Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Żółwie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-25-2012, 23:04   #1
Morfeusz
nowo zarejestrowany

Domyślnie Chore nerki

Witam bardzo serdecznie! Wczoraj zauważyłem, że mój żółw stepowy, którego mam od 14lat ma spuchnięte podgardle i powieki. Z tego co czytałem w literaturze to ma bardzo dobre warunki w terrarium i jest dobrze odżywiany. Byłem dzisiaj z nim u weterynarza, który powiedział, że najprawdopodobniej ma chore nerki. Dostał zastrzyki przeciwzapalne i pobudzające nerki i kroplówkę. Jeżeli do jutra nie będzie poprawy, to mam udac się do lekarza specjalisty od gadów, do którego mam pół godziny drogi samochodem. Zastanawiam się, czy są jakieś szanse na wyleczenia chorych nerek u żółwia i czy ma jakieś szanse przeżycia.
Morfeusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-26-2012, 14:10   #2
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Witaj. Żywych się nie chowa,więc szansa zawsze jest. Ale moim zdaniem co do postawienia diagnozy to raczej powinien wypowiedzieć się wet ze specjalizacją,zwierzęta egzotyczne. Poza tym jakie badania zostały przeprowadzone? Morfologia? Badanie kału? Moczu? Co konkretnie? Bo jeżeli tylko popatrzył na żółwia,pomacał i postawił diagnozę,to raczej nie bierz tego poważnie. Moja rada to udaj się z nim jak najszybciej do specjalisty,niech przeprowadzi badania,a nie gdyba. Pozdro.
EXO-FAN-84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-26-2012, 21:58   #3
Morfeusz
nowo zarejestrowany

Domyślnie

ten weterynarz nie zrobił badań. tylko popatrzył
ale dzisiaj udałem się do specjalisty od gadów. powiedział, że najprawdopodobniej jest to choroba nerek lub wątroby. pobrał krew do badań i jutro mamy na 100% wiedziec co z nim jest.
dostał jeszcze zastrzyk w witaminami z grupy B. i kazano kąpac go w naparze z rumianku.
stare 06-27-2012, 21:49   #4
Morfeusz
nowo zarejestrowany

Domyślnie

dzisiaj dostałem wyniki badań krwi. miał przekroczoną PONAD 6 RAZY normę kwasy moczowego. co oznacza, że od bardzo dawna nerki pracują bardzo słabo, chociaż obiawy ma od niedzieli. kwas moczowy zaczął niszczyc wątrobę i gruczoły łzowe. nie ma anemii, więc są duże szanse na wyleczenie. dzisiaj zaczęliśmy leczyc nerki i oczy. gdy wyleczymy nerki, to zaczniemy leczyc wątrobę.
stare 06-28-2012, 07:51   #5
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Mam nadzieje że pupil wyjdzie z tego. W każdym razie trzymam kciuki.Pozdro.
EXO-FAN-84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-14-2012, 19:13   #6
katy102
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Mój samiec stepowy trafił do lodówki 4 grudnia (po miesięcznym poście i wielu kąpielach), ale niestety nie zasnął do tej pory i ma zapadnięte oczka. Zdecydowałam się go wybudzić, bo obawiam się o jego zdrowie - siedzi właśnie w wychłodzonym pokoju. Jutro go wykąpie. Jak mam z nim dalej postępować: jak oświetlać i karmić? Tadzik jest strasznym niejadkiem, w tym roku dostawał już zastrzyki z witamin i osobno z witaminy A. Suszków jeść nie chce, ewentualnie zmieszane z ogórkiem. Dodam, że moja żółwica grecka z ADHD i potężnym apetetytem zasnęła jak niemowlę.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania