Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Węże jadowite

Serwis współpracujący:

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-09-2009, 21:31   #11
muenteri
bywalec

Domyślnie

http://www.venomousreptiles.org/articles/295
jesli ktos zadaje tak infantylne pytania nie powinien myslec o tym gatunku...znajac nasze realia odpuscilbym sobie trzymanie jakiejkolwiek mamby ps takie pytania kierowac na zagraniczne fora
muenteri jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-2009, 21:35   #12
Katze
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Muenteri zadałam na tym forum takie pytanie bo myślałem,że jest tu ktoś kto potrafi odpowiedzieć na moje pytanie.Jak nie znasz na nie odpowiedzi to w jakim celu piszesz takie komentarze?
Katze jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-2009, 23:05   #13
zich
nowo zarejestrowany

Thumbs up Mamba

Odpowiedzi są, i to całkiem rzeczowe i na temat. Ostatni link jest świetny i ujmuje temat całościowo. Mówisz że masz terrarium i sprzęt. Powiedz tylko jeszcze co zrobisz jak ta mamba wylezie z tego terrarium. Al bierze ją na patyk i wkłada z powrotem do klatki ale on ma kilkadziesiat lat praktyki, dobrze zabezpieczone pomieszczenie na tą klatkę, komplet surowic pod reką i wiedzę oraz trochę inną mambę. Jesli mogę coś poradzić to przemyśl temat, popracuj nad nim i wróć do niego tak za 10 lat.
zich jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-2009, 12:03   #14
Marcin Kościuk
Moderator

Domyślnie

P2W: widac ze mnie nie znasz... Mam zwyczaj wogole nie udzielania informacji w kwesti gdzie nie jest poparte jest to doswiadczeniem (dlatego poki co zrobilem tak malo opisow zwierzat terrarystycznych), a tym bardziej nie uwazam ze wiem wszystko o jadusach. Zreszta Elapide nie sa moim konikiem:].
Marcin Kościuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-2009, 16:41   #15
P2W
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Marcinie masz racje nie znam cie, ale nie powiedzialem, ze chodzi mi o ciebie. Chodzilo mi o innych uzytkowniow, a do ciebie mialem to, ze w PL mozna porozmawiac z osobami zajmujacymi sie mambami.
P2W jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-2009, 21:18   #16
Marcin Kościuk
Moderator

Domyślnie

Hmmm... Oby tak bylo... Mam nadzieje ze jest troche takich kompetentnych osob, szkoda tylko ze tak dobrze sie bunkruja - ale za to maja swiety spokoj.
Duzo jest osob ktore na podstawie przelotnej "znajomosci" z roznej masci zwierzetami mysla ze sa specjalistami:/.
Marcin Kościuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-2009, 22:53   #17
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

To co jest na forach, to faktycznie tylko część wszystkich zwierząt jadowitych, które znajdują się na terenie naszego kraju. Istnieje mnóstwo starszych hodowców szczególnie na południu Polski, którzy w zasadzie nigdy nie korzystają z internetu. Druga sprawa istnieje wielu innych pasjonatów, którzy kupili te węże ale po prostu z racji na przepisy, które wiszą na włosku nie pokazują się z nimi publicznie. Btw. np. mało kto wie, że samych kobr królewskich jest w Polsce 4 lub 5 osobników, zresztą kto wie, może nawet więcej...

@P2W Teraz o węże nie trudno, jak wiesz gdzie i u kogo pytać to kupisz wszystko, pytanie tylko ile chcesz wydać pieniędzy, a nie to czy owego węża dostaniesz. Więc to, że ktoś kto zajmuje sie jadowitymi troszke bardziej na poważnienie nie ma jakiś węży, częściej jest wynikiem wyboru niż niż braku możliwości. Ja np. nie zajmuję się mambami, bo po prostu nie mnie nie interesują, a ponieważ nigdy ich nie miałem, to się nie wypowiadam w tym wątku.
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania