja

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-04-2008, 13:34   #11
Maikardaaion
Cardio ornamental

Domyślnie

Kim jestem:
Nazywam się Szymon Mleczko. Terrarystyką zajmuję się od około 9 lat. Zajmuję się ptasznikami oraz skolopendrami. Głównym profilem mojej hodowli stały się ptaszniki rodzaju Poecilotheria oraz duże skolopendry pochodzące z Południowej Ameryki.
Nad zwierzakami pomaga mi zapanować żona Agnieszka
Dodatkwo mieszkają z nami koszatniczki - Mały Kosz i Duży Kosz oraz kocurek syjamski - Ash.

Czym się zajmuję na co dzień:
Jestem lekarzem, pracuje w Szpitalu Dietla w Krakowie. Hobbystycznie oprócz terrarystyki zajmuje się fotografią.

Cele życiowe:
Wybudować dom, posadzić drzewo itd... Dostać się na specjalizację, kontynuować karierę naukową. Odwiedzić Indie oraz Amerykę Południową.

Opiekuję się następującymi działami:
Ptaszniki i wije.
stare 07-05-2008, 22:49   #12
Maciej Pokrywka
Mosh pit viper

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Maciej Pokrywka
Domyślnie

Inne używane nicki:
Blaster.

Kim jestem:
Nazywam się Maciej Pokrywka. Terrarystyką na poważnie zająłem się w 2000 roku, choć pierwszy żółw stepowy został zakupiony przez rodziców w roku 1994. Wtedy jednak był nieodpowiedzialnie traktowany jako rodzinna maskotka, a ja nie patrzyłem na niego przez terrarystyczny pryzmat. Pochodzę ze Złotoryi, niewielkiego miasteczka na dolnym śląsku, jednak aktualnie studiuję i mieszkam we Wrocławiu. Ostatnimi czasy staram się raczej skupić na wężach, ale posiadam większe doświadczenie z pajęczakami i innymi bezkręgowcami.

Student Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W wolnych chwilach rysuję, słucham muzyki (bez przerwy), zajmuję się swoimi zwierzakami i pogłębiam wiedzę na ich temat. Wkręcam się też powoli w fotografię - lubię robić zdjęcia, zwłaszcza zwierzakom. Poza tym jak każdy normalny student lubię spotykać się ze znajomymi. ;-)

Cele życiowe:
Żyję chwilą. W niedalekiej przyszłości chcę zaliczyć: skok ze spadochronem, skok na bungee i scuba diving. Chcę też podróżować ile się da i gdzie się da, zobaczyć jak żyją ludzie na świecie, jak żyją zwierzaki w swoim naturalnym środowisku i wszystko to udokumentować na fotografiach. ;-) Chciałbym się również przyczynić do ustabilizowania sytuacji z ta nieszczęsną ustawą o hodowli zwierząt niebezpiecznych i zagrażających życiu człowieka. W nieco dalszej przyszłości - dom, rodzina i marzy mi się szklarnia ze zwierzakami.

Skorpiony.
Maciej Pokrywka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-2008, 15:49   #13
Asia Winkler
Mantids Keeper

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Asia Winkler Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Asia Winkler
Domyślnie

Inne używane nicki:
Empiu

Kim jestem:
Nazywam się Asia Winkler i mieszkam w Poznaniu. Terrarystyką zajmuję się dopiero od 3 lat. Moja zainteresowanie skupia się głównie na modliszkach oraz od niedawna na gekonach, głównie z rodzaju Rhacodactylus.

Studiuję na UAM i UP biologię oraz biotechnologię. Niestety zajęcia i nauka pochłaniają bardzo dużo wolnego czasu. Na szczęście starcza go na spotkania ze znajomymi, wypady rowerowe i rolki, jazdę konną, imprezy oraz oczywiście na zajmowanie się moimi podopiecznymi

Cele życiowe:

Marzę o pracy za granicą w instytucie naukowym w dziedzinie związanej z moimi studiami. Chciałabym także powiększyć hodowlę o kilka gatunków gadów, niestety aktualnie mam ograniczone miejsce i nie mogę się w pełni realizować.

Owady
Asia Winkler jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-2008, 18:33   #14
Grzegorz Mulkowski
Convenienter naturae vive

Domyślnie

Inne uzywane nicki:
tokaga

Kim jestem:

Nazywam się Grzegorz Mulkowski, pochodzę z Leszna. Terrarystyką zajmuję się od około 10 lat. W kręgu moich zainteresowań znajdują się głównie jaszczurki, zwłaszcza przedstawiciele mniej popularnych w hodowlach amatorskich rodzin jak jaszczurki właściwe, scynki czy padalcowate. Jestem także od niedawna pasjonatem motyli.

Czym się zajmuję na codzień:
Aktualnie mieszkam i pracuję w Irlandii- na szczęście już niedługo.

Cele życiowe:
Systematyczne powiększanie własnej hodowli,
Propagowanie mniej znanych gatunków,
Zdobywanie wiedzy,
Podróże,
I... szczęście.

Jaszczurki
Grzegorz Mulkowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-2008, 01:57   #15
Grzegorz Pełka
Moderator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Grzegorz Pełka
Domyślnie

Inne uzywane nicki:
greg.pelka

Kim jestem:
Nazywam się Grzegorz Pełka, terrarystyką zajmuję się od 5 lat. Po krótkim okresie hodowania straszyków, karaczanów czy ślimaków zakupiłem swoje pierwsze skolopendry... i tak się zaczęła największa pasja mojego życia.

Studiuję weterynarię na UP we Wrocławiu, działam w Międzynarodowym Zrzeszeniu Studentów Weterynarii - IVSA Polska, przed nami organizacja ogromnego wydarzenia jakim jest Światowy Kongres IVSA oraz 40-lecie IVSA w Polsce także na nadmiar wolnego czasu nie narzekam.
Siedzę godzinami na zagranicznych forach, tłumacze artykuły, zaglądam skolopendrą pomiędzy nogi i liczę kolce, usiłuję nie dać się ukąsić żadnemu z moich podopiecznych.
Sprowadzam również całą masę niedostępnych w Polsce gatunków.

Cele życiowe:
Zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna
Do tego jeszcze pozostaje hodowla pozostałych 598 gatunków Scolopendridae których jeszcze nie posiadam, zwiedzić cały świat, zachować niezależność i być po prostu szczęśliwym.

Pareczniki oraz dwuparce.

Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz
stare 10-10-2008, 10:18   #16
Keplianica
Owadziara

Domyślnie

Inne uzywane nicki:
Isis (fora zagraniczne)

Kim jestem:
Nazywam się Marzena Pieronkiewicz, w terrarystyce siedzę ok. 6 lat, na poczatku obiektem mojego zainteresowania była hodowla zawisaków i pawic, później zajęłam się modliszkami, z którymi jestem związana do dziś. Ostatnio do mojej hodowli dołączyło kilka gekonów, na których na pewno nie poprzestanę.

Jestem studentka ostatniego roku biotechnologii na UAM, w ramach magisterium uczestniczę w badaniach nad białaczkami AML w ICHB PAN w Poznaniu. Jestem członkiem sekcji entomologicznej i chiropterologiczxnej Koła Naukowego Przyrodników UAM. Za rok pewnie czeka mnie doktorat...

Cele życiowe:
Największym moim marzeniem terrarystycznym jest zgromadzenie stadka Strophurus taenicauda, no i bardziej profesjonalna hodowla karmówki. Prywatnie chcę żyć jako zwykły szary człowiek

Karmówka, zaglądam też na owady.
stare 11-09-2008, 23:35   #17
macraei
Moderator

Domyślnie

Kim jesteśmy:
Nazywamy się Marta i Sławek Mrożkiewicz. Mieszkamy w Krakowie. Terrarystyką żyjemy na co dzień w sumie ponad dwie dekady. Nasza specjalność to jaszczurki , chociaż i węże i płazy obficie zasiedliły nasz dom.

Czym się zajmuje :
Sławek- działam w swoim nowo powstającym sklepie przyrodniczo-wędkarskim GOANNA
( www.goanna.pl i www.reptilesfascination.com w przygotowaniu)
Marta- robię doktorat z biologii na UJ

Cele życiowe :
Więcej gadów, więcej psów, więcej terrarystów w rodzinie

Zajmuję się działami :
Jaszczurki
macraei jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2009, 20:18   #18
Synapsyd
Moderator

Domyślnie

Kim jestem i czym zajmuje się na co dzień:
Terrarystyką interesuje się od 6 lat, ale obecnie z powodu licznych czynników losowych zostałem zmuszony, aby na pewien czas zrezygnować z tej przyjemności. Mam wiele zmiennych zainteresowań, a na co dzień jestem głodnym studentem zmagającym się z wczesnym wstawaniem, dojazdami, i wszelkiej maści egzaminami.

Cele życiowe:
Sporo tego jest, ale na pewnego pięknego dnia na pewno powrócę do terrarystyki.

Opiekuje się następującymi działami:
Media, Rozmowy na każdy temat
Synapsyd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
redakcja
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania