Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Ssaki egzotyczne

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-25-2008, 19:13   #21
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Wyluzujcie. Ten temat dotyczy opinii o hodowaniu tych zwierząt, więc takowe się tu znajdują. Mariusz i Pitu skoro jesteście bardziej doświadczeni, proszę abyście obdarzyli wyrozumiałością naszą koleżankę i po prostu opisali, co wam się w jej sposobie myślenia nie podoba, a nie na nią naskakiwali. To o czym ona wspomniała jest jednym z podstawowych zarzutów wyrzucanym przeciwko hodowcom dużych kotów sam więc z przyjemnością poznam wasz punkt widzenia.

Pitu i Mariuszu, tak przy okazji, proszę abyście odpuścili zgryźliwe uwagi typu: "Obleblak - nie bleblaj..."

Jej wypowiedź była kulturalna więc i ja was o to proszę, zauważcie też jej zwrot "Wydaje mi się...".
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-26-2008, 03:00   #22
Mariusz Krawczewski
nowo zarejestrowany

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Mariusz Krawczewski
Domyślnie

Po pierwsze na nikogo nie naskakuje tylko urzylem jako przykladu pierwszego z brzegu opisujac moja propozycje. Cenne beda uwagi na jej temat, jednakze bardzo bym prosil bez atakow personalnych. Inne zdanie nie upowaznia do piszech wycieczek.

Po drugiem nadal uwazam, iz na zadane pytania mozna oczekiwac rzeczowej odpowiedzi. Nie ma tu Natalio kwestii tekiej o ktorej piszesz , ze ja cos lepiej wiem i cos tam. Po prostu na pytanie czy kot jest agresywny? Oczekuje odpowiedzi od kogos kto to wie a nie ze wydaje mu sie ze tak bedzie.

I po trzecie, proponuje troszke dystansu do siebie, do forum i nie robienie z niczego afery. NIe wydaje mi sie by "nie bleblaj" bylo szczegolnie obrazliwe, niegrzecze, a dla mnie po prostu bylo smieszne i tyle. Dla kolegi ktory uzyl tego po raz pierwszy takze jak sadze i nie mialo byc obelga.
Mariusz Krawczewski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-26-2008, 11:24   #23
0bleblak
nowo zarejestrowany

Smile

Cytat:
Napisał Bartek Gorzkowski Zobacz post
Nie zauważyłeś jaki jest sens tego wątku? Przypomnę temat: "Hodowla "w domu" co sądzicie?"
Cóż innego ma to oznaczać jak nie właśnie opinie na ten temat?

No to pokazaliście klasę Panowie! Brawo!
Cytat:
Napisał Grzegorz Porowiński Zobacz post
Wyluzujcie. Ten temat dotyczy opinii o hodowaniu tych zwierząt, więc takowe się tu znajdują. Mariusz i Pitu skoro jesteście bardziej doświadczeni, proszę abyście obdarzyli wyrozumiałością naszą koleżankę i po prostu opisali, co wam się w jej sposobie myślenia nie podoba, a nie na nią naskakiwali. To o czym ona wspomniała jest jednym z podstawowych zarzutów wyrzucanym przeciwko hodowcom dużych kotów sam więc z przyjemnością poznam wasz punkt widzenia.

Pitu i Mariuszu, tak przy okazji, proszę abyście odpuścili zgryźliwe uwagi typu: "Obleblak - nie bleblaj..."

Jej wypowiedź była kulturalna więc i ja was o to proszę, zauważcie też jej zwrot "Wydaje mi się...".
Bardzo Panom dziękuję, zwłaszcza za obiektywne spojrzenie.
0bleblak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-26-2008, 16:58   #24
Pituophis
bywalec

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Pituophis
Domyślnie

Mariusz, fotki!
Pituophis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-30-2008, 20:49   #25
Natalia Maj
Vipera Onseni

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mariusz Krawczewski Zobacz post

Po drugiem nadal uwazam, iz na zadane pytania mozna oczekiwac rzeczowej odpowiedzi. Nie ma tu Natalio kwestii tekiej o ktorej piszesz , ze ja cos lepiej wiem i cos tam. Po prostu na pytanie czy kot jest agresywny? Oczekuje odpowiedzi od kogos kto to wie a nie ze wydaje mu sie ze tak bedzie.

Po pierwsze dzięki za Wasze opinie- wszystkie.
Po drugie (patrz cytat) Mariusz nie bardzo rozumiem sensu tej wypowiedzi.
Po trzecie, zarówno Ty jak i Pitu trochę przesadziliście. Taka forma wypowiedzi jest dobra na TCP, wśród młodzieży, która kocha naskakiwać na głupszych od siebie. tu mamy konwersować. Konwersacja jest wtedy gdy mamy zarówno "za" jak i "przeciw". Gdy jest za słodko to traci to sens.

Cytat:
Napisał 0bleblak Zobacz post
Wydaje mi się jednak, że trzymanie dzikich kotów, w założeniu takim, jak niektórzy tu proponują, mimo wszystko nie jest ok (również hybryd).
które konkretnie propozycje Ci się nie podobają?
Jak pisałam, nie mówimy teraz o ograniczeniach finansowych. Ja myśląc o tej sprawie mam w wyobraźni wybiegi w pełni spełniające wymagania danego gatunku.

Cytat:
Napisał 0bleblak Zobacz post
chociaż...przecież potem nie będą wypuszczane na wolność i nie będą krzyżowane z dzikimi przedstawicielami swojego gatunku.
Dlaczego nie? Na terenie całego świata działają placówki, które zajmują się powrotem dzikich zwierząt urodzonych w niewoli, bądź po rekonwalescencji do natury?
Czemu nie miałoby być takiego ośrodka choćiażby dla rysi?

Obleblak proszę, przyjmij trochę inną formę wypowiedzi, ponieważ Twoje trochę nie mają ładu i składu przez to,że nie podajesz konkretnych argumentów i ciężko jest zrozumieć o co konkretnie chodzi.

A Panowie spuszczają z tonu i wszystko ma grać.
I proszę mi tutaj bez wytykania bleblania, bo będę zmuszona przyczepić się do "dziumdziania" niektórych.
stare 08-01-2008, 20:36   #26
Asia Winkler
Mantids Keeper

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Asia Winkler Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Asia Winkler
Domyślnie

W dzisiejszych czasach wg. mnie lepsze jest życie w bezpiecznej niewoli, jeśli więc ktoś ma warunki do zbudowania odpowiedniego wybiegu, to jak najbardziej jestem za hodowlą dużych kotów ( w domowym "ogródku" ).
Eurydactylodes agricolae, Geckonia chazaliae, Gehyra marginata, Lygodactylus williamsi, Ptychozoon kuhli, Rhacodactylus auriculatus, R. ciliatus, R. chahoua, R. sarasinorum, Tribolonotus gracilis, Uroplatus henkeli
Geckos Empire zaprasza! www.GeckosEmpire.com
Asia Winkler jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-2008, 23:42   #27
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Właśnie to jest smutne Degradacja środowiska sprawia, że już niedługo żadnych zwierząt nie zobaczymy na wolności... Dlatego tak strasznie mnie osobiście cieszą każde narodziny zwierząt w hodowlach prywatnych. Dzięki temu jest świadomość, że chociaż kilka gatunków przetrwa kilka lat dłużej.
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2008, 00:19   #28
Asia Winkler
Mantids Keeper

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Asia Winkler Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Asia Winkler
Domyślnie

Dokładnie, więc jeśli ktoś ma warunki to trzymać i rozmnażać!!
Eurydactylodes agricolae, Geckonia chazaliae, Gehyra marginata, Lygodactylus williamsi, Ptychozoon kuhli, Rhacodactylus auriculatus, R. ciliatus, R. chahoua, R. sarasinorum, Tribolonotus gracilis, Uroplatus henkeli
Geckos Empire zaprasza! www.GeckosEmpire.com
Asia Winkler jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-2008, 12:30   #29
T-REX
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Według mnie wielkie koty powinni trzymać tylko Ci,którzy będą mogli zapewnić im godziwe warunki,dostatecznie dużo pożywienia i duży wybieg do końca życia.Warto sobie przypomnieć historię Nikity,lwicy,którą właściel przywiązał łańcuchem do ściany budynku i zostawił.Dobrze,że uratowała ją organizacja BCR.Niestety takie rozwiązanie to też wady.Te piękne zwierzęta wykorzystywane są też do złych celów,np.dla rozrywki.Przez wiele lat tak męczyła się Shaquille...
Osobiście chciałabym mieć takich podopiecznych ;-)
T-REX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-2008, 14:19   #30
Michał Kaczorowski
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Ciemna strona trzymania zwierząt w niewoli w tym dużych kotków polega na tym, ze aby je rozmnozyć i byc moze z czasem zasilac populacje naturalne trzeba najpierw te zwierzęta pozyskać. Praktyka wskazuje że zanim uda się rozpracowac dany gatunek mija dłuższa chwila, a zatem nawet pierwsze rozmnozenia nie rekompensuja strat zwiazanych z zabieraniem zwierzat ze srodowiska naturalnego. W przypadku większosci duzych kotów handel nimi jest sciśle reglamentowany a hodowla wymaga np wpisu do odpowiednich ksiąg hodowlanych itp. Słowem to zabawa dla doswiadczonych, bogatszych i majacyuch główę na karku.
Michał Kaczorowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
duże koty, felidae, felis pardalis, lynx lynx, panthera tigris

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania