Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Jaszczurki

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-15-2009, 01:16   #1
Jarek1233
nowo zarejestrowany

Domyślnie Pomocy

Byłem dzisiaj u rodziny, gdzie kupili dziecku legwana. Niestety jak go zobaczylem, to byl juz w masakrycznym stanie. Mam go ze sobą wziętego, ale nie wiem czy da sie wogóle go w jakiś sposub uratować A przykro mi zwierzątka Zamieszczam ponizej filmik który przed chwilą nagrałem, na którym widać jak jest wycieńczony... Miał duże narośla nieodpadnietej skóry,więc ściągnąłem mu trochę.
Filmik: http://www.sendspace.pl/file/44b87239d13b7cf490a4f3b
FOTKI:

Legwan nie chce nic jesc i z tego co wiem siedzial pod zwykłą żarówką...
Jarek1233 jest nieaktywny  
stare 08-15-2009, 01:29   #2
Łukasz Stańczyk
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Łukasz Stańczyk
Domyślnie

Legwan jest w opłakanym stanie. Sam mu na pewno nie pomożesz. Pędź do dobrego weta od gadów i MOŻE uda się go uratować. Jest skrajnie wychudzony, pokrzywiony, infekcje skórne .. Jak można zwierze doprowadzić do takiego stanu.
stare 08-15-2009, 01:33   #3
Asia Winkler
Mantids Keeper

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Asia Winkler Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Asia Winkler
Domyślnie

Szokujące... nigdy nie widziałam jaszczurki w gorszym stanie. Jeśli ktoś tu może pomóc to tylko dobry weterynarz, jak najszybciej.
Eurydactylodes agricolae, Geckonia chazaliae, Gehyra marginata, Lygodactylus williamsi, Ptychozoon kuhli, Rhacodactylus auriculatus, R. ciliatus, R. chahoua, R. sarasinorum, Tribolonotus gracilis, Uroplatus henkeli
Geckos Empire zaprasza! www.GeckosEmpire.com
Asia Winkler jest nieaktywny  
stare 08-15-2009, 05:59   #4
Fuiniheru
nowo zarejestrowany

Domyślnie

MASAKRA...

Nawet wet tu już raczej nie pomoże. Wiem, sorry... Ale nie daję więcej jak 15% szans...(i tak przy zawyżonych rokowaniach) Ma już zapewne tak zawalaną wątrobę, że aż miło. Więc leki go mogą dobić... Jak i jedzenie :///

Generalnie na siłę mączniaki lub duże pędraki, choćby siekane na podtuczenie by się zdały... z tym, że czy leg się skusi ;/ Dobry kompleks witamin, rozcieńczony Kubuś (oczy ma też masakryczne, może mu pomóc...)... Aczkolwiek wet mógłby dać szprycę jakąś na rozruch jakiegokolwiek w ogóle metabolizmu ;/ Powodzenia...
stare 08-15-2009, 22:33   #5
ANNAM
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Na pewno mu się przyda trochę glukozy( 1-2krople) z vibovitem(ociupinka) do pyszczka .Czytałam gdzieś że w skrajnych przypadkach pomaga ciepła kąpiel z dodatkiem witamin (kąpiel też nie powinna zaszkodzić bo skóra w opłakanym stanie) ale to jak nabierze trochę sił. Koniecznie idź do dobrego veta( dobry nie znaczy najdroższy) on powinien dać zastrzyki z witamin no i pewnie coś na odrobaczenie...Mam Agamę którą dostałam w podobnym stanie i po 5 mies. miewa się całkiem nie źle (dostawał antybiotyk na zapalenie płuc, witaminy i odrobaczenie).Najważniejsza jest troskliwa opieka przez najbliższe parę tygodni . Skąd jesteś??
ANNAM jest nieaktywny  
stare 08-16-2009, 16:09   #6
Grzegorz Mulkowski
Convenienter naturae vive

Domyślnie

Przede wszystkim do weterynarza znającego się na schorzeniach gadów. Samemu się go nie uratuje, ale może z pomocą kompetentnego weterynarza... Podziwiam tych, którzy potrafią rzucać cyframi ile dają zwierzęciu szans na przeżycie... Choć to akurat dobrze o takich nie świadczy.

Trzymam kciuki za tego malucha...
Grzegorz Mulkowski jest nieaktywny  
stare 08-16-2009, 16:51   #7
Fuiniheru
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Grzegorz Mulkowski Zobacz post
Podziwiam tych, którzy potrafią rzucać cyframi ile dają zwierzęciu szans na przeżycie... Choć to akurat dobrze o takich nie świadczy.
Miło, że oceniasz nie znając ludzi. Taka prawda. Medycyna weterynaryjna herpetologiczna jest w średniowieczu w stosunku do medycyny lekarskiej człowieka. Kiedyś padano na przeziębienie, dziś sie tym niky nie przejmuje. Trzeba realnie patrzeć. I nie rób ze mnie masochisty życzącego źle. Z pewnością jest więcej takich biednych legów w Polsce i na świecie, niż byśmy tu mogli sobie wyobrazić. Ten ma szczęście. Ale potrzebuje jeszcze większego, aby z tego wyszedł. Mówicie wszyscy "idź do weterynarza". O czym to swiadczy? Nie macie żadnego pojęcia o klinice gadów i domowym leczeniu, bo nikt tego nie napisał i nikt się nie odważy na próby leczenia gada na własną rękę w oparciu o jakiekolwiek przesłanki wiedzy biologicznej, biochemicznej i fizjologicznej. (nikt rozumiane jako mało dotępne, niepowszechne) Tak samo jest na forum o myszach. Spytasz się o przeziębienie i wszyscy cię odeślą do weterynarza. Tak to wygląda. To jest hodowla.
stare 08-16-2009, 19:39   #8
ANNAM
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Przepraszam ale ja napisałam co można zdobić doraźnie...ocenianie szans na przeżycie jest zbędne bo on i tak już nigdy nie będzie w 100% zdrowy. Weterynarz jest tutaj potrzebny żeby zaopatrzyć nas w leki i zdiagnozować.
Jeśli kolega który ma tego biedaka jest zainteresowany to proszę o kontakt w sprawie leków(leżeli nie ma dobrego weta) znajdę kogoś do konsultacji albo jeżeli jest z Lubelskiego lub okolic to zapraszam do mojego weterynarza.
ANNAM jest nieaktywny  
stare 08-16-2009, 20:22   #9
macraei
Moderator

Domyślnie

Jedyne co można zrobić, to rzeczywiście wet. A teraz doraźnie. Kąpiel w letniej wodzie. Spokój dla zwierzaka i spróbować podsunąć różne rodzaje jedzenia - może coś chwyci.
stare 08-16-2009, 20:25   #10
macraei
Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał Fuiniheru Zobacz post
Nie macie żadnego pojęcia o klinice gadów i domowym leczeniu, bo nikt tego nie napisał i nikt się nie odważy na próby leczenia gada na własną rękę w oparciu o jakiekolwiek przesłanki wiedzy biologicznej, biochemicznej i fizjologicznej. (nikt rozumiane jako mało dotępne, niepowszechne) Tak samo jest na forum o myszach. Spytasz się o przeziębienie i wszyscy cię odeślą do weterynarza. Tak to wygląda. To jest hodowla.
Jeśli mamy chore zwierzęta, to je w znakomitej większości leczymy sami. Ale wtedy też- z naszą wiedzą- nie musimy umieszczać fotek zwierząt na forum i pytać co robić.
Jeśli ktoś zadaje takie pytanie, to należy to rozumieć w ten sposób, że nie jest w stanie samodzielnie sobie poradzić, i wtedy naiwnością by było udzielać rad domowych. Albo ktoś coś wie i umie zrobić samemu, albo pyta i tzreba mu pomóc w sposób najlepszy dla zwierzęcia- wysłać do dobrego weta. Takie życie.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania