Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Ptaszniki i pozostałe pajęczaki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-16-2011, 16:08   #1
kacperpl86
bywalec

Domyślnie Kędzierzawiec

Czy pająki l1-2 i wogule takie młode są wstanie swoim jadem coś zrobić(mam na myśli ptasznika kędzierzawego) bo jeżeli ktoś ma alergie to może trzymać małe skorpiony i pająki (małe znaczy l1-l4 )(nie jadowite) w domu czy nie
kacperpl86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-16-2011, 17:19   #2
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Lightbulb

Cytat:
Napisał kacperpl86 Zobacz post
Czy pająki l1-2 i wogule takie młode są wstanie swoim jadem coś zrobić(mam na myśli ptasznika kędzierzawego) bo jeżeli ktoś ma alergie to może trzymać małe skorpiony i pająki (małe znaczy l1-l4 )(nie jadowite) w domu czy nie
Witaj przede wszystkim żaden alergik nie powinien trzymać w domu pająków.Ponieważ ich włoski strzepywane z odwłoka są w stanie podrażnić śluzówkę nosa i wywołać stan alergiczny. Ptasznik kędzierzawy ma jad mocą porównywalny do jadu pszczoły czy osy,dla tego jest tak popularny w hodowli amatorskiej. Dla zdrowego człowieka nie stanowi on większego zagrożenia,natomiast dla alergika może okazać się nawet śmiertelny.Pozdrawiam.
EXO-FAN-84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-16-2011, 20:20   #3
Sanbi9
bywalec

Unhappy

kiedyś, jak byłem mniejszy i oglądałem u znajomego rodziców ptasznika (tylko nie pamiętam jakiego) i wyciągnąłem do niego rękę ( byłem jeszcze młody jakby co ) to poparzył mi kawałek dłoni włoskami parzącymi - przez kilka tygodni miałem bardzo mocno swędzącą ,,ranę" , kompletnie zagoiła się po jakiś 2 miesiącach. Więc odradzam jeśli masz alergie na te rzeczy.
Sanbi9 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-16-2011, 20:32   #4
kacperpl86
bywalec

Domyślnie

Trudna sprawa, bo to nie ja chce mieć pająka tylko kolega a jego mam ma jakąś chorobę co jak ją pająk ugryzie to coś tam się dzieję.
kacperpl86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-2011, 21:18   #5
Maxtor
nowo zarejestrowany

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Maxtor
Domyślnie

Podstawą jest nie doprowadzić do sytuacji gdzie ptasznik może wbić kły. A jak wiemy takie sytuacje da się zniwelować praktycznie do 0. Nie można też powiedzieć że osoba która ma alergie nie może posiadać pająka. Tak samo można mówić, żeby taka osoba nie wychodziła z domu. Ptaszniki to zwierzęta jadowite. Stopień toksyczności jadu zależy od gatunku. Nie można lekceważyć ptaszników, nawet tych łagodnych i mniej jadowitych, ponieważ w skrajnym przypadku skutkiem ukąszenia może być gwałtowna reakcja alergiczna, zwana szokiem anafilaktycznym (to samo może się stać po osie/pszczole etc,). Każde ukąszenie należy traktować poważnie. W takim przypadku należy zachować spokój i trzeźwość umysłu. Po pierwsze trzeba zadbać o to, żeby nasz pająk nie ponowił ataku i żeby bezpiecznie znalazł się w swoim pojemniku. Osoby które są alergikami w takiej sytuacji powinny się skontaktować z lekarzem oraz najlepiej operować podczas prac w terrarium w momencie kiedy ktoś jeszcze jest w domu. Hodowanie pająka to bardziej kwestia zdrowego umysłu, chęci i poznania zagadnienia teoretycznego oraz praktycznego. Możliwe że w twoim mieście znajdzie się ktoś kto wprowadzi cię w świat pajęczarstwa.
Maxtor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania