Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Prawne aspekty terrarystyki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-29-2009, 13:11   #11
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

dzieki za info. troche mnie to uspokoilo. w kwietniu napisze jak poszlo w poznaniu. pozdr a
alinoee jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-29-2009, 13:17   #12
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

jeszcze jedno pytanie. jezeli kiedys zdecyduje sie na dziewczyne dla zbozowek albo chlopaka dla heterodon'a to trzeba zarejestrowac hodowle? dzialanosc gospodarcza? jak to wyglada z boa i pytonem. dzieki.
stare 02-02-2009, 12:55   #13
Rafał Tobiasz
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Rafał Tobiasz
Domyślnie

Cytat:
Napisał alinoee Zobacz post
jeszcze jedno pytanie. jezeli kiedys zdecyduje sie na dziewczyne dla zbozowek albo chlopaka dla heterodon'a to trzeba zarejestrowac hodowle? dzialanosc gospodarcza? jak to wyglada z boa i pytonem. dzieki.

Nie, przy amatorskiej hodowli nie ma takiej potrzeby. Od czasu do czasu przekazuje się/sprzedaje nadwyżki hodowlane innym osobom. Nie jest to działalność ciągła, regularna, nastawiona na osiągnięcie zysku.

<<<RTReptiles.eu>>>

P.S. Pamiętaj pasja jest tylko o krok od obłędu ! Rafter dnia 21 maja 2006 roku.
Rafał Tobiasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-20-2009, 20:17   #14
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

dzieki za info.
poniewaz musze miec jakies papiery jak pujde do urzedu to poskladalem taki dokument.
myslicie, ze to wystarczy do zarejestrowania wezy. dzieki.
POTWIERDZENIE POCHODZENIA ZWIERZĘCIA /
CERTIFICATE OF THE ANIMAL ORIGIN

1. Ten dokument stanowi potwierdzenie zakupu zwierzęcia gatunku objętego ograniczeniami UE aneksu B lub C na podstawie Rozporządzenia Rady (WE) nr 338/97 i Rozporządzenia Komisji (WE) 865/06.
This paper is a document for buyers of the breeds from Supplement B or C notice EU 338/97 and 865/06..

2. Gatunek / Species :
__________________________________________________ ________

3. Data urodzenia/Date of birth:
__________________________________________________ ________

4. Plec (jesli znana) /Grender (if known) : Samiec/Male Samica/Female

5. Data sprzedazy/Date of sale: __________________________________________________ ________

6. Imie I nazwisko Nowego wlasciela
Name of new owner : Tomasz Nowak
__________________________________________________ _________

7. Hodowca/Sklep
Breeder/Shop
__________________________________________________ _________

8. Adres hodowcy/sklepu
Breener/Shop address __________________________________________________ _________

9. W kraju hodowcy/sprzedawcy zwierze podlega obowiązkowi rejestracji (zaznacz wlasciwe)
In the country of breeder/seller the animal is subject to responsibility of registration(thisck appropriate):

Tak/Yes Nie/No

10. Poteierdzam, ze sprzedane zwierze jest urodzone w Uni Europejskiej, jest urodzone w niewoli, jest w dobrym stanie zdrowotnym oraz, ze kupujący został poinformowany o sposobie hodowli oraz potrzebach nabytego gatunku.

I herby certify that the animal is captive bread within European Union, animal is healthy and the buyer was instructed about necessary housing requirements and about needs of the acquired animal.

Podpis hodowcy/sprzedawcy (pieczatka)
Breeger/Shop Signature (stamp where applicable)
stare 06-20-2009, 21:11   #15
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

jak pojde do urzedu oczywiscie.
stare 11-23-2009, 20:59   #16
monika886
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Nawet nie macie pojęcia jak mi pomógł ten temat. Za 2 tyg jadę do PL z Anglii i zachodziłam w głowę co muszę mieć ze sobą żeby zabrać mojego regiusa ze sobą. I mam takie pytanie- czy to potwierdzenie pochodzenia może być wydrukowane z kompa i normalnie wypełnione długopisem przez sprzedającego i kupującego (czyli mnie) ?
monika886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-24-2009, 14:13   #17
Marcin Kościuk
Moderator

Domyślnie

Wazne jest aby poruszajac sie po terenie UE potrafic udowodnic ze gatunek rpzez nas przewozony ma legalne pochodzenie. ww. wypisany dokument daje nie ma co sie oszukiwac srednia wiarygodnosc ale w niektorych przypadkach musi wystarczyc (np. przywozac zwierzeta z kraju w ktorym nie ma obowiazku rejestracji zwierzat z CITES zalacznik B - np. Czechy). Duza wiarygodnosc daje potwierdzenie wpisu do rejestru z pieczatkami urzedowymi. W takim wypadku nic nam nikt nie moze zarzucic.
Warto tez pamietac ze takie oswiadczenie kupna/sprzedazy jest wazne do 14. dni od daty zakupu (daty wpisanej na papierze) poniewaz w takim okresie nalezy zlozyc wniosek o wpis do rejestru.
Inna sytuacja jest w przypadku zwierzat z CITES A. W takim wypadku potrzebny jest tzw. EuroCites. Potocznie nazywany zolty papier musi zawierac w zalaczeniu zdjecie osobnika dla ktorego zostal wystawiony oraz jesli chcemy przewiezc zwierze przez granice domument zwialniajacy z zakazu przewozu przez granice zwierzat z CITES A. Rowniez i w tym wypadku powinnismy byc w posiadaniu potwierdzenia wpisu do rejestru przewozonego zwierzaka, a zwierze powinno posiadac wszczepiony identyfikator (czip).
Na dokumencie CITES A (tym zoltym) nie ma daty sprzedazy jest jedynei data do ktorej nalezy zaczipowac zwierzaka.

Nie wiem czy cos jeszcze powinienem napisac... Postaram sie w miare moich mozliwosci odpowiadac na Wasze pytania.

Pozdrawiam
Marcin Kościuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-24-2009, 14:46   #18
monika886
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Właśnie w Anglii nie trzeba ( w sumie to nie ma nawet możliwości) rejestrować gatunków w aneksu B, między innymi mojego regiusa. Jak dzwonłam się dowiedzieć co i jak to powiedzieli że MUSI ten papier wystarczyć na granicy- w razie gdyby ktoś miał wątpliwości kazali powiedzieć im żeby zadzwonili do DEFRY a DEFRA to potwierdzi. Tylko ciekawe jak to wyjdzie w praktyce? Rozmawiałam z właścicielką sklepu z gadami tu w anglii i powiedziała mi że po UE węże wozi bez żadnego problemu (sprowadza z Niemiec). Miała na myśli chyba tylko dusiciele z aneksu B, bo w zoologu ma też osobniki typu grzechotnik i kobry A to sport extremalny, nie dla mnie Sorki że tak chaotycznie.
monika886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-24-2009, 18:49   #19
Marcin Kościuk
Moderator

Domyślnie

No nic... to wszytsko tylko utwierdza nas jak ten kraj (Polska) jest zacofany...
Marcin Kościuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania