Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Jaszczurki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-23-2012, 21:54   #1
Sauber88
nowo zarejestrowany

Domyślnie Przestroga i Wytrwałość Kameleon Jemeński

A propo niedoświadczonych hodowców Hm ja mam podzielone zdania bo jeśli ktoś wkłada 100% serca i ma chociaż 50% wiedzy to da rade znam to na swoim przykładzie nie pochwalam swojego zachowania i uprzedzam napalonych na Kamyka zapaleńców amatorów przed takim zachowaniem kupiłem kameleona jemeńskiego bez uprzedniego kupienia terrarium koleś od którego kupiłem wcisnoł mi 4 centymetrowego kamka bo się nie znałem a wy to już wiecie że świeżo po wykluciu co najgorsze nie powiedział mi z czego go karmił i byłem w desperacji pokochałem gada a bałem się że przekręci sie jak koło fortuny do góry kopytkami :P nie jadł przez dwa dni pił tylko wodę którą podawałem ze strzykawki teraz zraszam drzewko i pije z liści a je z kubeczka bałem się bo nie byłem przygotowany ale dałem rade chowam go już dwa tygodnie daje świerszcze kupione i karaczany oczywiście obtaczam w witaminach jedną z ofiar zdjęcia mogę wystawić jak to wygląda dwa kwiatki obok siebie ze sznurkami stoi to na szafie z obu stron postawiłem dwie lampy jedną uvb drugą zwykłą żarówkę 70 w oczywiście w dobrych odległościach aby nie zrobił sobie szkrab krzywdy jak już pisałem 100% serca potrafię się do pracy spóźnić i z pracy się zerwać żeby tylko mu było dobrze żona zazdrosna bo zamiast przywitać się z rodzina lecę do Leona trzeba chcieć oczywiście mam parę pytań ale nie znalazłem żadnego nr gg kogoś kto by chciał dać mi parę rad i wskazówek terrarium przyjdzie za dwa tygodnie te całe z siatki od razu w zestawie wodospad sztuczne kwiaty po prostu urządzę mu raj moje gg 2899655 proszę o kontakt

To jego tymczasowy domek:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...54fce8b82.html

A to Leon moje oczko w głowie:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b1f47cba1.html

Sauber88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-23-2012, 22:32   #2
Sauber88
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Myślę że nie wygląda na zaniedbanego !!!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...l::cool::cool:
stare 02-23-2012, 22:35   #3
Sauber88
nowo zarejestrowany

Domyślnie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1114285ec.html
stare 08-06-2012, 20:54   #4
Michał
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Jak rozpoznałeś płeć tak małego kameleona? Co to za gatunek? Kameleon jemeński? Jak moje kameleony (samiec i samica) były tak małe jak Twój, to nie dało się rozpoznać płci. odnośnie sztucznych kwiatów to nie jestem zwolennikiem. Wg mnie najlepszymi roślinami do terrarium dla kameleona jest Figowiec benjamina. Moja Samanta (kameleon) uwielbia siedzieć na fikusie i skubać z niego listki. Oprócz tego dobre są też wszelkie filodendrony, pod warunkiem, że nie są trujące, kameleony ubóstwiają świeże pędy filodendronów. dobrze by było, abyś urozmaicił swojemu Leonowi dietę różnymi ziołami (moja Samanta bardzo lubi bazylię), ale pamiętaj, kameleony jedzą tylko rośliny w doniczkach, lub posadzone w terrarium, a nie pojedyncze listki. Jeśli chcesz, aby Leon przyjmował witaminy w najzdrowszej postaci, dawaj mu różne owoce (w zdrowych proporcjach do owadów). Jeśli nie mieszkasz w centrum miasta, możesz łapać owady łąkowe dla Leona, zamiast karmić go świerszczami na sztucznej paszy przyśpieszającej wzrost. Leonowi pewnie również posmakują kwiaty mniszka lekarskiego i kończyny. Uważaj, aby nie dać mu trujących roślin.
Michał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania