Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Zdjęcia

Serwis współpracujący:

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-09-2008, 14:12   #1
alkajew
nowo zarejestrowany

Domyślnie [Sicarius Terrosus] i jak się podoba??

to w sumie moje pierwsze zdjęcie na forum, więc proszę o wyrozumiałość i czekam na komentarze
alkajew jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2008, 14:17   #2
Maciej Pokrywka
Mosh pit viper

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Maciej Pokrywka
Domyślnie

Świetny, jeden z ciekawszych rodzajów wg. mnie. Uwaga na łapki, hehe. :-)

A, jako ciekawostkę dodam, że kilka lat temu czytałem o nich na jakimś zagranicznym forum i pewien człowiek opisywał, że hodując je nie miał pojęcia co to za gatunek i często brał je na ręce. Na jego szczęście to gatunek który rzadko kąsa, więc mniemam, że ten koleś jest ciągle wśród nas. No, chyba, że kupił jakieś Phoneutrie, które też często szturcha palcem. ;->
Maciej Pokrywka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2008, 14:36   #3
ul4n
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Fajny pajączek, ale raczej nie nadaje się na "szturchanie palcem" A co do stwierdzenia o jego częstotliwości kąsania wolałbym się nie przekonywać
ul4n jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2008, 23:06   #4
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Wg ostatnich źródeł jakie znalazłem na jad tego pająka, nie ma nigdzie na świecie surowicy. Jad ten jest na tyle złożony, że jeszcze nikomu nie udało się jej stworzyć. Dodatkowo istnieją udokumentowane przypadki, śmierci w ciągu 24 godzin od ukąszenia. Generalnie masz jedną szansę, dasz się ukąsić, to w zasadzie możesz się już pożegnać z bliskimi. Jad Sicariusa nekrotyczny - powoduje bardzo duże uszkodzenia w tkance wokół miejsca ukąszenia i nie tylko. Klasyfikując pająki pod kątem jadu, z tego co pamiętam Sicarius znajduje się na miejscu drugim, zaraz za Phoneutria, jednak jego ukąszenia powodują o wiele więcej ofiar śmiertelnych niż w wypadku Phoneutria.

Podsumowując - nie daj się ukąsić. Nigdy gołych łap, bo ten pająk jest naprawdę szybki (nagraliśmy film u mnie z Mortisem jak poluje, sam zobacz jego atak: http://www.youtube.com/watch?v=35gBDNcu_JU ).
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2008, 23:41   #5
Łukasz Zientek
.spiderman.

Domyślnie

Bardzo ciekawy gatunek, strasznie chciałbym go mieć w swojej hodowli niestety jak na razie to niemożliwe.
Może kiedyś będę mógł poprzyglądać się jego zachowaniom. Także nie słyszałem nic pozytywnego na temat jego jadu, z tego co słyszałem ukąszenie tego pajęczaka kończy się dla niektórych amputacją.
Świetnie polują i jest na co popatrzeć.
Łukasz Zientek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-2008, 00:04   #6
Łukasz Stańczyk
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Łukasz Stańczyk
Domyślnie

Przeraźliwie szybki i przeraźliwie brzydki jest :P Ciekawi mnie to, po co takiemu małemu zwierzakowi tak silny jad, który jest w stanie z łatwościa zabic zwierze wielkości człowieka, które w naturze nie stanowi zagrożenia dla pająka.. ?
stare 07-10-2008, 10:32   #7
ul4n
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Grzegorz Porowiński Zobacz post
Klasyfikując pająki pod kątem jadu, z tego co pamiętam Sicarius znajduje się na miejscu drugim, zaraz za Phoneutria, jednak jego ukąszenia powodują o wiele więcej ofiar śmiertelnych niż w wypadku Phoneutria.
Phoneutria jest odpowiedzialna za większą liczbę zgonów, ponieważ występuje blisko siedlisk ludzkich. P.fera i P.nigriventer mogą być znalezione np. w Sao Paulo czy Rio. Z kolei Sicarius siedzi większość czasu w piachu
ul4n jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-2008, 18:43   #8
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Ul4n wg danych statystycznych Phoneutria faktycznie powdouje więcej ukąszeń(ze względu na to, że mieszka blisko siedzib ludzkich), jednak porównując stosunek ukąszeń do wypadków śmiertelnych zdecydowany prym wiedzie Sicarius. Ilość ukąszeń, a odsetek smiertelności po ich nastąpieniu, to dwie różne rzeczy
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-2008, 20:15   #9
Gryfik
nowo zarejestrowany

Wyślij wiadomość poprzez Yahoo do Gryfik
Domyślnie napisał. 1

Ładne stworek

Wszelkie Prawa zastrzeżone !!
Gryfik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-2008, 21:57   #10
Michał D.
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Ciekawi mnie to, po co takiemu małemu zwierzakowi tak silny jad, który jest w stanie z łatwościa zabic zwierze wielkości człowieka, które w naturze nie stanowi zagrożenia dla pająka.. ?
Łukasz, to że jad działa tak na czlowieka nie oznacza ze bedzie dziala tak samo na inne zwierzeta. Dla przykladu jad Atrax robustus jest smiertelny dla czlowieka ale np. koty domowe nic sobie nie robia z ukaszenia przez te pajaki.

Tagi
sicarius, terrosus

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania