Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Jaszczurki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-05-2011, 18:24   #11
Serpentes
nowo zarejestrowany

Domyślnie

dzięki EXO-FAN ale bym już nic nie pisał jak byś zrobił liste czworonożnych gadów do terra z osb jak napisałem wyżej 4x2x1m
z góry dzięki i pozdrawiam
Serpentes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2011, 18:58   #12
Serpentes
nowo zarejestrowany

Domyślnie

jak byś mógł EXO-FAN odpowiedzieć na tamto pytanie i na to co zadam jakie jest minimum minimumu terraria dla warana stepowego myślę tu omniejszym terrarium w którym waran po prostu będzie spał a na dzięn wypuscic go po pokojo w ktorym jest cieplo??
dzięki i pozdro
stare 01-05-2011, 22:05   #13
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Lightbulb

Witaj ponownie widzę że masz poważny dylemat co do wybrania odp.gatunku.Miałeś już w ogóle do czynienia z waranami? Bo powiem ci tylko tyle że waranom trzeba poświęcić sporo czasu i cierpliwości żeby oswoić je do stopnia oswojenia. Z resztą żadnej jaszczurki nie można oswoić tak jak psa,czy kota.ODP.1 Dorosły waran stepowy w warunkach terrarium dorasta najczęściej do 120-130 cm. Minimalna wielkość dla pojedynczego osobnika to 200/100/70cm wys.szer.dł. w terra o takich wymiarach i prawidłowo karmiony może dożyć do 11 lat. ODP.2 4/2/1? to tylko waran z komodo mi przychodzi do głowy.....Pozdro.
EXO-FAN-84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-2011, 07:30   #14
Serpentes
nowo zarejestrowany

Domyślnie

no właśnie z waranami jako takiej praktyki nie miałem ale znam troszkę ich zwyczaje wiem co nieco jak oswajać.
moje ulubione warany to paskowany ale wyczytałem o nim i widziałem foty co kolesiowi mało ręki nie odgryzł taki waran byłby bardzo nie bezpieczny.
co do terra to juz nie pokój to 4/2/1 tylko terra zrobione z osb.
chciałbym mieć warana który byłby ponad 1m ale zeby nie zdziczał jako dorosły w takim terra tytaj chodzi mi o dorosłego stepowego słyszałem ze kolesiowi zdziczał bo trzymał dorosłego w terra 3/1/1m więc się boje ze w takim mógłby tym bardziej zdziczec
który z dwóch moich ulubionych prócz paskowanego bo są niebezpieczne i wielkie nadawałbysię na pierwszego?
*waran białogardły
*waran stepowy
oczywiście chodzi mi do takiego terra 4/2/1
stare 01-06-2011, 07:31   #15
Serpentes
nowo zarejestrowany

Domyślnie

czasu będę miał ponad 2 miesiące bo na wakacje będę kupował
stare 01-06-2011, 11:26   #16
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Lightbulb

Moim zdaniem powinieneś wejść sobie na Allegro i poszukać oferty sprzedam,albo oddam warana w dobre ręce.Bo widzę że chcesz mieć od razu dorosłego i oswojonego jaszczura.Terrarium jakie tu proponujesz nadaje się tylko dla dorosłego dobrze oswojonego warana.....o hodowli młodego możesz zapomnieć w takim razie. 30cm waranek czy to stepowy,czy białogardły dostał by szoku i zdechł,albo lepszy przypadek nie dałby się oswoić. Warany potrzebują co najmniej trzech terrariów przejściowych,więc inwestycja jest wysoka.Taki jest ich niestety urok,czego przeskoczyć się nie da. Ja na twoim miejscu kupił bym stepowgo nie większego niż 30cm i trzymał w terra 130/60/60cm jest to najlepsze moim zdaniem rozwiązanie twojego problemu,bo dorosłego nie polecam. No chyba że jest naprawde oswojonyNa jakieś trzy miesiące takie terra powinno wystarczyć. Ps.Strasznie szybko rosną,dobrze karmione oczywiście.
stare 01-06-2011, 12:13   #17
Serpentes
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Juz ostatni raz i ci dam spokoj exo słochaj mam pytanie co do Varanus mertensi czy są trudne w hodowli i cena jaka ,gdzie dostać 2min temu zobaczyłem go na youtube i się zakochałem
czy można je dostać w hamm??
to jest waran ktury bije paskowanego na głowę kupie go z pewnością o ile cena pozwoli
plx odpisz exo-fan i juz ci daje spokoj
naprawde wielkie dzięki exo dzięki dzięki dzięki
stare 01-06-2011, 12:58   #18
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Smile

Tego akurat się nie spodziewałem powiem szczerze. Waran ten jest wyjątkowo ciężki w hodowli,ze względu na biotop jaki zamieszkuje. Co do ceny nie mam bladego pojęcia,co do dostępności tym bardziej. Raczej naprawde sobie odpuść.Mówię poważnie nie wyrobisz! Potrzebuje aka terrarium,bo jest to waran wodny.Terra musi być szklane a nie z osb.na dole głębokie akwarium a na górze terrarium. I im większe tym lepsze.....co do wystroju tego typu zbiornika z takimi gabarytami o jakich mówisz z odpowiednim osprzętem. Powinieneś się wyrobić w 4000 tyś.Pozdro.
stare 01-06-2011, 13:11   #19
Serpentes
nowo zarejestrowany

Domyślnie

-_-" 4k zł nie nie nie za dozo a ostatnie pytanie czy kajmany i warany mozna nie karmic np 1tydzień??
stare 01-06-2011, 13:15   #20
EXO-FAN-84
nowo zarejestrowany

Exclamation

Można. Ale tylko dorosłe.....młode trzeba częściej.Jezu! tylko mi teraz z kajmanem nie wyskocz błagam......
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania