Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Ptaszniki i pozostałe pajęczaki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-10-2008, 09:27   #1
blatter
nowo zarejestrowany

Domyślnie hodowla grupowa

Jeżeli chodzi o hodowle grupowe ptaszników to jedynie co poleciłbym w 100% gatunki nadrzewne, a przede wszystkim Avicularie dlaczego? Jak wiemy te ptaszniki nadrzewne potrafią żyć w grupach bez uszczerbku na zdrowiu .Lecz trzymając je w większej grupie powinniśmy im zapewnić o wiele większe terrarium niż dla jednego ptasznika z dużą ilością konarów do wspinania i roślinności (polecam sztuczne rośliny ponieważ żywe dość szybko padną) oraz zapewnić obfitość pokarm tu polecam gatunki karaczanów które potrafią sie wspinać i nie zagrzebują sie w podłożu.Trzymając kilka samic w jednym terrarium i wpuszczając jednego samca możemy sie dość szybko i skutecznie dochować potomstwa.A obserwacja jest o tyle milsza dla oka ponieważ ptaszniki maja większa przestrzeń i chętniej wychodzą wieczorami na żer.Aby lepiej obserwować żerowanie ptaszników można nad terrarium zamontować żarówkę w kolorze czerwonym ponieważ jasne światło może je dość szybko spłoszyć.
Zapraszam do stworzenia takiego terrarium.
blatter jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-2008, 10:22   #2
Raphael
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Dobrze trzyma się grupowo także Hysterocratesy, Poecilotherie. Widziałem kiedyś zdjęcie z hodowli grupowej P.murinusów i Psalmopoeusów. Jak wiadomo ptaszniki z rodzaju np. Brachypelma są wielkimi kanibalami.
Registered Linux User #471395
Raphael jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-2008, 17:55   #3
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Ciekawe jak wygląda opieka, nad takim "stadem" P.murinus-ów, pewnie lekko nie jest. Wiecie coś na ten temat?
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-2008, 18:45   #4
Łukasz Zientek
.spiderman.

Domyślnie

Nad murinusami na pewno łatwo nie jest, chodź nie znam nikogo kto hodował grupowo, za to słyszałem że poecilotherie w grupce także dają o sobie znać jak się rozbiegną w kilka kierunków.
Łukasz Zientek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-2008, 18:49   #5
Raphael
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Z tego co ja wiem P.murinusy jeżeli można to tak nazwać "współpracują", szczególnie kiedy są młode, wspólnie polują, jedzą. Czasami mieszkają w jednym gnieździe. No oczywiście opieka nad kilkoma sztukami zawsze jest trudniejsza niż jednym osobnikiem.
Registered Linux User #471395
Raphael jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-12-2008, 10:58   #6
Gonthy
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Należy też zaznaczyć, że nawet jeżeli zapewnimy odpowiednio dużo miejsca i pokarmu niemamy żadnej gwarancji, pająki są kanibalami i nawet najbardziej społeczne gatunki potrafią się zjadać. Wiele osób (w tym ja) próbowało chowu w grupie i w w iększości wypadków obserwowano "znikające" pająki.
stare 07-12-2008, 11:02   #7
Łukasz Zientek
.spiderman.

Domyślnie

Niestety także jak do tej pory posiadam same nieprzyjemne doświadczenia co do grupowej hodowli, jednak nie daję za wygraną.
stare 07-12-2008, 20:58   #8
Michał D.
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Ja spotkałem się z opinia że najlepszym gatunkiem do hodowli grupowej jest Holothele incei. Doszły do mnie głosy że kanibalizm u tego gatunku jest bardzo, bardzo niski. Jako ciekawostkę podam też link do forum Arachnofreaks gdzie można poczytać co nieco o hodowli grupowej oraz są ciekawe zdjęcia jak wygląda taka hodowla w przypadku ptaszników z gatunku H. incei. Przyznam się że pierwsza fotka zrobiła na mnie ogromne wrażenie

KLIK!
stare 07-13-2008, 00:59   #9
Łukasz Zientek
.spiderman.

Domyślnie

Także słyszałem o akceptacji Holotele incei przez siebie. Świetny post ten z linka, także fotka zrobiła na mnie wrażenie! na pewno jak będę już w nowej lokalizacji miał pokój terrarystyczny to zrobię hodowlę grupową tyle że myślę nad aviculariami.
stare 07-13-2008, 01:56   #10
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Niesamowite terrarium. Ciekawe jak on tam sprząta.
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania