Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Terraria i rośliny

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-04-2009, 23:17   #1
Synapsyd
Moderator

Domyślnie Lucky Reptile Super Fog - Nawilżacz powietrza

Jak w temacie - polecacie ten sprzęt? Czy ktoś z Was miał z nim styczność?
Synapsyd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2009, 10:38   #2
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Nie miałem tego nawilżacza ale mam porównanie pomiędzy nawilżaczami pokojowymi(działającymi na tej samej zasadzie co ten) a zwykłym foggerem i muszę przyznać, że to najlepszy sposób na nawilżanie jaki znam(wyłaczając kaskady wewnątrz terrarium i inne bardziej zaawansowane rozwiązania). Stosowałem przez długi czas taki nawilżacz w mojej hodowli i rurami łączyłem go z kilkoma terrariami. Podłączony do wyłącznika czasowego włączał sie co 2 godziny na minutę, stale utrzymując w zbiornikach wysoką wilgotność powietrza.

Ze swojej strony gorąco polecam.
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2009, 12:41   #3
alinoee
nowo zarejestrowany

Domyślnie

ponoc jest ok. znajomy ma ( bardziej popularne)
lucky reptile super rain (mist nie fog) bo mozna podlaczyc do wielu terariow i ciszej dzialaja. bardzo sobie zachwala. sa zdaje sie duzo drozsze. on kupil uzywany za ok 60 funtow.
alinoee jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2009, 15:15   #4
Synapsyd
Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał Grzegorz Porowiński Zobacz post
Nie miałem tego nawilżacza ale mam porównanie pomiędzy nawilżaczami pokojowymi(działającymi na tej samej zasadzie co ten) a zwykłym foggerem i muszę przyznać, że to najlepszy sposób na nawilżanie jaki znam(wyłaczając kaskady wewnątrz terrarium i inne bardziej zaawansowane rozwiązania). Stosowałem przez długi czas taki nawilżacz w mojej hodowli i rurami łączyłem go z kilkoma terrariami. Podłączony do wyłącznika czasowego włączał sie co 2 godziny na minutę, stale utrzymując w zbiornikach wysoką wilgotność powietrza.

Ze swojej strony gorąco polecam.
Przy okazji takie zamgławianie z pewnością uatrakcyjnia terrarium także od strony wizualnej (szczególnie gęsto zarośnięte zbiorniki imitujące wystrojem las deszczowy). Chyba widziałem kiedyś w jakiejś galerii przerobiony nawilżacz, który pasowałby do Twojego opisu. Właśnie od tamtej pory spodobał mi się ten pomysł. Zachowały się może u Ciebie jakieś fotki przedstawiające jego działanie w akcji?
stare 02-05-2009, 21:28   #5
Synapsyd
Moderator

Domyślnie

Grzesiu, czy mniej więcej taki efekt udało Ci się osiągnąć?

http://img.photobucket.com/albums/v1...er_Fogging.jpg
stare 02-05-2009, 22:19   #6
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Identyczny

Jak odzyskam stary dysk(potrzebna mi przejściówka do kieszeni) to wrzucę fotki tego fogera w akcji ale efekt był identyczny. Trzeba jednak uważać, bo temperatura wody w fogerze jest często niższa niż temperatura powietrza w terrarium, a co za tym idzie włączenie go na zbyt długo powoduje bardzo gwałtowne spadki temperatury nawet o 3 do 5 stopni. Testowałem wielokrotnie z termometrem i higrometrem sposób optymalnego nawilżania i wyszło mi, że najlepiej w moim przypadku sprawdzał sie układ co godzinę lekkim strumieniem "pary" przez 3-5minut.
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2009, 22:42   #7
Synapsyd
Moderator

Domyślnie

Dzięki za info. Chociaż obniżanie temperatury też może mieć swoje zalety - np. dla płazów, szczególnie gdy w mieszkaniu panuje zbyt wysoka temperatura.
Odpowiedz

Tagi
nawilżacz, sprzęt, terrarium, wilgotność

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania