Wróć   forum.dracomagazyn.pl > Forum - Terrarystyka > Węże jadowite

Serwis współpracujący:

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-25-2008, 21:16   #1
Grzegorz Porowiński
Administrator

Exclamation Zasady bezpieczeństwa przy pracy z jadowitymi wężami.

Zasady bezpieczeństwa przy pracy z jadowitymi wężami wg jednego z ogrodów zoologicznych:
http://www.selu.edu/acad_research/de...ake_Safety.pdf

Materiał anglojęzyczny.
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-18-2009, 23:53   #2
zich
nowo zarejestrowany

Exclamation Zasady bezpieczeństwa

Zwróciłem uwagę na fragment mówiący o konieczności obecności dwóch osób podczas czynności niebezpiecznych (jedna wykonuje , druga stanowi zabezpieczenie). W wypadku w jednym z amerykańskich ogrodów zoologicznych okazało się że osoba pokąsana z powodu chwilowego (sekundowego zasłabnięcia) zdążyła zamknac węża ale zapomniała że ma antytoksynę w lodówce ( a był to profesjonalista). Po prostu samemu można nie mieć możliwości - tak ogólnie mówiąc - realizacji przewidywany procedur dla ratowania życia i pomoc drugiej osoby moze być decydująca.
Obserwując Viperkeepera - z cały szacunkiem dla jego doswiadczenia - mam jednak wątpliwości, zresztą on sam mówi żeby go nie powielać bo to jest jego styl pracy a wcale to nie oznacza ze jest uniwersalnie dobry. Watpliwości moje budzą dwie rzeczy :
1. wygląda na to że facet pracuje sam więc gdyby zasłabł to może być nieciekawie a widzę że, delikatnie mówiąc sportowcem nie jest, no nie wiem, nie chcę być złym prorokiem...
2. pokoik trochę ciasnawy i zagracony , zresztą sam o tym mówi i z wiekszym wężykiem by sie tam nie zmieścił ale z drugiej stronu jest mały przedsionek, drugie drzwi gdyby go waż pogonił, telefon, haki itd.itp.
zich jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-19-2009, 20:11   #3
Grzegorz Porowiński
Administrator

Domyślnie

Jeśli przyjrzysz się dokładniej jego filmom to zobaczysz, że w momencie gdy prezentuje jakiś poważniejszy zabieg, zawsze ma przy pomocnika, który albo trzyma kamerę albo pojawia się gdzieś z tyłu i asekuruje, podając sprzęt itd. W kadrze widać go tylko na niektórych filmach.
Grzegorz Porowiński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
zasady bezpieczeństwa

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania