Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Węże jadowite

Serwis współpracujący:

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-12-2009, 14:22   #11
muenteri
bywalec

Domyślnie

jesli juz cieszyn to tez sosnowiec - tez ma dobry oddzial- NFZ?dobry zart - a czekaj miesiacamiprywatnie dogadaj sie to wizyta bedzie w ciagu kilku dni
muenteri jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-2009, 14:28   #12
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Tutaj masz jeszcze kilka adresów, może one Ci pomogą...
http://www.jadowite.org/index.php?op...=117&Itemid=55
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-13-2009, 00:18   #13
Persephona8
nowo zarejestrowany

Question

Hmm...zatem po kolei:
jutro zapytam o badanie na wykrywanie toksyn w organizmie i poznam moje OB... <kosmos> ;/
co do ośrodka w Cieszynie to czekam na nr do lekarki prywatnie,
odnośnie ruchu to sama już nie wiem.. ;/ jeżeli trochę to rozchodzę to jest lepiej, ale gdy usiąde na 20 minut, to później jest gorzej niż źle.
Myślicie że fizjoterapia może coś zmienić??
Aha, i proszę o jakieś info nt oczyszczania organizmu... PLS
Persephona8 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-13-2009, 00:19   #14
SUPPAGEN
bywalec

Domyślnie

Pan doktor z którym udało mi sie porozmawiać powiedzial ze każdy przypadek jest zupełnie inny i nie da się wystawić odpowiedniej diagnozy na odległość - trzeba wnikliwe badania robić i cierpliwym być ....
... Już milkne
SUPPAGEN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-13-2009, 00:33   #15
Łukasz Stańczyk
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Łukasz Stańczyk
Domyślnie

Uważam, że zastosowanie tak radykalnej diety, jaką przedstawił Grzesiek jest dość niebezpieczne dla organizmu. Brak dowozu do organizmu energii z zewnątrz, która by pokryła chociażby potrzeby Podstawowej Przemiany Materii (PPM) organizmu na okres 2 tygodni może doprowadzić do zaburzenia podstawowych procesów życiowych. W czasie tak długiej głodówki cała gospodarka energetyczna ustroju przestraja się w kierunku przemian katabolicznych przetwarzania i zuzywania zapasów. Największym zagrozeniem jest to, że mózg w tym czasie przestawia się na pobór energii ze związków ketonowych, a nasilona ketogeneza podczas tak długiej głodówki , prowadzić może do kwasicy metabolicznej, która może stanowić powazne zagrożenie dla życia człowieka. Więc uważałbym bardzo decydując się na taka dietę.
Co do diet oczyszczających to w internecie jest tego pełno, tutaj w miarę rozsądny artykuł http://www.wici.info/News,dieta_oczy...toks,3806.html

Ostatnio edytowane przez Łukasz Stańczyk ; 01-13-2009 o 00:47.
Łukasz Stańczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-13-2009, 09:20   #16
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Tak, masz rację Łuki, dlatego napisałem iż jest to metoda radykalna. Nie wyobrażam sobie prowadzenia takich głodówek bez kontaktu z lekarzem, chociaż o takich również słyszałem. Jeśli chodzi o kataboliczny charakter przemian w organiźmie i zużywanie zapasów, to jest to właśnie pożądane, gdyż właśnie dzięki temu pozbywasz się zalegających w organiźmie złogów niepożądanych substancji(niestety łącznie z tymi pożądanymi). Ubytek jest spory ale organizm oczyszcza się etapami co potwierdzają również lekarze, a co za tym idzie może się okazać iż długość takiej pseudo "diety" może być u Ciebie zupełnie inna.

Zaznaczam iż w żaden sposób Cię do tego nie namawiam. Jednak relacjonuję jeden z kilku przypadków, o których słyszałem i który został rozwiązany tym sposobem. Wkrótce napiszę szczegóły, jednak tak czy inaczej będziesz musiała odwiedzić lekarza i skonsultować się z nim.

Jeszcze chciałbym napisać jedno sprostowanie. W którymś z postów powyżej napisałem, że naukowcy próbowali odtworzyć jad. Otóż nastąpiła duża pomyłka, bo tyczyło się to odtwarzania poszczególnych jego frakcji. Okazuje się, że na stan teraźniejszy nie jesteśmy w stanie odtworzyć idealnie nawet jednej frakcji, a co za tym idzie nie ma co w ogóle marzyc na razie o całym jadzie, który jest niezwykle skomplikowany.
stare 01-13-2009, 17:34   #17
Łukasz Stańczyk
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Łukasz Stańczyk
Domyślnie

Cytat:
Jeśli chodzi o kataboliczny charakter przemian w organiźmie i zużywanie zapasów, to jest to właśnie pożądane, gdyż właśnie dzięki temu pozbywasz się zalegających w organiźmie złogów niepożądanych substancji(niestety łącznie z tymi pożądanymi)
Racja, ale konsekwencją tego jest właśnie to, że organizm po pewnym czasie niedostarczania węglowodanów i tłuszczy zaczyna wykorzystywać związki ketonowe, co w przypadki długiej głodówki MOŻE doprowadzić do stanu bezpośredniego zagrożenia życia. Z tego względu, tak jak powiedział Grześ, polecałbym konsultację z lekarzem lub nawet całkowity nadzór lekarski podczas przeprowadzania diety tego typu.
Pozdrawiam
stare 01-14-2009, 12:44   #18
Persephona8
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał SUPPAGEN Zobacz post
Pan doktor z którym udało mi sie porozmawiać powiedzial ze każdy przypadek jest zupełnie inny i nie da się wystawić odpowiedniej diagnozy na odległość - trzeba wnikliwe badania robić i cierpliwym być ....
... Już milkne
Zatem, czy wspomniane "badania" dotyczą obecności toksyn w organizmie, ktore to mogę przeprowadzić na oddziele toksykologicznym? Wczoraj odebrałam wyniki badań krwi plus OB. Anemię mam nadal, ale nad tym nie ubolewam, bo jest przy granicy normy tylko HCT coś nawala. Ale największym zaskoczeniem był dla mnie wynik OB.... 110!!!! Od paru dni mam stan podgorączkowy. Dostałam jakieś antybiotyki przeciwzapalne i za tydzien mam się pokazać do kontroli moich powiekszonych wezłow chlonnych i po skierowanie na nast badania.

Odnośnie diety. Jeżeli już stosowałam diety oczyszające z uzyciem wody to trwały tydzien, nie więcej. Tymczasowo powstrzymam się od takiej ponieważ mój organizm jest za bardzo osłabiony przez stan zapalny. Jeżeli zdecyduje się na dietę to zapewne pod kontrolą lekarza.
stare 01-14-2009, 16:16   #19
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Nie jestem lekarzem, wiec nie będę Ci mówił co powinnaś zrobić, bo mógłbym Ci tylko zaszkodzić, to zbyt poważna sprawa. To co wspomniałem to relacje z tego o czym czytałem albo czego się dowiedziałem w sprawie, która Cię interesuje. Na stan teraźniejszy nie będę się wymądrzał bo nic innego oprócz wspomnianych rzeczy nie przychodzi mi do głowy. Jeśli chodzi o badania, to na wydziale toksykologii powinni Ci doradzić, co warto byłoby wykonać.

Z całego serca życzę Ci powrotu do zdrowia i proszę, w miarę możliwości powiadamiaj nas o tym co się dzieje i jak idą postępy w rehabilitacji Twojego organizmu.

Serdecznie pozdrawiam,
Grzesiek.
stare 01-14-2009, 18:16   #20
Persephona8
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Wiem o tym.
Jeżeli o informacje chodzi to:
dziś dzwoniłam na oddział toksykologii w Krk. Połączono mnie z lekarzem dyżurnym, po krótkim opisie mojego przypadku, powiedział, że jad żmii jest wchłaniany przez organizm do miesiąca po ukąszeniu. Że mój stan zapalny zatem jest wywołany innymi dolegliwościami, np od strony przewodu pokarmowego, a może zmianami nowotworowymi ale na pewno nie za sprawą jadu, ponieważ jego już w organizmie nie ma. Gdy zapytałam o badania na wykrywanie toksyn w organizmie, zapytał czy wiem co mówię, że toksyn jest mnóstwo i czy w ogole orientuje się o jaką mi chodzi, to nakierowałam go że raczej te znajdujące się w jadzie żmii. Stwierdził, żebym udała się do internisty z swoimi problemami a nie leczyła się telefonicznie na oddziele toksykologii. Podkreśliłam, że leczę się u internisty a także u chirurga i naczyniowca <bo tam także mnie odsyłał> co skomentował, że skoro ten internista mi nie pomaga to może powinnam go zmienić. Ogólnie rzecz biorąc, poczułam się spławiona, bądź odesłana z kwitkiem i komentarzem: proszę już więcej nie dzwonić w tej sprawie <nie powiedział tego ale tak to odebrałam>.

Pozdrawiam =]
Odpowiedz

Tagi
powikłania, ukąszenie, żmija zygzakowata

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania