Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Węże jadowite

Serwis współpracujący:

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-08-2008, 21:56   #1
Synapsyd
Moderator

Domyślnie Przykładowe terraria dla jadowitych węży

Czy ktoś z Was mógłby umieścić zdjęcia swoich terrariów dla jadusów? Np. Zaprezentować sposób na bezpieczne otwieranie takiego zbiornika, patenty na dzielenie w czasie sprzątania, ogólny wygląd takiego terrarium (z mieszkańcem), typ i stopień zabezpieczeń dla konkretnego gatunku itp. Na pewno macie jakieś ciekawe i innowacyjne rozwiązania w tej kwestii.
Synapsyd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-2008, 21:42   #3
Synapsyd
Moderator

Domyślnie

Te przykłady widziałem też wcześniej, ale dziękuję za przypomnienie. Wiele rozmyślałem nad kostrukcją takiego zbiornika. Ideałem byłoby terrarium, w którym ściankę działową możnaby wsadzac z przodu (możliwośc ustawiania zbiornika na zbiorniku i oszczędzanie przestrzeni hodowlanej), a otwieranie opierałoby się na szybach przesuwanych na prowadnicach (mniejsza szpara w czasie otwierania zwiększa bezpieczeństwo). Ciężko jednak pogodzic ze sobą te dwie zalety. Mój pomysł zakłada zbudowanie terrarium mniej więcej na poniższym przykładzie...

http://pl.youtube.com/watch?v=rXUE5jhP5dE

... ale z tą różnicą, aby w miejscu gdzie znajdują się szyby z dolnym zawiasem, umieścic szyby na prowadnicach. Daje to w sumie cztery szyby, z których każda para oddzielona jest od siebie pionowym, nieruchomym elementem z wąską szparą na włożenie pleksy. Krótko mówiąc - wyobraźcie sobie, że w miejscu każdej jednej szyby z dolnym zawiasem są dwie szyby na prowadnicach. Wiem, że może to skomplikowac obsługę, ale byc może da się ten pomysł jakoś wykorzystac lub w razie konieczności zmodyfikowac.
stare 10-09-2008, 22:08   #4
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Możesz też szyby wsuwać od zewnątrz w kierunku środka i wtedy masz tylko dwie. Jednak ten patent z KRZ jest naprawdę ok. Wiele węży łatwiej jest dzięki niemu "wsypać" z powrotem do środka gdy uciekają, oczywiście zakładając, że terrarium jest dzielone, bo zwykłe wg mnie lepiej otwierać na prowadnicach, masz większą kontrolę nad tworzoną w ten sposób szparą
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-2008, 22:16   #5
Synapsyd
Moderator

Domyślnie

Zamierzasz w najbliższym czasie umieścic na jadowite.org inne przykłady budowy terrarium dla jadusów?
stare 10-09-2008, 23:20   #6
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

W tym momencie cały czas pożytkuje na walkę z poprawką do ustawy o ochronie przyrody (nawiązywanie kontaktów, nagłaśnianie w mediach i tak dalej), więc chwilowo nie będę opracowywał nowych materiałów.
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-15-2008, 18:48   #7
Synapsyd
Moderator

Domyślnie

Przykładowe terraria dla jadowitych węży (i nie tylko) z VenomousReptiles.org.

http://www.venomousreptiles.org/libraries/Home%20Photos
stare 11-25-2008, 23:33   #8
Synapsyd
Moderator

Domyślnie

A co myślicie o hodowli jadowitych węży w Herptekach? Al trzyma sporą część swoich pupili w Vision Cages, chociaż na VenomousReptiles.org nie cieszą się one zbyt dobrą opinią.
http://www.venomousreptiles.org/reviews/detail/1
Odpowiedz

Tagi
bezpieczeństwo, jadowite, terraria, węże

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania