Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Żółwie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-23-2011, 20:06   #1
miczka68
nowo zarejestrowany

Domyślnie skorupa

Witam! Mój żółw z tyłu skorupy ma niepokojące (przynajmniej dla mnie) wgniecenie w skorupie. Patrząc na skoruupy innych zółwi są proste, a u mojego ma dziwne kształty. Czym jest to spowodowane? Da się to jakos zredukować? Jak tak, to w jaki sposów?
oto mój żółw

Ostatnio edytowane przez Natalia Maj ; 04-25-2011 o 08:31.
miczka68 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-23-2011, 20:19   #2
miczka68
nowo zarejestrowany

Domyślnie

z racji tego, że nie moge dodac zdjęc z moim zółwiem proszę o pisanie do mnie, abym wysłała zdjęcia mojego zółwika
stare 04-25-2011, 08:34   #3
Natalia Maj
Vipera Onseni

Domyślnie

Już poprawiłam.

Twój żółw ma krzywicę, najprawdopodobniej spowodowaną złym odżywianiem, brakiem żarówki/świetlówki z uvb. W tej chwili stanu samej skorupy nie poprawisz specjalnie. Musisz uzupełnić dietę żółwia i bogate źródła wapnia oraz kupić mu żarówkę - lub skombinować mu wybieg zewnętrzny.
Niestety prawdopodobnie wewnątrz też są zmiany patologiczne.
Napisz proszę czym żółwia karmisz? Masz może dostęp do ogrodu lub balkon?
stare 04-26-2011, 19:53   #4
miczka68
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Mój żółw je suszone krewetki, surowe ryby, wędliny.
Tak, mam dostęp do ogródka i do balkonu. Lecz bardziej bym była za balkonem, z racji tego, że oprócz żółwia mam też psa, który chciał się nim bawić, jak go wypuściłam na dwór i od tamtego momentu boję się o niego i nie chce ryzykować.
stare 04-26-2011, 20:24   #5
Natalia Maj
Vipera Onseni

Domyślnie

wędliny to nieodpowiedni pokarm...
poczytaj proszę o odpowiednim żywieniu i opiece nad żółwiami czerwonolicymi:
http://www.terrarium.com.pl/zobacz/z...pieki-324.html
http://www.terrarium.com.pl/zobacz/t...olicy-176.html
http://www.terrarium.com.pl/zobacz/p...ania-1735.html
stare 04-26-2011, 21:52   #6
miczka68
nowo zarejestrowany

Unhappy

Czy przy zmianie diety oraz przy odpowiednim oświetleniu, żółw w jakims stopniu poprawi swój stan zdrowotny? I czy mogę coś jeszcze zrobić ? Bardzo mi zależy, aby naprawić błędy jakie dotychczas popełniałam
stare 04-26-2011, 22:38   #7
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Exclamation

Przede wszystkim zastosuj się do opisu który podała ci Natalia i popraw warunki dotychczasowego utrzymania zwierzaka. Zaistniałych zmian nie cofniesz i twój żółw niestety będzie musiał tak żyć. Jedyne co możesz dla niego zrobić,to zacząć o niego dbać i zapobiec dalszemu rozwojowi choroby.

edit. Proszę nie podsuwać głupich pomysłów

Ostatnio edytowane przez Natalia Maj ; 04-27-2011 o 13:24.
EXO-FAN-84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-27-2011, 13:26   #8
Natalia Maj
Vipera Onseni

Domyślnie

Cytat:
Napisał miczka68 Zobacz post
Czy przy zmianie diety oraz przy odpowiednim oświetleniu, żółw w jakims stopniu poprawi swój stan zdrowotny? I czy mogę coś jeszcze zrobić ? Bardzo mi zależy, aby naprawić błędy jakie dotychczas popełniałam
Jeśli się poprawi to minimalnie i bę dzie to trwało bardzo długo. Po kolejnych linienia powinno się poprawiać. Obecnie bardzo dobrą rzeczą, którą możesz zastosować do zrobienie wybiegu. Najlepiej w ogrodzie, ogrodzone tak by żółw nie uciekł i od góry. Słońce i odpowiednia dieta będzie tutaj najlepszym lekarstwem.
stare 04-27-2011, 22:39   #9
miczka68
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Zapewniłam już mojemu żółwiowi oczkko wodne, które wyposażyłam w różnego rodzaju rośliny, którymi mógłby się pożywić(zostało również starannie ogrodzone, aby nie wyszedł, ani pies do niego się nie dostał i aby słońce docierało), nakarmiłam już go według zaleceń, kupiłam również karmę firmy Tetra ( ma ona witaminy A, E, D3, L-Ascorobyl), lecz jeszcze nie dałam, gdyż chcialam się upewnić czy to będzie dobre, aby nie popełniać błędu. Zastanawiam się również nad kupnem kostki wapiennej do akwarium, lecz wolałam rónież zasięgnąć rady.

Jeżeli chodzi o wypuszczenie, nie dziwię się, że wystawiono o mnie taką opinnię, lecz nie napisałam na tym forum, aby szukać pretekstu, aby go wypuścić na wolność, lecz aby dowiedzieć się czym spowodowane są te "dziwne kształty" i jak mam mu pomóc.
stare 04-27-2011, 23:35   #10
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Powiem szczerze że nie powinienem wyskoczyć z takim tekstem. Więc przepraszam.To że ktoś popełnił błąd przy hodowli i szuka porady na forum,to całkiem zrozumiałe w przypadku gdy zależy mu na dobru zwierzęcia. W innym razie zrobiłby dokładnie tak jak napisałem wcześniej i nie zawracałby sobie tym głowy. Bardzo dobrze że chcesz pomóc swojemu zwierzakowi,a nie pozbyć się go gdy coś jest nie tak i coś cię przerasta. Więc zastosuj się do wskazówek podanych powyżej,a może twój żółw pocieszy się jeszcze życiem. Pozdrawiam.
EXO-FAN-84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
wgniecenie w skorupie, żółw czerwonolicy

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania