Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Jaszczurki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-11-2012, 19:46   #1
baboriba
nowo zarejestrowany

Domyślnie Gekon Lamparci-Czy mozna zostawic bez opieki na kilka dni?

Witam
Mam pytanie ja w temacie. Czy gekona lamparciego można zostawić bez opieki na kilka dni? Bardzo marzy mi się jakiś domowy pupilek ale ze względu na to iz mieszkam sam i sporo czasu spędzam w pracy nie bardzo mogę zdecydować się na psa, kota czy ptaka bo obawiam się ze było by im smutno. Z tego co czytałem o jaszczurkach to tym z kolei obecność człowieka nie jest do niczego potrzebna wiec stad moje zainteresowanie owymi stworzeniami. Wybór z oczywistych względów padl na gekona lamparciego. Niestety zdarza mi sie wyjeżdżać na kilka dni (maksymalnie 7). Nie mam niestety nikogo kto zechciałby w tym czasie zaopiekować się stworzonkiem. Czy Waszym zdaniem da się jakoś zabezpieczyć jaszczurkę na tych kilka dni tak aby nie stała się jej żadna krzywda?
Pozdrawiam
baboriba jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-2012, 20:00   #2
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Takie rzeczy tylko w erze. Jeżeli zdarza Ci się wyjeżdżać na tak długo,to Twoje wymagania spełni raczej jakiś pajęczak. Nie ma chyba jaszczurki,która by dała radę spokojnie przeżyć przez 7 dni bez przynajmniej wymiany wody,którą trzeba wymieniać codziennie,oraz podania pokarmu,który żywy w zbyt dużej ilości zje jaszczurkę,gdy pozostawimy go żywym w terrarium razem z nią,przez tak długi okres czasu.
EXO-FAN-84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-2012, 20:20   #3
baboriba
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Ehhhh, tego się obawiałem No trudno nie będzie pupilka Pająków nie lobie wiec dalej będę samotny...
stare 11-11-2012, 20:21   #4
baboriba
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Pająków nie LUBIE oczywiście...
stare 11-12-2012, 17:08   #5
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał baboriba Zobacz post
Pająków nie LUBIE oczywiście...
No niestety. Większość zwierząt terraryjnych,wymaga poświęcenia przynajmniej minimum wysiłku i czasu. A jaszczurki chyba najbardziej. Wiem bo jestem posiadaczem prawie 14 letniego legwana zielonego,warana stepowego itd. Roboty przy tych dwóch jest co niemiara,szczególnie przy legwanie z racji jego wymagań środowiskowych,jak i specyficznej diety roślinnej. Ps. Nie musisz być samotny.....adoptuj psa,albo kota ze schroniska. Ale przecież zapomniałem że przy nich jest jeszcze więcej pracy. Pozdro.
EXO-FAN-84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-2012, 17:34   #6
baboriba
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał EXO-FAN-84 Zobacz post
Ps. Nie musisz być samotny.....adoptuj psa,albo kota ze schroniska. Ale przecież zapomniałem że przy nich jest jeszcze więcej pracy. Pozdro.
Problemem nie jest ilosc pracy ale brak czasu. Pracuje codziennie i nie chce zostawiac kociaka czy psiaka samego w domu na tak dlugo. Pomyslalem wiec o jaszczurach bo wyczytalem w necie ze im rybka czy sa same czy nie. Niestety te nieszczesne wyjazdy komplikuja sprawe...
Pozdrawiam
stare 03-22-2013, 22:45   #7
samuraj175
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Gekon to nie najlepszy pomysł faktycznie większość dnia przesypia, a więc nie jesteś mu potrzebny ale przez 7 dni nie poradzi sobie bez Ciebie ktoś musi mu wymieniać wodę, karmić go, włączać ogrzewanie itd.
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania