Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Węże jadowite

Serwis współpracujący:

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-14-2009, 17:42   #21
muenteri
bywalec

Domyślnie

zadzwon do sosnowca i popros z dr ktory zajmuje sie ukaszeniami zwierzat jadowitych - jakis czas temu taki pracowal - przez 30 minut przez telefon sobie gaworzylismy na temat powiklan przez neurotoksyny u wezy warunkowo jadowitych - facet nawet zaczal szukac info w swoim komputerze wiec mysle ze ma dobre serduszko
muenteri jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-14-2009, 18:18   #22
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Bardzo dawno temu mój znajomy, który pojechał na oddział toksykologiczny po ukąszeniu innego węża, został zupełnie odprawiony z kwitkiem, powiedziano mu, że w tej sytuacji i tak nie mają jak mu pomóc, więc musi sobie radzić sam(sic!). Efekty działania jadu są odczuwalne w ludzkim organiźmie jeszcze długo po ukąszeniu(nawet do roku) i mogą być wynikiem urazów i uszkodzeń, związanych ze spustoszeniem którego dokonał. Uszkodzenia te długo się regenerują co potwierdzają chociażby wyniki Twojej krwi. W zasadzie najbardziej w Twoim wypadku martwi mnie ta nie schodząca opuchlizna, bo ból i brak pełnej władzy nad kończyną przez tak długi okres czasu wcale nie jest rzadki. Jeśli chodzi o badania, to może i ma rację, że po tak dlugim czasie niewiele da się wykryć.

Tak czy inaczej, może warto byłoby zasięgnąć opinii lekarzy z zagranicy, którzy maja więcej doświadczenia w leczeniu trudnych przypadków.
Napisz z grzeczną prośbą o radę do tego Pana: julian.white@adelaide.edu.au to profesor zajmujący się toksynami z Australii, może on Ci posłuży radą lub odeśle do kogoś kto będzie wiedział coś więcej.
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-15-2009, 13:24   #23
Persephona8
nowo zarejestrowany

Wink

Zadzwonie do Sosnowca. A tymczasem idę do szpitala, aby obniżyć poziom OB, ponieważ antybiotyki przepisane przez interniste nie skutkują. Gdy się czegoś dowiem, to umieszczę tą info na forum.
Persephona8 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-16-2009, 00:41   #24
SUPPAGEN
bywalec

Domyślnie

Powodzenia - Może to pytanie jest troszkę nie na miejscu ale masz moze jakies fotki z tego ukąszenia, leczenia, zmian jakie nastąpiły na ciele itp...itd
SUPPAGEN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-16-2009, 18:30   #25
Persephona8
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Mam dwie fotki zrobione telefonem w szpitalu <zdjęcia podudzia przy zakrzepowym zapaleniu żył głębokich> i jedno zdjęcie zrobione po około dwóch tygodniach tego samego miejsca.
stare 01-17-2009, 20:15   #26
Koniol
nowo zarejestrowany

Domyślnie

wrzuć je tutaj . Ja zostałem raz w dzieciństwie ukąszony w dłoń . Mam tylko małą bliznę i nic więcej pamiętam , że też byłem w sosnowcu ale nic więcej nie powiem bo nie wiem . Powinno Ci zejść z biegiem czasu . Pozdrawiam Rafał.
Koniol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-19-2009, 23:24   #27
Dawid Krótki
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Gdyby uznała, że chce to wstawiła by je tutaj. Nie wywieraj na nikim presji.
stare 01-20-2009, 20:06   #28
Persephona8
nowo zarejestrowany

Post zdjęcia

Prosze oto zdjęcie, pozostałe są podobne tylko zrobione w innych ujęć. ( http://www.vpx.pl/zdjecie,zdjecie64.html )
Może teraz trochę o moich poczynaniach, zatem do szpitala mnie przyjęto, jak się okazało decyduje o tym wynik badania krwi i EKG. Zatem wszyskie wypowiedzi na forach, artykuły w internecie itp o tym, że trzycyfrowe OB jest stanem zakaźnym w organizmie i świadczy o poważnej infekcji, która może być przyczyną chorób nowotworowych, układu pokarmowego i powinna być diagnolizowana w szpitalu, okazuje się bezpodstawne. Powiedziano, że gdyby temperatura wynosiła około 39 stopni i utrzymywała się przez dłuży czas, bądz gdyby zaszła potrzeba wezwania karetki gdyby coś się stało wówczas EWENTUALNIE MOŻNA SIĘ NAD TYM ZASTANOWIĆ, nad leczeniem szpitalnym. Ale teraz jest ono bezpodstawne i powinnam sie udać do lekarza rejonowego lub do poradni chirurgii naczyn <chodzę i tu i tu>. Tak czy inaczej powiedział że obrzęk ustąpi. Pare dni temu ból zaczął się nasilać, oprócz tych rejonów co zawsze (śródstopie, kostka, podbicie) tak zaczął promieniować nad kostką i przesuwać się do góry. Dwa dni temu nie mogłam stanąć z łóżka a nogi przenosiłam rękami żeby sie obrócić <ból węzłów chłonnych pachwinowych).
Dziś byłam u lekarza chirurgii naczyń (ten od butapirazolu) ;p myślałam że mi coś doradzi, miał dać skierowanie na fizjoterapię a on zobaczył na nogę, powiedziałam że bardziej mnie boli, zapytał czy maść pomogła, to mówię że nie, a on że nie może mnie nadal leczyć, że nie jest mi w stanie pomóc. Odebrałam wyniki na badania p ciał p boreliozie i mam wynik dodatni na Borrelia burdorferii IgM index wynosi 2.17, norma do 1.1, na IgG mam ujemny, index 0,22 norma do 1.1.
Zatem jutro udaję się na wizyte do lek rodzinnego, prawdopodobnie po skierowanie do poradni chorób zakaźnych.

Pozdrawiam =]
stare 01-20-2009, 22:16   #29
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Widzę, że wygląda to identycznie jak w przypadku mojego kolegi. Opuchlizna wyglądała dokładnie tak samo i była równie rozległa. Nie wiem co mogę Ci teraz poradzić, są dwie drogi, u niektórych nasilenie objawów następowało tuz przed całkowitym ich ustąpieniem u innych przed stanem krytycznym. Czy na jakimkolwiek etapie leczenia po ukąszeniu była Ci podana surowica?
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-21-2009, 14:59   #30
Persephona8
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Ukąszenie było około 19.30 a surowice po przeprowadzeniu prób itp podano mi o 21.40.
Odpowiedz

Tagi
powikłania, ukąszenie, żmija zygzakowata

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania