Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Płazy

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-10-2009, 20:11   #1
Neko_88
nowo zarejestrowany

Domyślnie rzekotka arlekin

Witam wszystkich Użytkowników forum. Mam kilka pytań dotyczących hodowli rzekotek żabich (arlekinów). Posiadałam dwa osobniki tego gatunku, jeszcze całkiem młode, niestety przed kilkoma dniami jeden z nich, po ponad półrocznym beztroskim życiu, zadławił się świerszczem. Na przyszłość chciałabym uniknąć tego typu błędów hodowlanych i zaopatrzyć się w najbliższym czasie w towarzysza dla pozostałego osobnika. I tutaj oto nasuwa mi się kilka pytań, na które- jak dotąd- nie udało mi się uzyskać nigdzie odpowiedzi:
1. Znalazłam na necie pokarm dla płazów i gadów w formie suchej (dotąd byłam przekonana, że rzekotki karmi się tylko żywymi insektami). Czy ktoś stosuje tego typu karmę? Jak sę ją podaje? Czy jest lepsza niż żywa karmówka?
2. W jakim wieku jest możliwe rozpoznanie płci? (Osobnik na razie nie jest zbyt duży, ma około 6 m-cy)
3. Jakimi KONKRETNIE insektami mogą być karmione?
4. Czy możliwe jest aby dorosły świerszcz przebił się przez układ pokarmowy i doprowadził do śmierci zwierzęcia?
Za wszelkie rady i odpowiedzi z góry bardzo dziękuję
Neko_88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-2009, 20:20   #2
Łukasz Stańczyk
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Łukasz Stańczyk
Domyślnie

Cytat:
1. Znalazłam na necie pokarm dla płazów i gadów w formie suchej (dotąd byłam przekonana, że rzekotki karmi się tylko żywymi insektami). Czy ktoś stosuje tego typu karmę? Jak sę ją podaje? Czy jest lepsza niż żywa karmówka?
Nie zastępuj naturalnego pożywienia suplementami diety. Stosuj karmówkę dostosowaną do wielkości płaza .

Cytat:
3. Jakimi KONKRETNIE insektami mogą być karmione?
Każdym gatunkiem powszechnie uznanym za gatunek owada karmowego dostosowanym do wielkości płaza, rozpoczynając od muszek owocówek, przez mączniki, świerszcze, karaczany kończąc na szarańczy.

Cytat:
4. Czy możliwe jest aby dorosły świerszcz przebił się przez układ pokarmowy i doprowadził do śmierci zwierzęcia?
Nie słyszałem nigdy o takiej sytuacji. Owad najczęściej zostaje zmiażdżony w szczękach płaza.
stare 02-11-2009, 00:45   #3
-Michal-
nowo zarejestrowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Łukasz Stańczyk Zobacz post
Nie zastępuj naturalnego pożywienia suplementami diety. Stosuj karmówkę dostosowaną do wielkości płaza .

Każdym gatunkiem powszechnie uznanym za gatunek owada karmowego dostosowanym do wielkości płaza, rozpoczynając od muszek owocówek, przez mączniki, świerszcze, karaczany kończąc na szarańczy.

Nie słyszałem nigdy o takiej sytuacji. Owad najczęściej zostaje zmiażdżony w szczękach płaza.

rzekotek zabich nie karmi sie macznikiem oraz pinkami gdyz te moga przebic lub uszkodzic układpokarmowy zabki to takie sprostowanie
-Michal- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2009, 00:51   #4
Łukasz Stańczyk
Administrator

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Łukasz Stańczyk
Domyślnie

Oczywiście, że mogą Tak samo jak u młodych jaszczurek, które z powodzeniem karmi się mącznikami. U żab nie powinny stanowić podstawy diety, a tylko dodatek. Najlepiej podawać te zaraz po wylince.
stare 02-11-2009, 02:14   #5
Neko_88
nowo zarejestrowany

Domyślnie

dzięki wielkie za rady
Neko_88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania